Aparat za sušenje sadja in zelenjave

maičko*  

član od: 17.8.2010

sporočila: 13

26. avg 2010 9:14

mi ga imamoo in je res suprer stvarca:) lp.maiči* maičko*

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

26. avg 2010 9:30

Maičko*, me veseli, da vam dobro služi. V prodaji naj bi ga imeli od ponedeljka, no, v torek ni bilo nobenega več. Mislim, da ga bom ob priliki nabavila v Merkurju. Je sicer malo dražji, ampak se mi zdi, da bo vseeno dober nakup. sara

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

28. avg 2010 8:52

V aparatu za sušenje, nabavljenem v Merkurju, sem ponoči že posušila prvo rundo jabolk. Bodo že kar dobri za te reči. Res prav pride ta aparat. LP Veronika

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. avg 2010 15:07

Je katera že poizkusila posušit češnjevčke. Jih imam kot toče pa me je malo strah, da jih bo sama lupina če jih sušim. Mi je pa zelo všeč to, ker bi bili posušeni ravno prav veliki za grižljaj. Pa da ne pozabim, je katera že sušila robide? lp Vesna

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

28. avg 2010 20:38

Robide sem enkrat že sušila. Nisem bila zadovoljna. Mogoče sem jih preveč posušila. A so češnjevčke slive. martina

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

31. avg 2010 10:48

Vesna, ali misliš na paradajz. Jaz sem ga že sušila ta češnjev paradižnik, vendar je bil po sušenju skoraj sama suha lupinca. NIsem bila najbolj zadovoljna. Najbolj se mi je obnesel palati, prerezan na polovico in tudi volovska srca so kar okusna po sušenju. Samo malo dlje se sušijo, ker pač imajo veliko mesa. Sem pa v obeh primerih stisnila tekočino iz njih. Nimam pa izkušenj kako shranjevati suh paradižnik. Sama jih vložim v olivno olje z malo bazilke. Sem pa slišala, da jih je potrebno posušene namočit v vodo, da niso trdi. Kako pa potem z njimi, ali ponovno v olje, mi je malo čudno. Mokre v olje, kako se to obnese, hm!? lp oliva

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

31. avg 2010 13:31

Potem češnjevca sploh ne bom probala sušiz. Kolegica ima trgovino s toskanskimi dobrotami in pravi, da mož namoči sušene paradižnike za 48 ur v mešanico vode in kisa. Kis je baje zato, da se ne razvijejo neke, ne vem katere bakterije. Paradižnik nato odcedi, doda zelišča in zalije z 75% olivnega in 25% sončničnega olja. Suhe paradižnike jaz hranim v platneni vreči. Do zdaj sem jih sproti kar suhe z začimbami dala v olivno olje, pa niso tako dobri. Bom letos probala na zgoraj omenjjen način. lp Vesna lp Vesna

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

1. sep 2010 14:59

Vesna, najlepša hvala. Ti kar pelati suši, so res najboljši. Drugače pa so v olivnem olju, bazilo in soljo shranjeni dobri, samo bolj trdi so. Bom letos poskusila z namakanjem po tvojem nasvetu. Pa da vidimo lp oliva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. sep 2010 19:37

Reca je napisal/a:

Kolegica ima trgovino s toskanskimi dobrotami in pravi, da mož namoči sušene paradižnike za 48 ur v mešanico vode in kisa. Kis je baje zato, da se ne razvijejo neke, ne vem katere bakterije.

lp Vesna

 

Marsikatere, nekja sto, če ne 1000 vrst je na voljo vsak trenutek. Pa še množica gliv, od kvasovk naprej ali nazaj..................

rimljanka

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

4. sep 2010 12:00

kam shranite suhe slive? Razmišljam da jih bi zaprla kar v steklene kozarce in jih dala v shrambo na police. V papirnate vrečke jih sigurno ne bom dala, ker sem videla zalego od lanskega leta v taščinih vrečkah.Bljak. kleo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti