Izlet na koroško

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 15. jul 2010 8:52 | ogledi: 9.969 | odgovori: 7

Oj..

Za družino planiram izlet na Koroško in ... sem se izgubila

Šli naj bi iz Zreč na Roglo, na Pesku prva malica in nato preko Lovrenca na Pohorju do Drave in potem skozi Dravograd..

Tu pa moje poznavanje Koroške mrkne. Radi bi si ogledali Vorančevo pot, vendar ne vem, če je to možno z avtom. Lahko bi pogledali tudi Park kralja Matjaža...Hmm radi bi spili tudi kakšen jabolčnik, kaj dobrega pojedli in si morebiti ogledali kakšno znamenitost, ki pa ni tako znana..

Hvala

Tina

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

15. jul 2010 9:19

Torej iz Dravograda se zapeljete v Ravne na Koroškem. Iz Raven na Koroškem zavijete v smer Kotlje. V samem centru Kotelj pri trgovini Merkator oz. pri pošti imate tablo, kjer je narisana Prežihova pot. Lahko pa se sprehodite do Ivarčkega jezera. Kaj dobrega pa lahko pojeste v gostilni Duler ali pa gostilni Ott. Do njiju pridete tako, da iz Kotelj zavijete proti Slovenj Gradcu. Če boste odšli proti Mežici si je vredno ogledati vasico Šentanel. Malo naprej od bencinske črpalke v Prevaljah pri Štoparjevem mostu zavijete proti vasici Šentanel. Ob lepem razgledu vas tam še očarajo koroške kmetije s koroško ˝košto˝ in domačim jabolčnikom. Če pa želite v Park kralja Matjaža pa se iz Ravem zapeljete proti Črni na Koroškem. V Mežici si lahko ogledate Rudarski muzej. V Mežici vas bodo z moštom in dobro hrano dočakali na kmetiji Kajžar ali pa na kmetiji Reht, ki se nahaja ob avstrijski meji. Ko pridete v Črno na Koroškem pa zavijete na Matjaževo pot proti Peci. Pod Peco si lahko ogledate votlino kralja Matjaža , v domu na Peci pa se lahko spet okrepčate. No upam, da sem kaj pomagala. Nekaj se bo našlo tudi na spletnih straneh. pa lepo potepanje po Koroški. Pozdrav M.schafe m.schafe

namar  

član od: 29.6.2010

sporočila: 9

15. jul 2010 11:49

Če želite dobro "košto" ter jabolčnik, potem priporočam obisk kmetije Klančnik ( http://www.kmetija-klancnik.si/ ). namar

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

16. jul 2010 7:54

Hvala za ideje. Sedaj samo še določim "ruto" , v nedeljo pa gas Upam, da se bomo imeli fajn. Tina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. maj 2011 15:10

Vau, feniks, danes vpisan pa že znaš pripopat linke ( jaz še ne, čeprav sem že veliki ). Kongratuliram!

Pa, dobrodošel na kulinariko, če se kristy lanski let ni potepala po teh krajih, letos zagotovo bo.

ežoj

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

15. maj 2011 16:39

Edino, imena krajev ti delajo problem , a ne, Phoenix?

lp



mzm

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 15. 2011 16:40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti