Električna ponev - kvalitetna!

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. jul 2010 14:44

Napisano je bilo kot da ni mogoče drugače, obstaja tudi žar na plin. Vseeno ni vsemogočen tale žar, njegova prednost je predvsem splošna uporabnost in enostavnost uporabe. Praktično se vsako jed naredi bolje na kakem drugem "ognju". Pa seveda cena gre tudi v njegovo korist.

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

21. jul 2010 7:25

Nena-morje je napisal/a:

Zaradi oglja, zzak1977, zaradi oglja .... kdo ga bo pa v tej vrocini delal

Nena-morje

Jaz še kar rade volje zakurim. Saj se hladim zraven s pivom, pa še v hiši ni vroče, ker se kuha zunaj.

zzak1977 je napisal/a:
Vseeno ni vsemogočen tale žar, njegova prednost je predvsem splošna uporabnost in enostavnost uporabe. Praktično se vsako jed naredi bolje na kakem drugem "ognju". Pa seveda cena gre tudi v njegovo korist.
Res je. Jaz ga uporabim, ko potrebujem večjo količino hrane (npr krompirja).

sonic

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

17. avg 2010 18:37

tudi pri nas je elek. ponev zelo veliko v uporabi, dobili smo jo za darilo in vam pravim, da je to eno od boljših daril. In sedaj so kosila tako hitro pripravljena, pomivanje -pa mala malca onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš.

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

11. avg 2013 16:31

Kupila biva ponev 42cm 9globine - primarno za salso, ker je ta okrogla in siroka emo posoda pri starsih v uporabi (na elektricni plosci pa itak ne stoji). Ponev pa lahko postavis tudi na balkon in sopare v stanovanju sploh ni.

Testirala z eno kasetico pomidorov in je polovicno polna. Cmarijo se kar hitro, pa ceprav je na 2/5 jakosti.

Ugotoviti moram se, zakaj se lucka ugasne in preneha takoj brbotat, ce zmanjsas jakost...

bionda

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. avg 2013 22:48

Onaon jaz ne razumem zakaj so kosila hitreje pripravljena in pomita. Dobra klasicna ponev vsaj temperaturo enakomerno porazdeli ne pa da kuri samo tam kjer je spirala. razen ce ne kuhas za 6 ljudi naenkrat, ne vem kaj je tako boljse. Za cmarjenje zunaj stokrat raje uporabim prenosno indukcijo in gor posodo ki mi ustreza. Ta mi nikakor ne ker je veliko pretanka da bi se dalo kvalitetno peci v njej. 

barbii  

član od: 12.1.2012

sporočila: 42

12. avg 2013 9:55

Meni se pa električna ponev prav dopade.

Ubistvu je to zelo uporabna zadeva za kakšne zabave ali kampiranje.

Ravno prejšnji teden smo na fešti pekli krompirček v taki ponvi. Poleg tega da je bil super okusen je bil prava atrakcija. Sicer imamo že tradicionalno vsako leto poleti fešto, kamor vključimo eksperimentiranje s ponvijo. Lani smo naprimer pekli palačinke z nutelo (premer 40 cm), predlani pa pice. Pice so bile zanimive, ker so sproti padale ideje katero od sestavin naj dodamo. Sicer pa mi ni bilo všeč, ker se pica ne speče lepo enakomerno. Kar se pa tiče palačink je bil to zadetek v polno, ko kdo v družbi omeni tisto fešto, krono zabave nosijo tiste nepozabne palačinke. Mogoče je dobil kdo od vas bralcev idejo za popestritev zabave

barbii

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

12. avg 2013 13:35

Še dobro, da še nisem bil na zabavi, kjer bi bil zvezda in atrakcija dneva picopek, električni seveda. Da bi pa celo ohranjal spomine na kos železja bi pa moral imeti precej mizerno življenje.

Commis débarrasseur

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

12. avg 2013 14:52

Ali ima kdo izkušnje z novejšo varianto električne ponve, ki je prevlečena znotraj s keramiko in ne s teflonom kot so bilie do sedaj? Merkur jih ima v akciji po 20 ojrov pa se ne bi rada nat....

 

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

barbii  

član od: 12.1.2012

sporočila: 42

12. avg 2013 16:54

zzak1977 če bi si dovolil razumeti kaj sem hotela povedati bi razumel, da ni fora v "KOSU ŽELEZJA" ampak je fora v druženju in zabavi ob pripravi HRANE. Ponev je bila samo pripomoček pri tem. Zanimivo kako hitro lahko nekdo obsodi življenje drugega za "mizerno", ko izrazi svoje mnenje in pove svoje izkušnje.

tinca, mi imamo to ponev iz merkurja in smo zelo zadovoljni z njo. včeraj smo pekli notri tudi koruzo :)

barbii

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. avg 2013 21:20

barbii,

tako si pač opisala vašo zabavo: višek je bilo eksperimentiranje s ponvijo, glavna atrakcija pa letos pečen krompir, lani palačinke, predlani pa napol surove napol zažgane pice.

Z zzakom se vedo ne strinjava, ampak ob tem sem tudi jaz vzdihnila samo - sožalje, dragi otroci, če ni bilo večje atrakcije na žuru in je bila center dogajanja ponev.

Žal, tako se pač bere.

 

tinca,

glede keramično kovinskih kompozitov sem pa jaz precej skeptična, ker je presneto težko narediti keramiko in kovino z enakim toplotnim razteznostnim koeficientom, po domače povedano, keramika v praksi dostikrat poka. Sploh, če je "cenovno ugodna".

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti