V morju nekaj pika

Jutra  

član od: 27.9.2004

sporočila: 36

tema odprta - 19. jul 2010 10:48 | ogledi: 6.600 | odgovori: 5

Zanima me ali je kdo imel podobno izkušnjo. Bili smo v Nerezinah in v morju je nekaj pikalo. Občutek je bil pekoč in neugoden. Po piku ni nobene sledi na koži, razen pekoč občutek.

Jutra

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. jul 2010 11:51

Mnogo možnosti, vsekakor nekja izmed množice vrst živali (in alg), ki jih po tem, da lebdijo v vodnem stolpcu in so primerne majhnosti, s skupinim imenom označimo kot plankton. Možno je, da so kremenaste alge (diatomeje), lahko je še marsikaj drugega. S tako malo podatki opremljeno vpraša nje ne more dobiti bolj natančnega odgovora.

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

19. jul 2010 11:57

Imam enako izkušnjo iz Simonovega zaliva, kjer sem bila 3 tedne nazaj. Pekoč občutek na koži, srbenje, pikanje in po dveh dneh tudi manjši rdeči madeži po koži, ki so v enem dnevu izginili, ko sem šla domov. Drugače pa zelo neprijetno in prvič zame, samo kaj ko pa tako rada plavam :).

Jutra  

član od: 27.9.2004

sporočila: 36

19. jul 2010 13:36

Ja malce je bilo nadležno... le en dan pa je bilo tako, da smo se pobrali iz vode... Rimljanka, težko pišem o čem več, ker ne vem za kaj se gre...to je vse kar lahko povem....zato sprašujem Jutra

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. jul 2010 15:19

Zato ti pa tudi lahko skoraj nič povemo, no. Tisoče vrst živih bitij je tam, kjer si se kopala, kako naj po tem kdo ve, katera so bila..... Toplo morje je pač raj (še posebej, ker je tudi polno hranil) za živa bitja, zato se hitro razmnožujejo....

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti