Sos-pomoč pri diplomi

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

16. jul 2010 11:18

Rešeno !Srečno banana130

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jul 2010 11:25

mallinca,

kakorkoli si zastavila anketo, reprezentativnega vzorca ne boš dobila ( razen če raziskuješ mnenje amaterskih kuharjev, in sicer samo tistih, ki so pripravljeni odgovorit na vprašalnik ). Rimljanka ima čisto prav.

Ti si pa en humorist: kapitalizem, kapitalistično podjetje in družbena odgovornost! Punca, zbudi se!

( predlagam, da mal prelistaš knjigo: J. Diamond, Propad civilizacij, žepna knjiga )

 

ežoj

mallinca  

član od: 29.9.2008

sporočila: 34

16. jul 2010 11:54

hm...torej iščem anketirance stare od 18 let naprej. po čem sklepaš, da ne bo reprezentativen? Najbrž misliš, da zbiram odgovore samo preko kulinarike ali kaj? Menim, da oba malo mlatita prazno slamo:) humoristka haha:) če bi vsi ljudje razmišlali tako kot ti, se ta svet nebi premaknil nikamor, pa brez zamere... tako bom rekla in velja tako zate kot za kolegico rimljanko: "Le čevlje sodi naj kopitar!" lp mallinca

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. jul 2010 11:57

 Na tak način boš pa res dobila velikoooo rešenih anket...

jade

mallinca  

član od: 29.9.2008

sporočila: 34

16. jul 2010 11:59

jade, iz srca se zahvaljujem vsem, ki so anketo rešili, osebnih kritik pa ne toleriram:) mallinca

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jul 2010 12:29

Kako pa veš, da midva z rimljanko nisva kopitarja? ( kulinarika je mal nerodna zato, ker se vsi izdajajo za amaterske kuharje, v real life so pa različni strokovnjaki za raziskovanje javneg mnanja ali kaj podobnega )

Drugač, svet se naprej premika ravno zaradi takih kot sem jaz, ki poskušajo razmišljat z lastno glavo, ne sprejemajo " zdravo za gotovo ", češ sedej imamo kapitalizem ( ki je mimgrede najbolj lopovski sistem v vsej zgodovini, po določenih kazalcih je suženjstvo bilo boljše......... ), pa brez zamere.

Ta pa ti je tudi močna: osebnih kritik ne toleriram! Kakšne pa toleriraš? A take splošne.......... Nekateri delajo ankete.... a v tem stilu.

ežoj

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

16. jul 2010 12:31

Draga Maruša, izpolnila sem tvojo anketo, kolegičino pač ne, ker se mi ne zdi dobro pripravljena. Ne bi se vpletla v temo, če me ne bi zmotil tvoj ton govora. Kot bodoča intelektualka (in to na koncu študija) pa bi že morala vedeti, ali pa se mogoče naučiti, da je treba osebne kritike sprejemati in šele nato presoditi, ali jih boš upoštevala. Kot vsaka fakulteta, je tudi tvoja izoblikovala marsikaterega intelektualca. Ampak ne pozabi, dala je tudi določen odstotek takih, ki si tega naziva ne zaslužijo. In to, da se predstaviš z imenom in priimkom, poveš na kateri fakulteti študiraš, potem pa uporabljaš neprijazen ton govora, tvoji fakulteti in tudi tebi osebno ne daje 'dobrega glasu'. To je moj prispevek in je hkrati moja kritika tebe osebno. sprejmi ali pa ne. Govoril sem, howgh! In srečno pri študijskem delu, Mateja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. jul 2010 21:31

mallinca je napisal/a:
rimljanka: kako pa veš, da ne bom dobila reprezentativnega vzorca?:) veliko si upaš trditi, glede na to, da ne veš kako je zastavljena moja diploma...:)ežoj, vsaka kritika je dobrodošla. druga anketa sicer ni moja, a si upam zagovarjat, kot bodoča intelektualka (?), da je družbena odgovornost vsekakor dejavnost, ki se jo boda podjetja morala v vse večji meri posluževati in to nikakor ni idealistična predpostavka. Seveda obstajajo podjetja, ki se tega poslužujejo, nekatera pa ne. ne bi razlagala sedaj o tem;)lpmallinca

 

Kot bodoča itelektualka (?), bi pa vsaj tik pred diplomo morala vedeti, da ankete izpolnjujemo in ne rešujemo.

Ankete niso križanke, niti ranjenci, niti zagatne situacije, da bi jih bilo treba ali mogoče reševati.

Preden se prihodnjič začneš repenčiti, vsaj preveri, kaj točno pojem anketa pomeni.

 

nola

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

17. jul 2010 22:20

Mallinca, po temi sodeč predvidevam, da študiraš komunikologijo, zato mi je res zanimivo, da uporabljaš tak ton na forumu, še bolj pa to, da ne sprejemaš osebnih kritik. Kot bodoča intelektualka bi morala razumeti, da je vsaka konstruktivna kritika dobrodošla, pa naj je osebna ali ne. Prijateljici pa sporoči, da naj si razčisti pojem reklame. Tržniki namreč ločujemo med pojmoma reklama in oglas. Če bo uporabila to anketo, za njeno dobro upam, da pri zagovoru ne bo prisoten prof. Jančič... LP Staša

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

18. jul 2010 8:57

stasafrank je napisal/a:
Tržniki namreč ločujemo med pojmoma reklama in oglas. Staša
Čisto iz radovednosti - kakšna pa je razlika? Tako na kratko - za laike. Hvala! Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 18. 2010 08:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti