Škorci

bios  

član od: 3.3.2006

sporočila: 72

tema odprta - 17. avg 2010 19:19 | ogledi: 5.528 | odgovori: 5

Pozdravljene!

Prosim za pomoč, ker se je pri nas na vrtu utaborila jata škorcev. Hruško so že skoraj obrali zdaj pa je naval na slivo. Na slivo sem obesila vse sorte,pa nič ne pomaga. Jata je zelo velika cca 500 osebkov. Če imate pametno rešitev, mi prosim,sporočite, da bo vsaj par kozarcev marmelade.

Hvala za odgovore.

bios

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

18. avg 2010 7:12

Moji materi so vrabci hodili skozi balkonska vrata v stanovanje zaj***vat psa, pa je iz črnega papirja izrezala silhueto ujede (take so nalepljene na protihrupne ograje ob cestah) in jo obesila na podboj; menda je za nekaj tednov pomagalo, dokler vrabci niso ukapirali štosa (v nekaj tednih bodo pa tudi slive pobrane). Pri meni ni o vrabcih ali škorcih ne duha ne sluha, utegne biti zaradi mačk (živih, ne iz papirja). lp, proxima

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

18. avg 2010 8:38

Nastavi jim limanice. So dobri v raguju. lp hedonist

bibaleze  

član od: 15.12.2006

sporočila: 43

18. avg 2010 9:24

Hedonist, upam da se šalite - ta oblika lova ptic je prepovedana! Za te stvari - za zaščito pridelka - se uporabljajo posebne mreže, ki se postavijo čez drevo oziroma ovijejo okoli krošnje. Naj me kdo popravi, če se motim. LP bibaleze

kozamurnik

sporočila: 2311

18. avg 2010 11:44

hedonist je napisal/a:
Nastavi jim limanice. So dobri v raguju. lp hedonist
bibaleze,bojim se, da se hedonist ne heca. Ni prvič, da ima take originalne domislice.. Upam, da bo prej slej plačal kako mastno kazen ,v primeru, da res to počne. Sicer sem pa tudi sama že videla silhuete ujed, mislim, da utegne res pomagati. murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti