Ogrevanje na plin/drva

gita3  

član od: 4.6.2010

sporočila: 7

4. avg 2010 19:51

Pri nas kurimo v kamin in sicer malo večji, ki ogreva cc. 150 m2 in sicer takrat, ko je kdo doma, drugače imamo centralno na olje. Moja tašča pa ima plin in če ne bi kurila tudi v kamin, bi bilo to kar drago za njo, ki je v penziji. Napeljava plina je zastonj do hiše, to plača dobavitelj plina, pa tudi cisterno dobite v najem. Peč v hiši, inštalacija ter priklop pa je vaš strošek. Potem ko ti napolnijo cisterno s plinom (zastonj), mesečno plačuješ porabo plina. Naj bolj se splača, če imaš drve doma ali pa da jih vsak ugodno dobiš. gita3

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

7. avg 2010 10:14

Mi imamo plin, zelo elegantno, poraba za 130m2 je 800€ letno. dididala

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. avg 2010 13:28

dididala je napisal/a:
Mi imamo plin, zelo elegantno, poraba za 130m2 je 800€ letno. dididala

Informacija, ki ne pove nič.

rimljanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. avg 2010 15:19

Kako da nič ne pove?  Dididala je navedla kvadraturo in letno ceno ogrevanja. Informacijo o ceni je prispevala samo še ena dopisovalka, pa še ta ni navedla kvadrature, tako izvemo le koliko stane klaftra drv.

V čem je eleganca  ogrevanja na plin pa tudi meni ni jasno, mogoče je mislila na tovorjenje drv v mansardo in nalaganje v peč.

Kakorkoli, iz dididalinih podatkov si lahko približno izračuna, da jo bo ogrevanje 60 kvadratov okvirno stalo slabih 370 evrov na leto, če pribijemo še 20 %, ker gre za neizolirano in mansardno stanovnje,  je bolj realna številka 445 evrov letno, 37 evrov na mesec, kar je najbrž manj, kot plača za TV in internet.

Mogoče bo vikica ali katera druga, ki se ogreva z drvmi tako prijazna, da bo posredovala še podatek o kvadraturi (še bolje kubaturi) in izoliranosti svojega stanovanja, da si bo ANTES lahko izračunala še (seveda samo okvirno) ceno za kurjenje z drvmi.

In bo potem sama presodila koliko košta eleganca.

nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 07. 2010 15:23

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

7. avg 2010 19:45

Saj, ta eleganca mi je zelo všeč, a kaj ko košta dosti več kot drva. Pri ceni ogrevanja je po moje važno tudi kako toplo stanovanje ima kdo rad, kaj počne (če si bolj ležeči tip ali pa migec) doma, kakšna je izolacija, okna, višina sten, ob katerem času si doma.. Gita3:pri nas je cena 1500eur, da ti napeljejo plin od ceste (10m) do hiše (izkop in nazaj v prvotno stanje), omarica, števec in pipa. Nato pa še od omarice po hiši , pa peč, pa še nekaj popravkov, uporabno dovoljenje, .. Mi bomo imeli 900l hranilnik z bojlerjem (sem sanjala o 2000l, pa so rekli da ga ne potrebujemo-upam, da me niso nahecali), 25kW peč, le še ceno zvem v prihodnjem tednu. ATNES

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

9. avg 2010 7:44

Pri nas je bila invsticija, da smo prešli z olja na plin 7000 € obnova (kurilnice in sončne napeljava), če odštejem še subvencijo 500€. Poraba plina za hišo, ki ima 220 m3 površine, od tega se cca 100m3 ogreva ves čas na 22%C, spodnje stanovanje se greje na 18°C in se dogreje po potrebi. Pa smo porabili zadnjo sezono 1020 m3 plina cca 650 €, leto prej pa 972 m3 takrat pa je bil plin malo dražji, se pa točne številke na spomnim. Za nas zelo ugodno. Smo pa pred tem vložili v izolacijo hiše in napeljavo plina do hišo kar nekaj denarja. Lp, Klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti