Domači piščanci

tema je zaklenjena

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

4. apr 2011 22:10

radiček je napisal/a:

Dodajam; zakaj jih imenujete kod domače, saj se ve da je vse futrano s krmili in malo dodatkov koruze in mogoče še kaj drugega ječmena.. Domači ali  ne domači je praktično isto, le da si nekateri domače razlagajo čisto po domače, je pač pri njih zraslo, doma.

Sama sem se odločila vzgojiti piščance, res domače, a ti ne bodo za prodajo, je potrebno preveč truda ain dela tako da jih je nemogoče prodati, cena ne bi nobenemu odgovarjala. Domače za moje pojme pomeni, da so futrani brez krmil z domačo hrano- krompir, koruza, ječmen,vsa zelenjava z vrta, jabolka..pesek, zemla, deževniki....

 

 

 

radiček
Glej radiček, v tem postu praviš, da je s tvojim načinom vzreje piščancev preveč truda in dela. Torej spoštuješ svoje delo in trud, kar se mi zdi prav, ne zdi pa se mi prav, da očitno dela večine tistih, ki so ti odgovorili, omalovažuješ in si celo žaljiva. Nič ne veš o nas, ki sodelujemo na tem forumu, pa si upaš soditi o tem, koliko časa je kdo prisoten tukaj. Jaz naprimer sem novopečena upokojenka in sem precej časa tukaj in bi bila užaljena, če bi mi to kdorkoli očital. rosie

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

4. apr 2011 22:49

Rosi mogoče se narobe razumeva, vse skupaj je malo zašlo, jaz sem govorila le o tem da domače naj bo domače, če pa je futrano isto kakor industrisko ,pa si tega imena ne zasluži in s tem ne zavaja kupcev. Kam pa so potem forumke to pripeljale pa žal ni moja stvar. Bog ne daj da bi vam jaz očitala koliko časa porabite na kulinariki, so pa dve katerima sam tudi to omenila, pa po vsej verjetnosti vesta zakaj. radiček

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. apr 2011 6:57

Cila je napisal/a:

Ja vidite punce, mlade in malo manj mlade.  Najbolje se bo omožit na kmete . Tistim pa, ki ste svojčas že izbrale delavce namesto kmetov, ostane le obžalovanje. In to pri vseh kmečkih fantih, ki so ostali samski v glavnem zato, ker puncam kmečko delo ni dišalo . 

Cila

Evo Cila, hvala za idejo. Jaz tukaj okrog poznam kar nekaj postavnih kmečkih fantov, samskih, starih okrog 30 let. V hribih, tako da celo višinsko subvencijo kasiramo, vau! Punce drage, kmečkega dela vam ne bo manjkalo, hitro se oglasite, očitno je veliko povpraševanje! Da ne boste enih revnih delavcev dobile :) Aja, pa da ne pozabim: tukaj dobite še eno fajn sosedo 'gratis' - mene

Atina

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

5. apr 2011 6:58

Radiček, tvoji zapisi so bili glavno gonilo v smer, kamor je tema zašla, ker se nisi držala opozorila, temo zapiram.

Dodaten komentar ni potreben.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti