Madež

noht  

član od: 14.6.2010

sporočila: 15

tema odprta - 14. jul 2010 12:24 | ogledi: 3.185 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, kako odstraniti madež od redbula.Probala sem že vse odstranjevlce madežev, pa ni bilo učinka. Če kdo ve za kakšen način, bi lepo prosila, če izda način, kako odstraniti madež.

noht

noht  

član od: 14.6.2010

sporočila: 15

14. jul 2010 12:25

noht je napisal/a:
Pozdravljeni!
Mene pa zanima, kako odstraniti madež od redbula.Probala sem že vse odstranjevlce madežev, pa ni bilo učinka. Če kdo ve za kakšen način, bi lepo prosila, če izda način, kako odstraniti madež.


noht
noht

MABI  

član od: 16.4.2004

sporočila: 43

14. jul 2010 12:41

Poskusi s Coca colo ali pa alkoholnim kisom.

Mabi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jul 2010 13:43

Tako, da razumeš tisti madež kot poduk za to, da vidiš, da nekaj podobnega, kot je ta silni napitek naredil oblačilu, naredi tudi tvojemu telesu. In da na temelju tega poštekaš mesidž in v prihodnosti te pijače konzumiraš. Vendelina jr.

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

14. jul 2010 14:08

Noht, nisi omenila za kakšno tkanino gre - namizni prt, majica, barva, material. Od vsega tega je marsikaj odvisno, ker kaj hitro se ti lahko zgodi, da s tkanine madež sicer odstaniš, ob tem pa nehote razbarvaš tudi osnovno barvo; vsaj meni se je to že zgodilo! V tem primeru je čisto vseeno ali je "flek" od red bula ali pa razbarvan "flek", oblačilo je pač za v smeti. Drugače pa imam dobre izkušnje s tistimi malimi svetlo modrimi flaškami (več različnih za različne madeže), ki jih prodajajo v Muellerju. Pa ne delam reklame ampak se res obnese. Iz sedežne garniture svetle barve sem celo kemični svinčnik lepo očistila. Hauschka

noht  

član od: 14.6.2010

sporočila: 15

14. jul 2010 15:55

Kemični svinčnik se lepo odstrani, če ga pošpricaš z lakom za lase in nato opereš.Madež od red bula ima pa sin na beli srajci iz mešanice bombaža in sintetike Noht noht

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jul 2010 16:34

Noht, pošlji juniorja s srajco v čistilnico in se bo mladi mož empirično naučil, da je treba paziti na obleko, da čiščenje obleke stane in da je redbull packarija. Če dobro premisliš, relativno poceni šolnina za veliko stvari, ki se jih je treba naučiti v življenju. Ti pa lepo uživaj v poletju. Se ni treba sekirati zaradi madeža, saj ga nisi ti naredila, ne. Vendelina jr.

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

14. jul 2010 20:59

Noht, si že poskusila z BIO SHOUT odstranjevalcem madežev. Naneseš pred pranjem direktno na madež, pustiš nekaj časa (par minut) in vržeš perilo v stroj. Se zelo obnese, po dosedanjih mojih izkušnjah. Jaz ga kupim v šparovih centrih. Pa ne bodi huda na poba, kdo od nas pa že ni česa posvinjal. zeta

neznan uporabnik

14. jul 2010 21:06

Zeta, bolje je v kali zatreti.. Redbul ti da krila. Kaj bo pa pol?! Madeži od ptičjih kakcev grejo bolj težko ven japaja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

15. jul 2010 11:16

Se strinjam, da je pri trdovratnih madežih ptičjih kakcev, če se preveč vžro, pa res potrebno čiščenje v "čistilnici". Pa še to ne zagotavlja uspeha. Imaš prav, v kali je treba zatreti. zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti