Okrasitev torte - koliko časa prej,.....

jaanaa  

član od: 16.4.2010

sporočila: 6

tema odprta - 13. avg 2010 13:47 | ogledi: 7.877 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, koliko časa prej okrasite torte (tiste s smetano). Ali je bolje torto okrasiti tisti dan, ko je praznovanje, ali lahko to naredim že en dan prej, glede na to, da bo to alpska smetana.

jaanaa

jaanaa  

član od: 16.4.2010

sporočila: 6

13. avg 2010 14:13

Hvala za odgovor. jaanaa

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. avg 2010 14:18

Ponavadi krasim za Hulala smetano, če že sploh z smetano okrasim, ker raje z kako drugo kremo. V notranjosti torte, za kreme mam raje alpsko, za krasitev, ko je smetane manj, pa za premazat torto alpsko, za brizganje pa Hulala, ker je trdnejša in pusti na brizgi boljšo sled. Če maš slikico na hostiji, mora bit dana gor par ur prej, da se lepo poleže na torti.In je še boljše, da je alpska, ker je bolj mokra. Je pa Hulala stiroporasta naslednji dan in je ravno zato ne maram preveč. Dela se pa z njo krasno. Tudi krema z alpsko smetano in mascarponejem je doba varijanta tudi za zunaj, se ne izsuši tako, čeprav še vedno mislim, da je bolj zadnji dan pred postrežbo s takimi kremami mazat, čeprav ene to delajo tudi par dni prej. Dosti krat nardim tudi kremo od indijančkov, kot je npr torta Hello kitti na blogu, ali pa od vlakca tomažka in je super. Rumenjaki, ki mi pa " ostanejo", grejo pa za schillerjevo kremo, ki jo dam v notranjost torte z alpsko smetano. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 13. 2010 14:19

jaanaa  

član od: 16.4.2010

sporočila: 6

13. avg 2010 15:02

O, superca, zdaj sem pa dobila kar nekaj napotkov. Še enkrat se vam zahvaljujem:))). jaanaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti