Električna ponev - kvalitetna!

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. avg 2013 8:05

sprobala sem delimano in do koNca razocarana. Dni je polno luknjic iz katerih moras tudi iz namocene ponve s krtacko zribati zapecene delcke. Pekla sem palacinke in se tocno vidi kako kuri Samo tam kjer je spirala, ostali del ponve je sicer topel, samo preslabo za kvalitetno kuho. Ko sem delala snicle se je npr omaka zgala tocno no kroznici (niti krog nisem mogla napisat ker gre za 3 cm debel kolobar kjer greje). Sva pa lepo spekla dve 500g oradi.  Na plosco sem jih polozila tako da sem se trudila zadeti kje je spirala. Glavno, kvalitetno se v njej ne da kuhari, lahko je pa za silo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. avg 2013 19:10

bionda je napisal/a:

Kupila biva ponev 42cm 9globine - primarno za salso, ker je ta okrogla in siroka emo posoda pri starsih v uporabi (na elektricni plosci pa itak ne stoji). Ponev pa lahko postavis tudi na balkon in sopare v stanovanju sploh ni.

Testirala z eno kasetico pomidorov in je polovicno polna. Cmarijo se kar hitro, pa ceprav je na 2/5 jakosti.

Ugotoviti moram se, zakaj se lucka ugasne in preneha takoj brbotat, ce zmanjsas jakost...



bionda

 

Idealna za kuhanje marmelad in kečapa  ...

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. avg 2013 8:40

Letos se jeponovno izkazala praktičnost picpeka ali električne ponve (imam dve, obe s 40 cm premra in 10 cm višine). Ko je treba lignje ocvret za osem ljudi - kaj češ bolj udobnega kot vse naekrat vreči v olje prave temperature, v treh minutkah frigani lignji pečeni in vsi jemo naenkrat. Da o kiiakh buzarah za več oseb ne govorim, pa ko se zrezki v omaki delajo za deset ljudi, golaži, bograči (seveda če ni možnosti da se ta dela v kotličku nad pravim ognjem - ta izvedba ima prednost, jasno). Ins pozimi - flikneš ponev na teraso in pečeš v njej ribe, nič ni vonja po stanovanju.

Se sicer strinjam z zzakkom 1997, da ima žar vendarle svoje prednosti, in te večinoma tudi koristimo, a ko žara ni, je ta picapek idealen.

 

 

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

17. avg 2013 10:49

Sam ga imam shranjenega samo še za kostanj.

Commis débarrasseur

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

24. okt 2016 9:43

Da tu nadaljujem. Včeraj smo nabrali večjo količino kostanja in razmišljam o nakupu električne ponve, da bi ga spekla na balkonu,  saj je od zadnje peke kostanja v stanovanju še nekaj dni smrdelo po dimu. Berem, da so v prodaji različni modeli, kaj mi priporočate, na kaj moram biti pozorna?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti