Grenke kumare

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

tema odprta - 29. jul 2010 13:21 | ogledi: 20.069 | odgovori: 41

A kdo ve zakaj so kumare, ki jih imam na vrtu, grenke? In kaj naj naredim, da ne bi bile več grenke?

Hvala za odgovore!

ninky

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. jul 2010 13:30

Včasih imaš preprosto smolo s sorto, vendar so kumare navadno grenke, kadar so premalo zalivane.

tulka

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

29. jul 2010 13:39

Pa saj nikoli niso grenki celi plodovi. Dovolj je, če odrežeš stran tisti del, kjer je bila kumara priraščena in potem poskusiš z jezikom - če je še vedno grenko, pač odrežeš še 2 centimetra

Blanchy

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

29. jul 2010 13:40

Ugotavljam, da so ob suši že mlade kumare grenke, starejše pa sploh. Zato vedno kadar jih pripravljam, poiskusim na zgornjem in spodnjem koncu, če je kumara grenka in če je ,jo režem dokler ne naletim na pravi okusTako pač je, ne vem, če ima sorta pri tem kaj zraven

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

29. jul 2010 14:28

Potem bi morali tistemu kmetu, ki je dobavitelj kumar v Leclercu, reči, naj neha tacat po kumarah, ko jih obira :) Resno! Ampak sem pozabila kako se imenuje kmetija. Sem že 2x nasankala, ker sem jih z veseljem kupila saj so slovenske. Potem sem jih mogla pa stran zabrisat. Fuj, so ble grenke

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

29. jul 2010 14:45

Kumare so grenke zaradi suše, če se jih ne zaliva dovorlj so grenke, potrebujejo pa kar precej vode. reza

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. jul 2010 15:57

Katarina K je napisal/a:
Kumare so grenke če se hodi po tistih njihovih " žilah", al ne vem kako razložit. Tisto ko je tako zavito na katerem kumare rastejo. Vsaj jaz imam tako informacijo, ki mi jo je pred kratkim še ena soseda potrdila, da tudi ona ve, da so grenke, če se po tem hodi.

Tiste "žile so - preprosto - STEBLA.

Da bi bile zato grenke - tega pa ne verjamem. Ni racionalne razlage. Se strinjam s trditvijo, da so grenke, ker so rastle v suši. Z bučami je drugače, te grenijo, če so križanci z okrasnimi.

Drugače pa, porergaj kumare in počakaj na nove.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 29. 2010 15:58

mallinca  

član od: 29.9.2008

sporočila: 34

29. jul 2010 16:18

ne vem sicer, zakaj kumare postanejo grenke, a če jih že imate, imam en nasvet:) moja nona ima običaj, da kumari na obeh straneh odreže krajce ter npr. odrezani levi krajec krožno drgne po desnem koncu kumare, isto naredi z drugim krajcem (desni krajec-leva stran kumare). S tem naj bi šla grenkoba ven:) mallinca

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

29. jul 2010 16:56

rimljanka je napisal/a:

Katarina K je napisal/a:
Kumare so grenke če se hodi po tistih njihovih " žilah", al ne vem kako razložit. Tisto ko je tako zavito na katerem kumare rastejo. Vsaj jaz imam tako informacijo, ki mi jo je pred kratkim še ena soseda potrdila, da tudi ona ve, da so grenke, če se po tem hodi.

Tiste "žile so - preprosto - STEBLA.

Da bi bile zato grenke - tega pa ne verjamem. Ni racionalne razlage. Se strinjam s trditvijo, da so grenke, ker so rastle v suši. Z bučami je drugače, te grenijo, če so križanci z okrasnimi.

Drugače pa, porergaj kumare in počakaj na nove.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 29. 2010 15:58
Meni je tako povedal moj oče, ki je ljubitelj kumar in so jih meli od vedno doma. tako je veljalo pri njih. Pred dnevi sem tudi eno sosedo o tem povprašala in mi je enako povedala, tako, da... ne vem. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

29. jul 2010 17:03

Ja saj je možno, da če se potepta stebla, da je premajhen dotok vode do plodov...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti