Šepetalec psom-national geographic

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

tema odprta - 16. avg 2010 19:17 | ogledi: 4.317 | odgovori: 13

Pozdravljeni!Gledate kdaj oddajo na tem programu?Zanima me vaše mnenje in če ste kdaj skušali na podoben način pri vašemu psu odpraviti kakšne razvade.Doma imamo namreč višavca in je včasih nemogoč,svojeglav in trmast kar je značilno za to pasmo pa vendarle je zeeeelooo naporen

Oddaja mi je zelo všeč in verjamem,da je ta simpatični voditelj sposoben spraviti skoraj vsakega psa v red,čeprav nekateri menijo,da je vse to zaigrano.

Vaše mnenje?Hvala!

žoja

Cita75  

član od: 20.9.2007

sporočila: 52

16. avg 2010 19:36

Lahko ti povem svoje mnenje: jaz to oddajo gledam že nekaj časa. Tudi jaz sem si na začetku mislila svoje, dokler nisem sprobala na svoji psički. In glej ga zlomka stvari delujejo. Primer: naša psička je vedno lajala na moža, ko je sedel na kavču. In moj mož se ji je lepo umaknil in potrdil njeno lajanja. Na mene nikoli, ker se samo pogledava in ve da mora dol. V smislu: izvoli na kavč. Po gledanju oddaje in vztrajnosti, da se ji ne umakne se je psička umirila. Ko je začela lajati je stopil pred njo in ji ni spusti mimo. Tako kot pravi Cesar"ta prostor je moj". Odide na prostor in tam ostane. Drugi primer: ko sva odhajali od doma je vedno bilo tako, da nisem mogla odpreti vrat, ker je stala čisto pri vratih in vlekla ven. Pa sva začeli: stran od vrat, sedi, počaka, da odprem vrata, grem skozi vrata in ji rečem"gremo". In šele takrat vstane in gre. Ponavljali smo pa nekaj 10x. Poskusi, ampak bodi vztrajna. Mi je pa sestra, ki je bila s svojim kužkom v pasji šoli(drugi kot jaz) rekla da so jim tam nekaj takih pravil povedali in pokazali. Ti moraš biti vodja tropa in pes. Pa srečno s svojim kužkom! Cita75

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

16. avg 2010 19:48

Cita75,me veseli tvoj odgovor.Nekaj podobnega sem tudi jaz skušala pri psu.Vedno imava probleme z možem,ko ga peljeva ven,da mora pes prvi skozi vsa vrata in potem zunaj naju čisto nič ne uboga.Sem šla na sistem,da sem jaz prva,ki grem po stopnicah in jaz tista,ki smem prva skozi vrata.Glej ga zlomka,zunaj se je obnašal popolnoma drugače,sledil je meni in tudi,ko se je oddaljil,je na klic prišel takoj.Smo naredili napako,ker ga nismo dali v šolo in vzgajali po svoje,zdaj bom pa skušala res na ta sistem čeprav bo trajalo nekaj časa,da pes dojame,da sva midva vodja tropa in ne on!Vztrajnost je lepa čednost! žoja

Cita75  

član od: 20.9.2007

sporočila: 52

16. avg 2010 20:17

žoja vidva kar vzrajajta, ker se splača. Se spomnim kako sva hodili po stopnicah: ona pred mano prva, jaz pa za njo, da sem komaj še stopnice lovila. Zdaj hodiva po stopnicah ob robu na desni strani, jaz pred njo ona za mano. Pa včasih probava po levi mimo mene, se samo pomaknem levo in že popusti in je spet ob desnem robu za mano. Je bilo in je še včasih zunaj pri nas še vedno pestro, ampak zelo malokrat se zgodi. Sploh, ko vidi druge kužke. Pa ne da bi bila napadalna, ali pa da bi lajala. Ne, njej se samo zelo mudi k njim. Pa smo spet poskusila Cesarjeve metode in deluje. Naša kužika je čisto druga, počaka lepo se pozdravi in naprej. Čeprav mi tu pa tam še kakšno ušpiči, ampak kaj čmo. Takle mamo. So pa naši crkljivčki. Jaz priznam, da je problem pri nas lastnikih in da se moramo mi učiti, saj nam kužki sledijo. žoja vidim da razmišljava podobno. Cita75

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

16. avg 2010 20:30

Lepo je to brati in pomeni,da je nekaj v Cesarjevi metodi,mene najbolj skrbi,ker smo tik ob prometni cesti in če slučajno vidi sprehajalca s psom,teče tja.Zato ga moram do najbližjega travnika obvezno na povodec,da imam mirne živce,ker tam ne vidi ceste.Na dvorišču pa ni šans,da ga spustim,tudi če sem zraven,ker enostavno presliši moje ukaze.Bomo resno začeli z prevzgojo,verjamem v uspeh! žoja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

16. avg 2010 22:53

A pa niste hodili v nobeno pasjo šolo? Take vzgojne zadeve so nam razložili prve ure pasje šole.

tjas

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

17. avg 2010 10:34

Z našo francosko buldiko nismo hodili v pasjo šolo, a nam vsi pravijo kako je zdresirana. Si je najdražji vzel čas in jo izšolal. Te osnovne:tačka, prostor, sedi, poleg, prinesi, prosi jo je hčerka z največjim veseljem in koščki salame. Za ostale pa smo vsi pridno vadili, ji nastavljali "pasti", da vidimo če deluje. Npr: počakaj pred trgovino, sedežna in postelje so za ljudi tudi takrat ko je sama doma, da je na svojem prostoru medtem ko jemo, da si ne postreže hrane če je v njeni bližini in ni v njeni posodici, da ne skače po ljudeh od veselja, da v kopalnico in spalnico nima vstopa... vse to in še več nam je vzelo veliko truda in potrpljenja, a se je izplačalo. Imamo pa še problem, ki ga trenutno rešujemo s pomočjo tega Cesarja. Vse njegove oddaje že imamo in jih gledamo ko le lahko. Nekaj tehnik smo že sprobali, pa še nismo dosegli kar želimo, je pa vsekakor boljše. Problem je ta, da se naša mala psička (stara je 2,5let) spusti v skoraj vsakega psa, če je prej ne opozoriš in ji parkrat rečeš NE in poleg. Misliva, da sva za to napako kriva midva, saj se nama je na začetku, ko je bila še majhna in so prijatelji imeli velike pse, to dopadlo(v psa laja in skače, se zaganja,dirka okoli njega-še nikoli ni nikogar ugriznila). Sedaj poskušamo na način, ki ga je Cesar uporabil pri francoskem buldogu (rahel sunek in obrat na hrbet). Ne vem,ne vem če bo pravi način. Zaleže le za kratek čas, a je bolje kot je bilo. ATNES

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

17. avg 2010 12:33

Pri nas doma je zdaj že peti pes, pravzaprav psica. In moje izkušnje, ki jih ni malo, so v tem, da pes prav dobro ve, kakšen je tvoj pložaj v družini. Psi niso neumni. Točno vejo, kdaj počnejo kaj narobe, a če to lahko počnejo, zakaj pa ne bi?! Uvrstiti jih je treba v družinski trop, kjer je en sam glavni vodja, ki mora izžarevati svojo avtoriteto, drugi sledijo po vrsti in pes je na koncu. Napaka je že, če pes dobi prej jesti kot otrok. Hierarhija naj bo spoštovana, pa čeprav je pasji ljubljenček še tako prijazen, luštkan in buci, buci ... Naša je zrastla čez mizo in s 60 kilogrami in spoštovanja vrednimi zobmi bi zdaj ona gospodarila pri nas doma, če je ne bi že takrat, ko je bila še majhen kebrček, uvrstili tja, kamor spada. Pa da ne bo pomote, ne gre za zatiranje ali šikaniranje psa. Pri nas se crkljamo, čohamo, igramo ... ampak takrat, ko je čas. Ljubezen ti pes vrača, vrača pa ti tudi sovraštvo in strah. Ja, oddajo sem nekajkrat gledal in mislim, da ni igrana, vsaj te ne, ki sem jih videl. Se mi je pa pri tem postavilo neko vprašanje in sicer, zakaj se ljudje sploh odločajo za pse. Zakaj kupiti psa, če ga potem zapiraš v stanovanje, se ga bojiš, ga ne obvladaš in ne znaš delati z njim. Če ga ne obvladaš na sprehodu, pojdi na sprehod raje sam, bo manj stresno. Nekateri pse kupijo morda zaradi mode, drugi morda zaradi obrambe, ampak ti se potem bojijo lastnih psov ali so celo njihove žrtve (da ne odpiram razvpitega primera v Ljubljani). Ne, pes je novi dojenček v hiši, ki potrebuje svojo nego, ljubezen in predvsem čas. Dvakrat po uro sprehoda z njim vsak dan bo tudi tebi koristilo. Morda boš odgnal grozeči infarkt. O tematiki bi se dalo še veliko razpravljati, tudi o odnosu nekaterih lastnikov, ki pse ne vodijo na povodcih ... In še o marsičem. Omenjeno oddajo, kakršna pač je, ocenjujem pozitivno, ker če drugega ne, nakazuje na probleme, s katerimi se lahko soočite kot lastniki psov. Ampak kot vidite, ste večinoma krivi sami s svojim pristopom do psa. LP booris

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

17. avg 2010 13:53

A mi kdo prišepne kdaj je ta oddaja na sporedu? Mamo doma tud enega kužka, ki bi "rabil" malo take šole.

Brgita

Cita75  

član od: 20.9.2007

sporočila: 52

17. avg 2010 13:57

Oddaja je ob petkih ob 20 uri na Nathional Geographic. Po prvi oddaji so oglasi, potem je pa še ena. Mislim, da vse skupaj traja do 22ure (mogoče se motim). Cita75

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

17. avg 2010 16:15

Prav imaš Cita75,oddaja je ob petkih,ob nedeljah ob 11h dopoldan pa je ponovitev zopet obeh oddaj. žoja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti