Gradbiščna tabla

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

tema odprta - 17. jul 2010 17:39 | ogledi: 6.482 | odgovori: 8

Napisati moram gradbiščno tablo. Gradili bomo v lastni režiji, pa ne netu nikjer ne najdem, kako bi izgledala ta tabla če zidaš sam. Povsod najdem samo table, kjer se gradijo veliki objekti. Mi lahko kdo od vas pomaga?

Hvala za pomoč, pa lep, sončen dan brez neurij vam želim

kleo

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

17. jul 2010 18:54

Ti ne dajo navodil tam, kjer zahtevajo da jo morate imeti? Sam bi jih pač zahteval.

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

17. jul 2010 22:38

Običajno mora na tabli pisati:   - ime in priimek investitorja,  naziv objekta( stanovanjska hiša), kdo je izdal gradbeno dovoljenje( številka le tega in datum izdaje) , kdo je nadzorni, kdo je projektant . Mislim, da je toliko gradbišč okoli, da se lahko ustaviš pri enemu in malo pokukaš  kaj ima napisano na tabli.

lp.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

18. jul 2010 11:26

No, v bistvu me je zanimal sam izgled te table. V osnovi sem tudi jaz na netu našla kaj mora gor pisat. Bomo šli danes popoldne malo naokrog, pa si ogledali te table. Žal v naši bližini ni novogradenj, tako da bo treba malo dalj se zapeljat, pa kaj poiskat. Mi je pa po resnici povedano nerodno hodit po tujih parcelah, saj te lahko marsikdo vidi, in si marsikaj misli. Žal je danes tako, sploh pri nas. kleo

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

18. jul 2010 12:23

V naši vasi samo na velike table z velikimi črkami napišejo eno pod drugim, na primer:

Investitor: Janez Novak

Naziv objekta: stanovanjska hiša

Projektant: Micka Kovač

...

tulka

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

18. jul 2010 13:01

Še nekaj me zanima. Koga vpišem kot nadzornika? Si ga moramo še izbrati in se z njim vse dogovoriti ali je nadzornik odgovorni projektant? To mi ni še čisto jasno. hvala kleo

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

18. jul 2010 14:59

Zakon o graditvi objektov:

4. Gradbeni nadzor

85. člen (nadzornik)

(1) Investitor mora zagotoviti gradbeni nadzor najpozneje z dnem, ko se začne s pripravljalnimi deli na gradbišču. Gradbeni nadzor se poveri nadzorniku, ki je lahko projektant ali izvajalec, ki ne izvaja gradnje na istem objektu.(

2) Investitor, ki izpolnjuje s tem zakonom predpisane pogoje za nadzornika, lahko gradbeni nazor opravlja sam ali pa ga poveri drugi pravni ali fizični osebi, ki izpolnjuje pogoje za nadzornika po določbah tega zakona.

(3) Gradbeni nadzor nad gradnjo objektov v lastni režiji se lahko poveri posamezniku, ki po določbah tega zakona izpolnjuje pogoje za odgovorno vodenje del ali odgovorno projektiranje.

(4) Določbe o obveznosti zagotavljanja gradbenega nadzora ne veljajo za gradnjo enostavnih objektov.

tulka

Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 18. 2010 15:00

gercar  

član od: 10.6.2009

sporočila: 35

19. jul 2010 14:38

V Sloveniji velja tale pravilnik o gradbiščih (Uradni list RS, št. 55/2008) 2. člen (obveznost označitve z gradbiščno tablo) (1) Investitor mora gradbišče označiti z gradbiščno tablo pred začetkom del pri vseh gradnjah, za katere je bilo izdano gradbeno dovoljenje. (2) Gradbiščna tabla mora biti postavljena na vidnem mestu ob vhodu na gradbišče, na katerem se izvaja gradnja novega objekta ali rekonstrukcija objekta. Pri gradnji linijskih objektov kot so ceste, objekti transportne infrastrukture, cevovodi, komunikacijska omrežja, energetski vodi in podobno, se gradbiščna tabla postavi na začetku ali na koncu trase ali na mestu ob gradbiščni pisarni. 3. člen (oblika in vsebina gradbiščne table) (1) Gradbiščna tabla mora biti izdelana iz obstojnega materiala in barv in tako, da so podatki na njej čitljivi. (2) Na gradbiščni tabli morajo biti po vrsti napisani naslednji podatki: 1. podatki o vrsti objekta glede na namen in o vrsti gradnje, kot je navedeno v gradbenem dovoljenju, 2. številka gradbenega dovoljenja ter datum izdaje gradbenega dovoljenja in naziv organa, ki ga je izdal, 3. podatki o investitorju, 4. podatki o projektantih in podatek o odgovornem projektantu oziroma če je odgovornih projektantov več, podatek o odgovornem vodji projekta za pridobitev gradbenega dovoljenja ter projekta za izvedbo, 5. podatki o izvajalcih in podatek o odgovornem vodji del oziroma če je odgovornih vodij del več, podatek o odgovornem vodji gradbišča in 6. podatki o nadzorniku in podatki o odgovornem nadzorniku. (3) Pri gradnji zahtevnega objekta morajo biti na gradbiščni tabli za podatki iz prejšnjega odstavka tudi podatki o revidentu in podatki o odgovornem vodji revidiranja. (4) Podatki na tabli morajo biti zapisani v slovenskem jeziku, na območju, kjer živita italijanska in madžarska narodna skupnost, pa tudi v italijanskem oziroma madžarskem jeziku. 4. člen (izjeme in posebnosti) Ne glede na določbe prvega odstavka 2. člena tega pravilnika se gradbišče, na katerem poteka gradnja v lastni režiji in gradbišče nezahtevnih objektov označi samo z listom formata A4, na katerem so samo podatki iz prve, druge in tretje točke drugega odstavka prejšnjega člena. ______________________________________________ Iz tega izhaja da potrebujete le sledeče podatke navesti na listu A4 formata 1. podatki o vrsti objekta glede na namen in o vrsti gradnje, kot je navedeno v gradbenem dovoljenju, 2. številka gradbenega dovoljenja ter datum izdaje gradbenega dovoljenja in naziv organa, ki ga je izdal, 3. podatki o investitorju, gercar Sporočilo je spremenil(a) gercar dne 19. 2010 14:40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti