Kako pripraviti osliča?

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. jan 2015 12:33

Pri osliču najbolj cenim to, da je dober, pa seveda da ima skrajno malo kosti. Tako da ga z veseljem pripravljam na vse načine. Ocvrt je super, ja, s hrustljavo skorjico, naravnost iz olja na mizo..... zraven pa beli kruh, skleda solate in kozarec vina. Ampak prav tako dober je kuhan ali na žaru ali pečen z zelenjavo v lastnem soku..... ah, v vsaki obliki je dober.

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

24. jan 2015 13:32

Zanimiva tema. Sem čisto pozabila na osliče, pred mnogimi leti pa smo na morju mlade, čisto sveže dobivali od ribiča in največkrat  jedli pečene na žaru in so bili odlični. To bo pa treba v kratkem ponoviti, le tako svežih pa ne bo....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

25. jan 2015 9:39

Trixi, ti pa res vedno kaj zanimivega prispevaš. Mladi osliči so torej  bolj mehki in okusni od starih, če sem prav razumela? Kot  je mlad krompir bolj maslen od starega verjetno. Kako pa ločiš, razen po velikosti mladega od starega osliča?

nola

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

25. jan 2015 10:13

Nola, imela sem srečo,da je bil moj znanec ribič in sem z njimi šla na na nočni ribolov. To je bila neprecenljiva izkušnja. Ker sem zelo veliko časa preživela v njegovi družbi sem pridobila veliko dragocenih izkušenj glede priprave in čiščenja morskih dobrot.  Zato vem, da je zelo velika razlika med ribami, ki so se pred kako uro ulovile v mrežo in tistimi, ki jih prodajajo v ribarnici. Riba je čvrsta, diši po morju, ne potrebuješ veliko dodatkov, da je okusna. Te, ki pa kupim v ribarnici pa nujno rabijo svežino limone. Na morju je seveda drugače.

Sama imam rada majhne ribe, meni so bolj okusne in nežne. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

25. jan 2015 10:41

 Zato vem, da je zelo velika razlika med ribami, ki so se pred kako uro ulovile v mrežo in tistimi, ki jih prodajajo v ribarnici. Riba je čvrsta, diši po morju, ne potrebuješ veliko dodatkov, da je okusna. Te, ki pa kupim v ribarnici pa nujno rabijo svežino limone. Na morju je seveda drugače.

    To vemo vsi, tudi tisti, ki nismo/niste preživljali noči z ribiči.

 

Sama imam rada majhne ribe, meni so bolj okusne in nežne. 

    Zdaj smo seznanjeni, hoteli ali ne, tudi s tvojimi ribjimi preferencami. Ob vsej  poplavi informacij bi vsaj mene  zanimalo le to, kolikšen je mlad oslič (v cm ali v kg). In če se mladega ulovi samo ponoči, v družbi z znanci ribiči.

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi[/citat]



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 25. 2015 10:42

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

25. jan 2015 16:24

Nola, lep dan ti želim! 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti