Otroski sedez za kolo spredaj

anancica

sporočila: 9

tema odprta - 3. avg 2010 17:00 | ogledi: 12.565 | odgovori: 11

Nagibam se k temu, da bi imela otroski sedez za kolo raje spredaj kot pa zadaj, pa bi rada vprasala tiste, ki imate to prakso, da podelite svoje izkusnje, kako ste s tem zadovoljni.

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

3. avg 2010 18:50

Imam izkušnje s sedežem zadaj. Uporabljali smo ga do sedmega leta-ojačali smo prtljažnik, močnejši stolček, kadar sva želela hitro in dlje kolesarit. Sem si pa pogosto želela stolček spredaj, saj imaš otroka bolj na "pregledu" kot zadaj, pa še otrok lažje kaj vidi in lažje se pogovarjaš. Bi me pa vrjetno motil veter, ki bi pihal direkt v njega. Ne vem pa kako je z ravnotežjem kolesa. Ko imam natovorjeno kolo spredaj z vrečkami, se moje kolo ne obnaša najbolje, a ga mogoče nisem navajena. ATNES

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. avg 2010 19:24

Imam nekaj izkušenj z obojim in se mi zdi boljši sedež zadaj. Atens ima prav, če malček sedi spredaj, ga imaš na očeh in se lažje z njim pogovarjaš, vendar pa imaš večje probleme s krmiljenjam, sploh, ko malček malo zraste. Sicer se deloma navadiš, ampak bolj varna je varianta zadaj. Lep pozdrav! Sonja

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

4. avg 2010 16:02

Imam obe varianti in je sedež zadaj dosti bol uporaben.Moji otroci niso ravno majhne rasti in so vedno težave kam z nogicami.

lp

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. avg 2010 20:20

Zagovarjam sedež zadaj.

Imam slabe izkušnje s sedežem spredaj... otrok je zelo malo časa tako majhen, da tam res lahko sedi in ne opleta z nogicami. Kar se vetra v obraz tiče, se dobijo tudi sedeži v stilu 'lupinice', kjer otrok sedi in gleda starša v obraz. Ne vem, kje ga kupiš, ima ga ena mlada mamica v vasi in je videti super, a le za zelo majhnega otroka.

Dodatna težava pri sedežu spredaj je seveda ravnotežje.

tulka

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

5. avg 2010 0:24

Tudi jaz imam izkušnje s sedežem spredaj in sedežem zadaj.

To da je spredaj sedež v napoto pri krmiljenju ali pa da ni pravilno uravnoteženo kolo je larirfari.  Res je edino to, da imaš otroka bol na pregledu in da se z njim lahko pogovarjaš. Pozabljamo pa na to, da ima malček veliko bol občutljivo kožo in oči.

Jaz sem sina pehladu, da je imel tako močno vnetje oči, da smo ga peljali v bolnico k okolistu na spiranje solznih kanalov, po vrhu vsega mi ga je pa še sonce ožgalo.

Otrok je na zadnjem sedežu veliko bol varen in veliko bol zaščiten. Na kolesu ga pa peljimo le kolikor je to potrebno. Včasih tudi mi mislimo, kako otrok ob tem uživa. Lahko pa se vprašamo ali je to vse res, da uživa, ali pa ga ''peljemo na razstavo'' v tem obupnem prometu.

Matjaž

sasah  

član od: 15.7.2008

sporočila: 43

23. avg 2010 12:26

Imeli smo sedež za spredaj , ker se mi zdi , da zadaj otrok ničesar ne vidi. Veliko bolj mu je zanimivo saj v gibanju ( razen zapetih nogic) nima ovir. Otroka smo vozili s kolesom zato, da je kaj videl ( ne samo naše ' tazadnje'). Je pa res, da morate kupiti tak stolček , da ima ustrzno varovalo za nogice, zapenjanje spredaj in možnost podaljševanja dela za noge. Če se ne motim smo imeli mi Hamax? stolček. Hecno mi je, ko berem, da imajo otroci zato prehlajene oči in da jih je ožgalo zaradi sedeža spredaj. sasah

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

23. avg 2010 15:13

Ne vem zakaj bi bilo to hecno, če so imeli vnete oči, ko so sedeli spredaj. Našim otrokom so spredaj vedno solze tekle kar same od sebe in posledično pride dosti prej  do vnetja oči.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

tipica5  

član od: 31.7.2009

sporočila: 49

23. avg 2010 15:34

Jaz imam sinčka spredaj v stolčku in vidim v tem samo prednosti. Ne hodim pa s kolesom na neke dolge ture. Otrok ima zdaj 3,5 leta. Za drugo leto bo stolček verjetno premajhen. Do zdaj pa je bilo super, brez nobenih problemov. tipica5

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

23. avg 2010 15:58

Imam izkušnje s sedežem spredaj in zadaj. Otroke sem vozila v vrtec s kolesom, ne na izlete. Bolje mi je bilo zadaj, saj sem lažje vozila kolo; kar precej na široko je bilo potrebno držati noge :), ko sem imela sedež spredaj. zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti