Sos-pomoč pri diplomi

mallinca  

član od: 29.9.2008

sporočila: 34

tema odprta - 15. jul 2010 19:41 | ogledi: 4.433 | odgovori: 23

Hvala, ker ste se odzvali v tako velikem številu, cenive vašo pomoč.

LP, Maruša in Mojca

mallinca

Temo je spremenil(a) mallinca dne 22. jul 2010 16:17

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

15. jul 2010 19:56

Odgovorjeno. Srečno naprej. micogica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. jul 2010 20:19

mallinca je napisal/a:
.

........... več anketirancev kot bova nabrala, bolj bova imela kvalitetno diplomo.mallinca

Kvaliteta diplomske naloge nikakor ni odvisna od števila anketirancev. Vse kaj drugi kriteriji opredeljujejo njeno kvaliteto.

rimljanka

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

15. jul 2010 22:19

Maruša in Mojca sta verjetno Gorenjki, ker govorita na fanta strelka

mallinca  

član od: 29.9.2008

sporočila: 34

15. jul 2010 23:53

hehe nismo gorenjke, jaz sem primorka, mojca pa iz savinjske doline:) rimljanka: kvaliteta diplome ni povsem odvisna od števila odgovorov, vendar pa je občutna razlika ali zberem 15 odgovorov ali pa 500. Podatki so bolj kredibilni in to vsekakor doprinese k kvaliteti. Verjamem, da se strinjaš z mano:) mallinca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. jul 2010 7:11

Hvala, ker si me podučila. Ampak, če bo tvoja diplomska naloga temeljila na eni anketi, ki ne bo zajela (in tale tu ga ne bo) reprezentativnega vzorca, potem ne bo kaj veliko vredna niti, če boš imela 1000 anketiranih.

rimljanka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

16. jul 2010 7:38

Več anketirancev da bolj relevantne podatke glede teme ankete. Diplomska je lahko vseeno zanič. Sem rešil.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jul 2010 9:37

Drage mlade dame, maruša in mojca. Imel bi pripombo na drugo anketo, popolnoma je narobe zastavljena. Morda bi bila smislena za podjetja v socializmu, za kapitalizem pa ne. Verjamem, da vas tega v šolah in fakultetah ne učijo, vendar, kot bodoče intelektualke ( ? ) bi se lahko same pozanimale. Kakšna družbena odgovornost podjetij neki. Po učenjih vseh gurujev kapitalizma, podjetje mora ustvariti dobiček in čisto nič drugega. Vse se gleda skozi denar, sam kapitalizem je utemeljen na izkoriščanju ( narave, sodržavljanov, človeka nasploh ), in vse je podrejeno temu, da naj bi kapitalistični prasci bili bolj debeli. Poglejte mal okoli sebe, kaj se dogaja v naši domovini, naši širši domovini ( evropi ) in celem planetu. A je v delovanju BP v mehiškem zalivu čutiti kaj družbene odgovornosti, ali pri lopovih iz Parmalata, ali pri naših lokalnih lopovih..........

ežoj

mallinca  

član od: 29.9.2008

sporočila: 34

16. jul 2010 10:26

rimljanka: kako pa veš, da ne bom dobila reprezentativnega vzorca?:) veliko si upaš trditi, glede na to, da ne veš kako je zastavljena moja diploma...:) ežoj, vsaka kritika je dobrodošla. druga anketa sicer ni moja, a si upam zagovarjat, kot bodoča intelektualka (?), da je družbena odgovornost vsekakor dejavnost, ki se jo boda podjetja morala v vse večji meri posluževati in to nikakor ni idealistična predpostavka. Seveda obstajajo podjetja, ki se tega poslužujejo, nekatera pa ne. ne bi razlagala sedaj o tem;) lp mallinca

trpaslik  

član od: 11.2.2010

sporočila: 10

16. jul 2010 11:05

Pozdravljeni, Sem nameravala resiti anketi ampak pri prvi izpadem, ker nimam avtomobila, pri drugi me je pa zelo zmotilo, da se izvajalka ankete ni predstavila z imenom in ni navedla, kaksen je cilj ankete oz. naloge. Poleg tega bi bilo primerno pustiti tudi kaksen kontaktni email naslov v primeru, da ima kdo dodatno vprasanje za vaju. Saj vem, da gre za diplomsko nalogo, ampak vseeno se mi zdi, da bi bilo potrebno upostevati neke splosne eticne vidike raziskovanja. Razen v zelo redkih primerih ima anketiranec pavico vedeti za koga izpolnjuje anketo in pri kaksni studiji sodeluje. trpaslik trpaslik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti