Pomoč pri receptu-čokoladna jogurtova torta

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

tema odprta - 2. avg 2010 23:43 | ogledi: 13.175 | odgovori: 10

Zanima me, ali je že katera uporabnica delala to torto, je dobra ali kaj preliv smetane in jogurta teče? Najbolj me mučita smetana in jogurt, kaj smetano prvo stepeno in nato zraven jogurt?

recept je na tem linku...

http://www.shrani.si/f/1Q/j8/2Or4tHbP/slika257.jpg

ursyy

Temo je spremenil(a) ursyy dne 2. avg 2010 23:44

osiris  

član od: 14.6.2010

sporočila: 48

2. avg 2010 23:52

Smetano najprej stepeš (kar precej trdo, da ni tekoče kasneje) in ji nato dodaš jogurt. Tudi mi imamo vse te knjižice in smo sprobali skoraj vse recepte, ki so v njih :) Jaz osebno, ko delam sadne torte in peciva, ne dam kakava v biskvit, saj mi je brez boljšega okusa (mi pač nekak kakavov biskvit in sadje ne pašeta skup) osiris

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

3. avg 2010 0:01

mislite da bi veljale zamrzjene maline? mene pa že malo skrbi kakšne bodo kaj torte iz rame receptov, sem bila včasih razočarana naj katerim... ursyy

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

3. avg 2010 7:34

Na tvojem mestu bi jaz v smetano dodala eno želatino fix . krasjana73

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. avg 2010 10:08

ursy, zmzrnjeno sadje se najprej odtaja, potem se pa še dodatno osladi. Namen tega je, da iz sadja pride ven čim več vode. Ker tako ohraniš vse skupaj v trdnem stanju, v nasportnem primeru bo pa vlažno sadje naredilo vse skupaj pacavasto. Sirup, ki tako odteče (kar pomeni, sadje daj na cedilko, spodaj pa imej posodo) lahko uporabiš za vlaženje testa. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. avg 2010 16:39

Hm, jaz pa za podobne torte zmrznjeno sadje vedno najprej segrejem, ker ima tako več arome in vedno dodam želatino. Ziher je ziher. 

Vanja

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

3. avg 2010 22:58

 

Pozdravček.Jaz od vseh tort ki jih delam,,pa tud rezin največ delam jogurtove torte in rezine,le da delam z navadnim tekočim jogurtom MU.Vendar zmeraj dodam želatino,jaz uporabljam najveć želatino v prahu in jo kr vročo vlijem v smetano z jogurtom.Res da se pol smetana malo zrahlja,vendar pol ko torta odstoji,je vse ok.Dodajam pa zmrznjene gozdne sadeže ali maline,ki jih nikol ne odtajam.Zmeraj biskvit namažem s smetano,posujem gor sadje in spet premažem s smetano,na tanko sevedaDrugače sem že delala z vsemi jogurti,od jagodnega,ananasovega itd,,z jagodnim jogurtom je super,če daš isto količino jogurta in isto količino smetane,pride kot ledena torta,pa ne pozabit jagod dat notPa zmeraj uporabljam kakavov biskvit,čimbolj temnMoje stranke so zmeraj zadovoljneUpam da javiš kak ti bo uspelo

Aja,tud mene so nekateri ramini recepti razočarali,me pa še nikol ni Vandelina,Nikolina ali pa slovenska kuharicaLP

sweety

Andreja2  

član od: 5.7.2010

sporočila: 47

4. avg 2010 15:28

HAJ! Tudi jaz veliko delam kremo iz jogurta in sladke smetane, vedar vedno za ziher dodam eno želatino fix.Naredim kremo iz ; 4-5 sadnih jogurtov, 5 žlic sladkorja 350 ml sladke smetane Jogurt z sladkorjem zmešam, dodam želatino eno minuto stepam z električnim mešalnikom in nato rahlo primešam stepeno smetano. Včasih vmešam še sadje ali pa ga dam na kremo in prelijem z prelivom za torte. Pride božansko. Andreja2

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

5. avg 2010 23:51

hvala za odgovore, ampak na koncu sem kar tiramisu naredila...drugace pa tudi jaz delam jogurtova peciva, kjer je navadni jugurt in smetana zraven pa dodam želatino, ampak me je ta recept malo zmedel, ker nikjer ni omenjena želatina... ursyy

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

6. avg 2010 9:55

moja krema za torto: vzamem 2 sladki smetani ( LM ) in dodam 2 kremfixa posebej stepem 2 rastlinski smetani - zmešam skupaj in dodam borovnice in gozdne sadeže ( še zmrznjene ) vse skupaj zmešam in to je to. pat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti