Munchmellow obloga za torto

barbara.mestnik  

član od: 7.8.2007

sporočila: 5

tema odprta - 13. avg 2010 13:15 | ogledi: 6.678 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Za okrasitev torte bi potrebovala roza "oblekico". Menda jo je možno narediti tudi iz bonbonov munchmellow. Če kdo pozna postopek izdelave munchmellow mase, lepo prosim za opis. Zanima me še, ali se s to maso lepo dela oz. ali je vse skupaj packarija ;) V zvezi s tem prosim tudi za kakšen trik.

Hvala!

barbara.mestnik

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

13. avg 2010 13:24

Mislim, da obstaja en recept na strani Marshmellow fondant ali nekaj podobnega. Enkrat sem izvajala to zadevo. Možno, da sem med merjenjem količin kaj zabluzila ampak kljub dodanim "tonam" sladkorja je bila vsa zadeva namesto "testene" konsistence, se pravi, nekaj takega kar lahko približno normalno valaš, ubistvu popolnoma lepljiva, mehka, katastrofalna. Na koncu sem v obupu, ko je sladkor v prahu že pošel notri začela metati moko in celo skupaj spravila nekaj kepi podobnega. O obstojnosti ne bi vedela veliko povedati, ker je bilo vse skupaj bolj igranje, eksperiment. Delala sem pa (govorim iz spomina) tako, da sem cca 130g bonbonov in 0,5 dl navadne vode stopila nad paro. Potem sem dodala okoli 250g sladkorja v prahu in ga razmešala v masi. Po nočnem počitku naj bi bila zadeva pripravljena za valjanje, ki pa je zgledalo kakor sem že zgoraj omenila. Vsekakor ti priporočam, da pred dnevom D zadevo preizkusiš magari samo na nekem biskvitu, razmisli pa tudi o nakupu ticino mase, ki je vseeno profesionalna in preverjena stvar in je manj možnosti, da boš tik pred zdajci ostala ujeta v kupu lepljivih in stopljenih marshmellowov ;) Srečno Viva Meier

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

13. avg 2010 13:50

S to maso gre super, po moje je pri Vivi Meier bil problem v preveliki količini vode.Tudi jaz se ne spomnim točno, ampak se mi zdi, da sem dala na 150g penic 1 jedilno žlico vode. Potem to segrevaš v mikro, vmes premešaš, dodaš sladkor v prahu in gneteš...

 

čoko

barbara.mestnik  

član od: 7.8.2007

sporočila: 5

13. avg 2010 15:06

Najlepša hvala vsem za posredovane izkušnje, mnenja, nasvete in linke! Mislim, da se bom opogumila, še prej pa izvedla en poskusni projekt ;) Pozdrav, Barbara

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

13. avg 2010 16:38

Imate verjetno prav, da sem dala preveč vode. Ehh dolgčas je bilo pa smo se malo igrali ob tem se pa premalo informirali :D Aja dodala bi edino še, da če že moram kako tortno "preobleko" jesti, mi je vsekakor edina pogojno užitna tale iz marshmellow, vse variante s ticino so mi obupne, tako da to je ena prednost marshmellowa. Viva Meier

BORCEK  

član od: 2.1.2010

sporočila: 66

13. avg 2010 20:35

Danes sem se lotila mm-a. Mi je prišla vem srednje mehka masa, ker sem šele sedaj videla, da bi morala upoabiti maščobo pri obdelavi. Ampak itak bom delala okraske šele čez par dni. Sedaj imam pa nekaj vprašanj: - ali maso lahko dan v hladilnik ali ne?. Nekje sem prebrala ( pa ne vem več kje), da ne, tale na YouTube pa jo da. Torej jo bom dala, samo me zanima, če ne bo preveč trda. Barvala jo bom s Schwartau barvami, ampak šele, ko bom vedela točno kakšne okraske bomo delali. - ali jo lahko tudi namakam v tekočo čokolado, da bom dobila rjavo barvo?? Delala bom namreč gusarsko ladjo z gusarji, kakšnimi živalcami ipd., za 4. rd mojega vnuka. -ali naj še dodam sladkor, da se mi bo masa čimbolj strdila. Tale na YouTube dobi zelo trdno in kompaktno maso. Prosim odgovor na ZS ali pa sem. Hvala za pomoč. BORCEK

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

13. avg 2010 23:32

Sama sem večkrat izdelovala mmf, pa mi je vedno uspelo! Je pa boljše, če ni preveč trda. Ko se mi ne packa več na roke, je nekako dovolj sladkorja. Obvezno pa je potrebno na koncu vgnesti rastlinsko maščobo, sama uporabljam kokosovo. Potem pa mora počiti vsaj par ur, da se lepše oblikuje. Preden jo pa uporabim, jo pa dam v mikrovalovno malo pogreti( ampak res malo), zato se lepše oblikuje. Barvam jo pa takoj, ko je narejena, preden počije. Se da pa tudi potem. Ko jo valjam ali pa oblikujem, pa uporabljam malo koruznega škroba, da se ne lepi. Moja dva otroka jo zelo rada jesta in tudi packati pomagata. lucys

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti