Venezuela

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jul 2010 9:27

kara, podaljšajta z možem dopust za kak dan (več ni treba), da vaju bosta otroka RES pogrešala in znala ceniti, to, kar jima dajeta. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. jul 2010 12:22

Saj ima vsaka od nas kak koklja sindrom in ni nič narobe s tem. Gre za to, kako na to reagirajo otroci. Jaz odkrito priznam, da sinu marsikaj naredim, kar bi zmogel sam (in tudi naredi, če meni ni do tega, da bi kaj iskala namesto njega), hčera pa niti slišat noče za kakšno pomoč. Vse sama, od nekdaj, po pomoč pride le, ko sama res ne ve, kako naprej (kar je sila redko, se pa zgodi). Le pri plačevanu kakšnih kart preko interneta je rada, da sem zraven, ker je včaish malo površna, pa da ne bi bilo kaj narobe.

Sta, na srečo, oba vsrkavala popotniške izkušnje in se sploh ne bojim, da se kje ne bi znašla.

Kara, mene še zdaj kdaj zaskrbi, ko 24 in 22 letna otroka pustimo sama doma .... čeprav že od 15., 16. leta komaj čakata, da kam zgineva za vsaj nekaj dni.... Pa saj mi smo bili enaki, včasih smo komaj čakali, da starši nekam zginejo vsaj za kak dan.

 

Mamamia

mamamia

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

20. jul 2010 14:37

No hvala, jaz pa mislim, da bodo moji umrli prvi dan, ko bodo sami in tako jih vlačiva povsod ali smo pa doma. Se pravi, da bo treba po hitrem postopku odvajat navezanosti od mame. Malčica

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. jul 2010 16:46

rimljanka je napisal/a:

No, take reči človek preverja tam, kjer so za vize pristojni. Na veleposlaništvu.

rimljanka

 

Veleposlaništva imajo druge posle in se ne ukvarjajo z izdajo viz Tonetu in Špeli.

Z vizami se bavijo konzularna predstavništva, konzulati po domače.

nola

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. jul 2010 16:57

Kakor kje, kakor kje, draga Nola. Ne vem, kakšna so pravila za Tonete in Špele,ampak pred par leti sem po francosko vizo odkorakala kar lepo na francosko veleposlaništvo na Cojzovi. Hočeš-nočeš so se morali ukvarjati s tem. Da ne govorim o nemškem veleposlaništvu.... čudno, najbrž res nimajo drugih poslov. Lep pozdrav, Sonja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. jul 2010 17:16

limnol je napisal/a:
Kakor kje, kakor kje, draga Nola. Ne vem, kakšna so pravila za Tonete in Špele,ampak pred par leti sem po francosko vizo odkorakala kar lepo na francosko veleposlaništvo na Cojzovi. Hočeš-nočeš so se morali ukvarjati s tem. Da ne govorim o nemškem veleposlaništvu.... čudno, najbrž res nimajo drugih poslov. Lep pozdrav, Sonja

Seveda, limnol, saj imajo tam tudi konzularni oddelek. In konzula ali konzulico, ki ti je (zakaj si pa sploh potrebovala francosko vizo, če te smem povprašat?) podpisala vizo.

Takisto na nemškem ... kitajskem, mehiškem, makedonskem... veleposlaništvu. Imajo pač v okviru veleposlaništva tudi konzularni urad. Tudi mi ga imamo v Trstu in še kje.

Je prav za  posamezne Tonete in Špelce, če se lahko tako izrazim, veleposlaništva so pa za množice Tonetov in Špelc, združenih v organizirane skupnosti /recimo v narode ali države/.

Saj je meni tudi čudno, ampak očitno imajo posla in poslov še preveč.

 

 

nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. jul 2010 17:32

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 

Predlagam, da pokličeš kako turistično agencijo, oni bodo zagotovo vedeli.

 

Vanja

Joj, sem skoraj spregledala.

To pa bo tapravo.

Si pronicljiva Vanja iz  L amerike, ni kaj!

nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. jul 2010 20:24

Koliko enih besed, na spletni strani, do katere sem dala link zgoraj jasno piše, da viuza NI potrebna (za obisek do 90 dni).

In nola, ja, mi smo preverili na veleposlaništvu Republike Hrvatske, ali mora nekdo, ki ima stalno bivališče v Sloveniji in tajvanski potni list, za prestop meje imeti vizo. In smo dobili odgovor.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. jul 2010 20:54

nola je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 

Predlagam, da pokličeš kako turistično agencijo, oni bodo zagotovo vedeli.

 

Vanja

Joj, sem skoraj spregledala.

To pa bo tapravo.

Si pronicljiva Vanja iz  L amerike, ni kaj!

nola

 

Nola, zdaj si pa tako sitna, da mi skoraj kri zavre, ko vidim tvoje telebanaste okmentarje!

 

Ker sem med drugim delala tudi v turistični agenciji, ti povem, da so ti še kako seznanjeni s pravili potovanja. Razen, če je tvoj agent tako tumast, da nima pojma!

 

Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. jul 2010 22:38

 

Ravno zato, ker si celo ti delala v turistični agenciji, sem zelo skeptična glede njihovih podatkov .

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti