Domači piščanci

tema je zaklenjena

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

24. mar 2011 20:30

Radiček a se ti mal hecaš???.

Domača kokoš je tista, ki jo imaš doma v kurniku in nima za družbo še ostalih 500 kur ampak 5 kokošk (le primer) Domača kokoš je dobra za frišna jajca in ko je "morto di krepo" za najboljšo domačo kurjo juhco.

Upam, da je razlaga dokaj dobra!!??

lučica

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

24. mar 2011 20:32

Dodajam; zakaj jih imenujete kod domače, saj se ve da je vse futrano s krmili in malo dodatkov koruze in mogoče še kaj drugega ječmena.. Domači ali  ne domači je praktično isto, le da si nekateri domače razlagajo čisto po domače, je pač pri njih zraslo, doma.

Sama sem se odločila vzgojiti piščance, res domače, a ti ne bodo za prodajo, je potrebno preveč truda in dela tako da jih je nemogoče prodati, cena ne bi nobenemu odgovarjala. Domače za moje pojme pomeni, da so futrani brez krmil z domačo hrano- krompir, koruza, ječmen,vsa zelenjava z vrta, jabolka..pesek, zemla, deževniki....

 

 

 

radiček

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

24. mar 2011 20:36

Ma ste bili hitri, še predno sem dodala ste že komentirali.

Lp

radiček

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

24. mar 2011 20:37

Radiček tako jih futramo pri nas! Ostanki hrane, namočen kruh, malo koruze,... nič krmil in podobnih futrarij in jajca imajo oranžen rumenjak. Tako da so kokoške res domače.

lučica

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

24. mar 2011 20:40

Hočem povedati to, da mi pod domače "buče" prodajajo, kar je deleč od domačega.

radiček

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

24. mar 2011 20:41

Lučica verjamem, samo to delate samo za sebe, ne pa za masovno prodajo, a je tako.Pa vzreja piščancev je povsem nekaj drugega od domačih kur nesnic.

 



radiček

Sporočilo je spremenil(a) radiček dne 24. 2011 20:53

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

24. mar 2011 20:47

jp, je tako, ker se ne splača se mi zdi. Pa itak se te kokoške ne zredijo oziroma niso take "bunke" kakor tiste, ki so futrane z "umetno" hrano. Ko jih mi pokoljemo jih imamo zase in za sorodnike in sosede (cca. 15 kom) so pa res bolj suhe (misice).

Radiček, če iščeš take kokoške jih boš po moje težko našla.

lučica

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

24. mar 2011 21:02

lučica je napisal/a:

jp, je tako, ker se ne splača se mi zdi. Pa itak se te kokoške ne zredijo oziroma niso take "bunke" kakor tiste, ki so futrane z "umetno" hrano. Ko jih mi pokoljemo jih imamo zase in za sorodnike in sosede (cca. 15 kom) so pa res bolj suhe (misice).

Radiček, če iščeš take kokoške jih boš po moje težko našla.



lučica

Ne iščem takih kokošk, sem se odločila sama vzrediti in delam na tem, že veselo rastejo. Z mojim pisanjem sem hotela le opozoriti da "domače" ni domače.Kaj vse ljudje ne prodajajo in kaj vse ljudje verjamejo, Jatin,pivkin..piščanec je po vsej verjetnosti isti po kakovosti vzreje, kakor domači po oglasih, razen izjem te pa so res redke.

radiček

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. mar 2011 21:04

Lučica, niso vsi goljufi, no..... Saj smo mnogi s kmetov doma, pa poznamo stvari.

rimljanka

radiček  

član od: 15.7.2008

sporočila: 30

24. mar 2011 21:12

[citat=--rimljanka--]

Lučica, niso vsi goljufi, no..... Saj smo mnogi s kmetov doma, pa poznamo stvari.



rimljanka[/citat

Mislim da si bolj odgovarjala meni kakor Lučici, tudi jaz sem iz kmetov, a vendar ne kmet, zato se s tem ukvarjam samo za svoje potrebe in vem kaj lahko narediš. Dvajset piščancev komot spelješ pod domače, nikakor pa ne sto ali dvesto in več.

radiček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti