Aparat za sušenje sadja in zelenjave

petra5  

član od: 1.8.2002

sporočila: 64

tema odprta - 1. okt 2003 7:52 | ogledi: 46.431 | odgovori: 61

Zanima me ali ima kdo doma aparat za sušenje sadja in zelenjave in kako je z njim zadovoljen? Hvala.

Petra

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

1. okt 2003 10:40

Ta aparat imam doma in sem zelo zadovoljna z njim. Sušim pa češplje, hruške, češnje, jabolka, želišča za čaje in začimbnice. Zelenjava pa še nisem sušila. A ja letos sem paradižnik. Splača se, če imaš doma sadje pa ne veš kaj bi z njim. martina

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

1. okt 2003 11:42

TUDI MI IMAMO DOMA SUŠILNIK ABC OD CORONE IN ZELO SMO ZADOVOLJNI Z NJIM. SUŠIMO HRUŠKE, JABOLKA, SLIVE, PETERŠILJ, BAZILIKO..... NA POL POSUŠENI KRHLJI SO IZVRSTNI ZA ZOBANJE NAMESTO ŠKODLJIVIH SLADKARIJ IN ČIPSA. PREVIDNI PA MORATE BITI PRI SHRANJEVANJU, SAJ SE KAJ HITRO LAHKO ZGODI, DA VAM PREMALO POSUŠENI SADEŽI SPLESNIJO. VELIKO VESELJA PRI SUŠENJU IN ZOBANJU

petra5  

član od: 1.8.2002

sporočila: 64

6. okt 2003 8:39

Živjo! Aparat sem kupila čez vikend. Poskusili smo sušiti hruške in jabolka. Rada bi sušila tudi npr. šipek pa ne vem koliko časa. Hvala za nasvet Petra

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

6. okt 2003 12:35

Tabela ,ki je priložena pri sušilcu, je nekaj okvirnega. Izkušnje pa naredijo svoje. Šipek je droben in ni tako voden, mislim, da za začetek kakšne 3 ure že. Šipek sem najprej zmlela v multipraktiku in nato sušila. martina

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

6. okt 2003 13:46

Kakšna je pa kaj cena teh aparatov? TanjaG.

petra5  

član od: 1.8.2002

sporočila: 64

7. okt 2003 6:27

V merkurju je cena 16.000 sit za aparat ABC nemškega proizvajalca. Bolj enostaven aparat (nima timerja in regulatorja temperature) pa je v sparu malo manj kot 8.000 sit. Petra Sporočilo je spremenil(a) petra5 dne 07. okt 2003 07:04:05

RINA  

član od: 6.12.2002

sporočila: 28

30. avg 2004 16:20

Kaj pa sušenje v električni ventilatorski pečici. A ni podobno kot v aparatu za sušenje sadja? A je kdo poskusil oba načina in kaj se bolje obnese? LP Rina

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

9. maj 2005 17:27

Tudi jaz sem po dolgem času kupila aparat za sušenje sadja. Stal je 14.500 SIT, je od nemškega proizvajalca. Sedaj me zanima, kako je z sušeno zelenjavo (korenček, kumarice, parika...), kako potem to uporabljate. Vsem hvala za nasvet.

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

10. maj 2005 7:35

Prejšnja leta sem slive sušila v ventilatorski pečici in so se v redu posušile. Problem je le vlaga, ki se nabira v pečici in teče po vratcih. Lani sem za darilo dobila sušilec za sadje in ga veselo preizkušala. Sušenje z njim je lažje, je pa fino, če kupiš takšnega, ki ima timer in regulator temperature.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. maj 2005 10:47

Jaz imam tistega, ki je bil pred časom na Merkurjevi akciji 13.000, misili, da je tudi abc, sicer pa je v redni prodaji takrat stal okoli 22.000 in moram priznat, da ga ne bi zamenjala za nobenega drugega! Sem si prej pogledala te strani in opazila nasvet ene članice, da naj ne kupujemo tistih s prozornimi predali, ker so preozki in ne gre nič not, tile z belimi pa so super! In moram priznat, da se še kako strinjam z njo! Jaz vseeno zamenjam zgornje in spodnje predale med sušenjem, se mi zdi,da se tako bolj enakomerno suši. in pa ne postavljajte sušilca ob steno - potem bo sadje na tisti strani veliko hitreje suho - kar je sicer logično in jasno kot beli dan, ampak človek včasih pozabi pomislit:) Dajte ga bolj na sredo mize ali pa ga vmes obračajte vsake par ur. Predali se lepo perejo, stanovanje super lepo diši in sadje ali zelenjavo imaš lahko posušeno do določene stopnje - jabolka so npr. najboljša, če niso čisto suha, ampak še malo gumjasta - super za žvečit, jaz jih stalam očetu, mami,... in gre pol gajbe jabolk v hipu! Jeseni nameravava sušit še gobe, sva se ravno včeraj o tem pogovarjala, ko sva videla suhe jurčke, tintarice, lisičke,... poleti pa seveda paradižnike - komaj čakam! Msilim, da se takim kot sva midva hitro splača takle aparatek:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti