Breskev

kari  

član od: 3.4.2010

sporočila: 13

tema odprta - 5. avg 2010 1:00 | ogledi: 6.981 | odgovori: 8

En lep pozdav

Ker je sezona breskev in ker jih imam doma, me zanima če je katera-ri že naredila-naredil iz njih zavitek .Kakšen je je dober Prosim za recept -hvala. Kari

kari

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. avg 2010 2:12

Z zavitki nimam izkušenj, tole je pa nebeško dobro. No, vsaj za nas.

Vanja

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

5. avg 2010 4:48

Mislim, da so breskve precej vodene, zato bi bilo potrebno dodati kar nekaj drobtin. Sama v zavitke ne dodajam drobtin ampak namesto z drobtinami posujem s pšeničnim zdrobom in dodam koščke masla preden zavijem in to je to. Samo breskovega zavitka še nisem delala, sem pa delala tak tuti fruti zavitek, ko so mi ostajali kakšni kompoti in sicer tako, da sem naribala jabolka, dodala češnje, višnje, hruške in tudi breskve iz kompota, sladkala po okusu, malček cimeta in vanilije, malo zdroba in je bilo dobro. Enako sem naredila tudi že pito. tedyka

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

5. avg 2010 7:10

Če naredim jabolčni  zavitek po receptu Farovške  Mimike,med jabolka pogosto naribljem kakšno nektarino ali breskev.Tudi same breskve bi  verjetno lahko uporabil,le da bi naribanim najprej odcedili tekočino,obilno potresli z prepraženimi drobtinami,pa še med same breskve se lahko vmešajo drobtine,skuti pa nekaj več zdroba ,ki bo popil odvečno tekočino.Velja poskusiti,ne bi smelo biti nič narobe,bo pa verjetno božanski!Pa veliko uspeha želim!

receptor

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

5. avg 2010 9:06

Pri nas je bil lani breskov zavitek kar velikokrat na mizi, pa moram reči, da je bil čudovit. Za zavitek sem uporabila precej zrele breskve, ki jih nisem ribala, ampak sem jih narezala na manjše koščke, kot recimo krompir za krompirjevo juho, ali drugače povedano malo večji koščki kot je krompir v francoski solati. Potresla se jih po domačem ali kupljenem testu, ki sem ga namazala s kislo smetano ali pa sem dodala malo skute, sladkala, malo cimeta in v pečico.  Nikoli nisem uporabljala drobtinic ali zdroba. In zavitek je bil mega!Mislim kari, da nimaš kaj zgrešiti.

Balenka

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

5. avg 2010 9:19

Brez skrbi daš breskve v zavitek. Brez kakšnih drobtin. Vse ostalo je enako kot pri jabolčnem zavitku, le da breskve narežeš ne naribaš. Pride zelo sočno, vendar ne teče.

 

Lahko pa narediš pito. Prav tako testo kot za jabolčno le da narežeš breskve lahko dodaš tudi malo jabolk in potreseš z orehi. Zelo sočna in božanska.

To pečem jaz iz breskev, z ostalim nimam izkušenj.

biba

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

5. avg 2010 15:53

Če jih imaš preveč jih lahko narežeš na krhlje in v vrečki zmrzneš.Odmrznjene po zgornjem receptu spečeš.Zelo prav pride pozimi. dididala

kari  

član od: 3.4.2010

sporočila: 13

7. avg 2010 1:32

Vsem hvala za napotke.Ko ga spečem vam sporočim če je bil Lep pozdrav Kari kari

kari  

član od: 3.4.2010

sporočila: 13

8. avg 2010 23:20

Spet sem tu Kot sem obljubilla , vam javim kako je uspel " štrudelj ".Sem pa kombinirala nasveta od Balenke in receptorja .Lep pozdrav Kari kari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti