Skuta - prosim za ideje!

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

tema odprta - 29. jul 2010 15:17 | ogledi: 17.039 | odgovori: 32

Ponovno jaz :) Obljubim, da ta teden zadnjič:)

V hladilniku imam 500 g skute, ki ji bo jutri potekel rok. Iščem neko idejo kaj naredit z njo.

Iskala sem po kulinariki pa nisem našla nič kar bi me prepričalo.

Pekla ne bi nekaj na veliko, ker imam še nekaj peciva na zalogi. Ampak nekaj tako na hitro. Lahko kot večerja.

Ideja je padla, da bi zmešala skuto, kislo smetano, jajce in skladkor in vse skupaj zapekla. Ampak bi to imelo kakšen smisel?:) Bi to šlo? Če ne prosim za kakšno idejo.

Hvala!

Al-Ni

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

29. jul 2010 15:29

Gogina alpska torta (recept v bazi) sicer je pecivo, ampak jaz jo brez problema jem tudi za večerjo :) Ni veliko dela, le zmešaš in daš v pečico. aby

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. jul 2010 15:32

Kupi v trgovini vlečeno testo ( verjetno 2 zavojčka po 300 gr.) naredi fil od skute, lahko en jogurt, ene dva jajca, lahko kakšen list blitve narežeš ( če imaš domačo ) in naredi burek.

Pa čisto zaupno: v mlekarni nimajo tako dobrih tehnologov, da bi znali naredit skuto, da se pokvari na določen datum . Komot je lahko uporabljaš po preteklem roku uporabe.

ežoj

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. jul 2010 15:42

Zamrzni skuto do takrat, ko jo boš rabila.

Cila

neznan uporabnik

29. jul 2010 15:51

Brzinska sladica iz skute: skuto (če je pregrudasta, dodaš malo smetane, ni pa nujno) zmešaš z medom in sladkorjem, lahko samo z medom ali samo s sladkorjem, limoninim sokom, cimetom. S tem napolniš lepe steklene skledice, kozarce za sladoled ali pač po želji, postaviš v hladilnik za nekaj časa. Pred serviranjem (no, lahko tudi prej) s cimetom narišeš kar hočeš, od smeškota do srčka. Na tenko, ker preveč cimeta pogreni. Če ostane kaj skute, jo zamrzneš. japaja

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

29. jul 2010 16:02

Palačinke s skuto, če se ti jih da delat. Če imaš kaj pehtrana, bodo z njim še boljše. Ali pa miške, spet, če se ti jih da cvret. Drugače pa burek, zavitek (za slano verzijo daš lahko zraven krompir), cmoki, njoki, kakšna sirova torta, pita, namaz, potica,...

Drugače pa lahko poizkusiš s tisto mešanico, ki si jo napisala, jaz bi mogoče dodala še moko in za ziher iz beljakov prej naredila sneg oz. dodala malo sode oz. pecilnega. Pa pokrovček ruma ali malo cimeta oz. vsaj vanilijev sladkor.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

29. jul 2010 16:15

Narediš skutin zavitek in ga daš v skrinjo za takrat, ko ne bo časa, Lp Saša

Mir in dobro!

sivakoba  

član od: 29.7.2010

sporočila: 20

29. jul 2010 16:25

Skutni cmoki Zmešaš 1/2 kg skute, 2 celi jajci, približno 20 -30 dag belega gresa(točne količine res ne vem, ker jaz kar vsujem, vsekakor ne sme biti trdo) in malo soli, vse premešaš in pokrito pustiš počivat 20 minut ali več. Z mokrimi rokami oblikuješ cmoke in jih daš kuhat v vrelo vodo za 15 - 20 minut (odvisno od velikosti - jaz jih naredim kot manjše jajce, ker še malo narastejo). Uporabiš jih lahko kot prilogo k mesu ali s sladkim prelivom.

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

29. jul 2010 16:47

Kaj pa kakšni namazi za na kruh za večerjo? Kak dva ali pa tri različne bi rabila...Ima katera kakšnega dobrega? Al-Ni

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. jul 2010 16:52

Avokado, skuta, sesekljana mlada čebula ali drobnjak, sol, poper. Skuta, sesekljana sveža paprika, malo bučnega olja in malo sesekljanih bučnic, sol. Drugače pa kakršnokoli sveže sadje, naloženo v plasteh s skuto, pomešano s sladko ali kislo smetano, v teh dneh absolutno zmaga (sladkor in ostali dodatki po potrebi ali pa tudi ne).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti