Tartuf

sreckoc  

član od: 6.8.2010

sporočila: 1

tema odprta - 6. avg 2010 13:19 | ogledi: 4.250 | odgovori: 2

v kampu na istrski strani sem našel te gomolje.Nekateri pravijo,da so tartufi.Pri prekopavanju zemlje jih najdem vsako leto,10-15 cm v globini.Prosim povejte mi in ali ima to sploh kakšno ceno.poslal bi slike,pa ne vem kako.

sreckoc

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

6. avg 2010 13:48

Tartufi so ful draga reč, ker so v kulinariki zelo cenjeni, pa precej težko jih je nabirat. Poglej v kakšnem večjem marketu koliko stanejo pripravki s tartufi!!! Sicer pa bodi raje tiho kje to koplješ, ker se ti zna zgoditi, da te bodo v bodoče prehiteli nepovabljeni gostje (saj veš, še običajni gobarji skrbno varujejo svoje teritorije). Poglej si malo po forumih, kuharskih knjigah ... in porabi te tartufe za prav okusne specialitete (meso, testenine,...). Hauschka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. avg 2010 11:20

 

Si pa prav zares srečko! Če si ji našel zdaj poleti, so to črni tartufi, ki niso zelo dragi.

Če jih ne maraš, jih ponudi kakšnemu gostilničarju, čeprav s črnimi ne boš ravno obogatel.

Slike in približne cene pa dobiš na temle naslovu:

http://www.zigantetartufi.com/novo/index.php?id=146

 

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti