Okno v svet

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

8. okt 2003 13:01

Pri nas doma namesto oblat uporabimo maslene piškote (Koestlin z jeleni in srnami ali Leibnitz). Za trenutek jih namočim v toplo mleko in z njimi obložim iz kartona (doma) narejen model, ki sem ga prej zaščitila z alu folijo. Nato napolnim z maso in še vrh obložim s piškoti. Postavim v hladilnik. Ko se shladi, oblijem s temno čokolado. Temu pecivu pravimo piramida. Režem ga na največ 1 cm debele rezine, jasno da v obliki trikotnikov. Ker je tako dobro, ga hitro zmanjka. Nataša Sporočilo je spremenil(a) Natassa dne 09. okt 2003 09:34:08

ks90  

član od: 27.3.2003

sporočila: 8

9. okt 2003 11:41

Zanimiva zadeva pa vendar imam eno vprašanje. Ni mi popolnoma jasno kakšen izgled ima to pecivo. Govorite o trikotnikih, kakšnih?!. Ali je to podolgovat trikotnik, tako tecimo kot klobasa, ali je to v obliki piramide, kakšen premer ima, ali je majhen ali velik. Naj prosim negdo izmed vas to zadevo malo bolj opiše. Prosim za čimhitrejši odgovor, ker stvar izgleda zelo slastna in bi rada poskusila tudi sama. Hvala. LP Marjana

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

9. okt 2003 23:50

To je trikotnik, debel 0,5-1 cm. Navaden trikotnik torej, samo da ni čisto ploščat, kot bi izrezali iz papirja, ker bi se sesul, ima navedeno debelino. Torej kor bi katerokoli salamo narezali, pa v črevu ne bi bila v okroglem, ampak trikotnem. Narezani nastanejo tako trikotniki. Če bi naredili okroglo klobaso, pa bi nastali krogi, iz kvadraste kvadrati ali pravokotniki. Upam, da sem kaj pomagala, najlažje pa bi bilo pokazati. Najbolje kar na pecivu in še probati. Tina Uštar

ks90  

član od: 27.3.2003

sporočila: 8

10. okt 2003 11:09

Zadeva mi je sedaj precej bolj jasna. Če dobro razumem ni toliko pomembno kakšna je debelina, kar pa se tiče oblike pa tudi ni važno ali je okrogla, trikotna ali štirioglata. Pomembno je, da je lično na pogled in dobro za pojest. Tina, hvala. LP Marjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti