Pomoč pri receptu

sa_sha  

član od: 6.4.2010

sporočila: 17

tema odprta - 23. jul 2010 8:54 | ogledi: 3.202 | odgovori: 6

Pozdravljene!

Res bi bila hvaležna za pomoč pri receptu, ki je vsaj za moje pojme malo dvoumno napisan... gre pa takole:

za podlogo:

-250g mletih piškotov

-90g raztopljenega masla

za nadev:

-1/4 l smetane

-2 rezini želatine

-4 vrečke vanilijevega pudinga

-1 liter mleka

-1dl smetane

.1/2 kg malin

1. Zmešajte puding v mleku po navodilih proizvajalca, nato pa zmešajte s preostalim mlekom, ki ste ga zavreli. Ko se puding začne gostiti, dodajte stopljeno želatino in kuhajte naprej z nenehnim mešanjem, dokler se puding povsem ne zgosti. Namesto z mlekom, lahko puding skuhate s pomarančnim sokom. Puding pustite, da se ohladi.

2. Model, katerega stranice se lahko odstranijo, dobro namažite z oljem. Mlete piškote zmešajte z raztopljenim maslom in to maso razporedite po dnu in stranicah modela.

3. Stepite 1/4 l smetane. Postopoma med nenehnim mešanjem dodajajte stepeni smetani pretlačeno sadje.

4. Ohlajen puding zmešajte z mešalnikom,prelijte v model in poravnajte. Na puding med mešanjem z žlico postopoma dodajajte sadje, da bo neenakomerno razporejeno. Hladite v hladilniku vsaj 4 ure, nato pa torto pazljivo prestavite na servirni krožnik.

5. Stepite čvrsto stepeno smetano in s kuhinjsko injekcijo povrh okrasite torto.

Sedaj pa mene zanima:

- pri točki 1- 4 pudinge v 1 liter mleka + želatina??! a ne bo to nastala ena preeecej gosta zmes?

in

-pri točki 4- kako mislijo med mešanjem z žlico postopoma dodajajte sadje? da se smetana s sadjem prav pomeša s pudingom? ali gre na vrh pudinga in le to zmes mešamo?

Res bi bila vesela vaše pomoči, saj se mi recept zdi drugače zelo zanimiv in bi ga danes želela poizkusiti...

Že v naprej hvala za pomoč ;)

lp, Saša

sa_sha

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. jul 2010 9:33

Živijo,

 

to me prav spominja na sosednjo temo o tem, kako zadeva, če delaš točno po receptu, ne uspe :)

 

Kar se tiče pudingov, sama bi skuhala 2 pudinga po navodilu iz vrečke - v litru mleka, mislim, da je to povsem dovolj za eno korektno pecivo. Želatine ne bi dodajala, se mi zdi, da je puding že dovolj gost sam po sebi, pa tudi strdi se dovolj, ko ga ohlajamo. Lahko pa, če želiš, dodaš eno želatino fix na koncu ali pa navadno - po navodilu iz vrečke.

 

Glede mešanice sadja pa razumem tako, da puding poravnaš, potem pa pač mešaš sadno zmes in ne pudinga, ter jo lepo razporejaš po površini pudinga.

 

pozdravček

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

23. jul 2010 10:00

evo, jaz bi pa naredila drugace  Po mojem mnenju gre smetana s sadjem v puding - se pravi da sadje ni na vrhu ampak vmesano v puding, vendar tako da ni homogeno, ker se maline nic predhodno ne socijo je verjetno to razlog za zelatino - lahko spustijo kar veliko vode. Zakaj mislim tako. Za pudingove kreme z maslom je obicajno tako razmerje: 2 pudinga na 1/2l tekocine, tu pa namesto masla vmesajo smetano s sadjem.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. jul 2010 10:08

Tudi jaz bi ravnala kot rebecca, dva pudinga na liter mleka da premalo čvrsto maso, če se dodaja sadje in smetana.

Mamamia

mamamia

sa_sha  

član od: 6.4.2010

sporočila: 17

23. jul 2010 11:39

oooo punce zlate ste ;) hvala za nasvete, saj veste, več glav, več ve ;) sa_sha

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

23. jul 2010 12:39

jaz sicer eno podobno pecivo delam pa 3 pudinge zakuham v malo manj kot 1,5 l soka in ko je puding kuham vanj zamešam sadje, nato to sadje polijem po biskvitu (mi je enostavneje biskvit) ko se kompot shladi pa preko še sladko smetano potem pa včasih abert kekse, včasih čokoladni preliv http://www.lecker.de/rezept/1194595/Himbeer-Keks-K ... pač kakor kdaj.... saj zato so recepti, da jih malo po svoje prilagajaš. (sem glih kar kolegicam po mejlu sliko pošiljala, kaj je danes pri meni na razpolago) klavdija Sporočilo je spremenil(a) klavdijaB dne 24. 2010 15:56

sa_sha  

član od: 6.4.2010

sporočila: 17

23. jul 2010 12:43

vem vem, da večkrat prilagajaš, ampak tole pecivo na sliki tako čudovito izgleda, da bi ga naredila točno takega...mi je pa škoda sestavin, da bi šle v koš, če ne bi uspelo. Zato se raje posvetujem z vami, ker vem, da ste vse precej izkušene... sa_sha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti