Venezuela

daisy4  

član od: 22.6.2010

sporočila: 11

tema odprta - 19. jul 2010 19:50 | ogledi: 4.987 | odgovori: 24

POzdravljeni!Moj sin gre septembra na obisk k teti v Venezuelo.Zanima me kam se naj obrne za Vizo ki jo potrebuje,za potovanje v to eksotično državo.Pa kako dolgo je treba čakat nanjo?Ali je res tako nevarna za turiste,da je še na letališču v Carracasu nevarno presedat?Ali je kdo bil letos al pa zadnja leta (odkar je ta diktator na oblasti)v tej državi?

Pa lep večer vam želim!Daisy

daisy4

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

19. jul 2010 20:27

MZZ ima podatke o ambasadah, kjer Slovenci lahko zaprosimo za vizo, detajle pa dobite na posamezni ambasadi. Venezuela je drugače ena bolj varnih J ameriških držav, je pa - tako kot povsod - treba uporabljati zdravo pamet. Koliko star pa je sin? strelka

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

19. jul 2010 20:30

čaki mal, od kdaj je pa za Venezuelo potrebna viza?

daisy4  

član od: 22.6.2010

sporočila: 11

19. jul 2010 20:45

star je osemnajst let.daisy daisy4

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. jul 2010 21:08

 

Predlagam, da pokličeš kako turistično agencijo, oni bodo zagotovo vedeli.

 

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. jul 2010 21:18

No, take reči človek preverja tam, kjer so za vize pristojni. Na veleposlaništvu.

rimljanka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. jul 2010 21:56

O, to je pa koristen podatek tudi zame rimljanka, hvala. Ocitno sem malo za ,ker sem bila prepricana, da je za Bolgarijo potreben potni list.... lp lučka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jul 2010 8:34

Daisy4, moj topli nasvet gre takole (prosto citiram svojo babico, ki je to povedala moji zaščitniški materi, ko sem bila stara 14 let in sem šla prvič sama v Anglijo, na obisk k teti): Kar si naredila v vzgoji v smislu, da si naučila otroka, da skrbi za svoje stvari in ne izgublja dokumentov, da zna poiskati ta pravo tablo z napisi, da se ravno ne zapleta v pogovore s čisto vsemi, da zna poiskati ta pravi šalter itd itd....to si ŽE naredila. Oziroma, za to si ŽE imela čas, kar je nastalo, je nastalo. Sedaj se NE popravlja in NE dopoljnjue. Saj imaš čisto lepo materinsko pravico, da te je strah in da bi rada skrbela za otroka, samo otrok (tale tvoj je pa itak polnoleten in to pomeni, da ga pravni red prepoznava kot osebo, ki ima nekaj odgovornosti že v sebi) sedaj ne potrebuje protektivne mame, temveč mamo, ki mu zaupa. Oziroma, ki vsaj NE kaže, da ne zaupa. In konec koncev, fant gre na obisk k sorodnikom. Ergo, gre k znanim ljudem, ki ga bodo opozorili na to, kaj je pametno in kaj ni, kako se varujejo kartice, kako se ne hodi z odprtim rukzakom po ulici (če bo ravno to potrebno dodatno opozoriti). Skratka, gre k ljudem, ki jih poznate in ki poznajo deželo. Ne rečem, če bi fant lepega dne rekel, "mami, jaz grem pa malo v Latinsko Ameriko, pa še ne vem čisto kam..." (pred tem bi bil pa njegov edini donesek to, da ne fali lokalnega avtobusa)....potem bi bilo smiselno, da človek zažene vse varnostne sisteme. Ampak v tvojem primeru ni tako. In še nekaj: TISTI, ki gre v tujo deželo, TISTI mora znati poiskati informacije o vizah, odpiraljnih časih, menjalnicah, transportni logistiki....itd. A greš ti? Iz napisanega sem razbrala, da gre sin, ergo pusti mu no malo prostora, da sem zbere informacije (in ne ga kontrolirati in izvajati štihprobe, ker TO res ne pomaga) in ko bo zbral informacije, naj lepo pove, prišel na prvo letališče, kako se bo čekiral, kaj bo dal v prtljago, kje bo presedal, kje bo dobil boarding pass na transferu, v kateri denarnici bodo evroti, v kateri dolarji itd itd. pa bo tudi sam povedal, katera doba v letu bo v septembru takrat (Venezuela pozna dve obodbji - suho in deževno) in kakšna oblačila bo nesel s sabo za tja in za čakanje na letališču. Pa bo tudi sam povedal, koliko bo zapravil, kako bo komuniciral z vami (skype, gmail, fejs...) Tako se v resnici človek nauči samostojnosti in odgovornosti. Zakaj za vraga bi bil pa človek kaj naredil, če bo itak na koncu vse do ustec prinesla preveč skrbna mati....? Ti pa medtem, namesto, da razmišljaš o "tisti ekzotični deželi, ki je takooo nevarna", raje poišči kakšno literaturo o Venezueli (je precej lepa dežela) in razmišljaj o lepih krajih, ki jih bo videl sin in kako bo fino, ko bo prišel nazaj in bo pripovedoval o tem, kaj je videl. Sicer je pa tako, da kdor je stakljiv za nezgode vseh vrst, tak to lastnost pokaže že doma. Eni ljudje imajo pač to nesrečo, da sem jim stalno dogajajo izgube denarnic, izvini gležnjev, urezi na rokah, pa več stvari sem jim polije in sfiži....In je čisto vseeno, ali je to Duplek, Podutik ali pa Caracas. Que tu hijo disfrute su visita a Venezuela Vendelina jr.

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

20. jul 2010 9:07

Tole pisanje Vendeline je tudi pri meni prišlo do živega, da si javno in odkrito priznam, da imam tudi sama t.i. kokljin sindrom. Bog, kako je to težko. Priznati namreč, da so otroci odrasli, da morajo biti sposobni poskrbeti vsaj zase, če ne še za koga drugega. Sama sem se morala kot srednješolka znajti pri 14 letih v povsem tujem kraju, 60 km od doma, brez GSM, s katerim bi bila vsak trenutek dosegljiva za starše. Moja dva otroka sta deležna moje skrbi ( priznam pretirane) na skoraj vseh področjih in tega se poskušam odvaditi, bolj ali manj uspešno. Letos bom preživela teden dni dopusta sama z možem, pa me že peče vest, da bosta doma ostala sama 2o letnica in 14 letnik. Noro, kajne???? kara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jul 2010 9:14

Ja glede vize vse piše na internetnih straneh našega zunanjega ministrstva.

Pa googlček bo povedal, če vpišeš le "visa for Venezuela"..., ampak tvoj 18-letnik je verjetno dovoljvelik računalniški frik, da bo to zmogel tudi sam poiskati.

 

In Venezuela ni tako zelo eksotična država, nevarna pa tako, kot vsaka druga. Obnašati se je treba znati in upoštevati popotniška pravila, pa gre (no, tudi zalomi se lahko, toje res). Se strinjam z Vendy, da če je nekdo stakljiv za vse mogoče zgode in nezgode. da ga to spremlja vedno in povsod.

 

Ampak za vraga, zakaj pa tete ne vprašate o vsem tem? Ona je ja tam in bo bolje vedela od nas tukaj?

 

Viva Hugo, mamamia

mamamia

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

20. jul 2010 9:20

Če bo pohajkoval po deželi, si naj nabavi svežo knjigo Lonely Planet Venezuela. Vsaj v mojih, nekoliko mlajših časih, je bila to biblija za popotnike. Informacij o varnosti je na www straneh kolikor hočeš. Mogoče bi izpostavil http://travel.state.gov/travel/cis_pa_tw/cis/cis_1059 ,ki je aktualna, s poudarkom na ameriške državljane. Če bo pa samo pri teti, pa se je s tem tak brez veze ukvarjati. lp Vlado Sporočilo je spremenil(a) Vlado dne 20. 2010 09:22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti