Električna ponev - kvalitetna!

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. jul 2010 23:09

Ja madona, kaj pa vam je, a mlaj seka ali kaj? Hedonist, saj je escada čist v redu fant ( rekel bi da morda kdaj preobčutljiv ) meni se ne zdi, da bi bilo kaj žaljivega, v njegovem pisanju. Tebi pa: srečno pot in fajn se imej na tvojem južnem otoku, pa preizkusi svoj novi pekač in ćakijo in poročaj, ko prideš nazaj.

ežoj

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

17. jul 2010 23:25

Hm, pri tehle stopinjah je enim očitno zavrela kri korenckova

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

18. jul 2010 11:05

Ja, vroce je, vroce

Da se povrnemo na staro temo: jaz pecem v starem picopeku in me prav nic ne moti, da peka ni enakomerna ... malo premescas hrano, pa je!

Tako, tako pa zgleda 2,70 kg orade v picopeku:

 

Nena-morje

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

18. jul 2010 12:36

Mi2 sva danes pekla postvi notri, zadnjič pa sem delala sataraš.Oboje je ratalo.

To dvoje sem šele preizkusila, ker imam ponev na novo.

Kupila sva jo v Mercator tehiniki v Črnučah (videla sem jo tudi v Medvodah), je premera 42 in globine 9 cm, steklen pokrov, cena Skoraj 20€, firma Arena (nekaj takega).

 

katti

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

18. jul 2010 19:38

Kak teden nazaj, sem kolegu za rojstni dan kupil takšno ponev. Tudi ta ima neenakomerno peko, vendar se zadeve kljub temu zelo dobro spečejo.

sonic

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

19. jul 2010 17:05

LeINA je napisal/a:
MYCHELLE taksnegahttp://www.tefal.com/All+Products/Cooking+applianc pa ne vrze nobene slovenske strani,tako,da ne vem,ce se se da dobiti pri nas.LeINA

 

Ojoj, se opravičujem, ker se nisem prej oglasila. Ja, prav tako imam doma. V tej pečici naredim marsikaj. .. od paniranih zrezkov do ribe. Res je vreden za tako malo denarja.. IN ribe v tej pečici so enkratne ..

Ribe pečem na žar plošči  (glej sliko), olje lepo steče iz pekača na dno ( v za to primerno posodico) in ribe niso tako mastne..

Mychelle

Sporočilo je spremenil(a) MYCHELLE dne 19. 2010 17:09

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. jul 2010 17:41

MYCHELLE je napisal/a:

............................................

............................................

Ribe pečem na žar plošči  (glej sliko), olje lepo steče iz pekača na dno ( v za to primerno posodico) in ribe niso tako mastne..

Mychelle

Kje pa ti je ta slika?

ežoj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. jul 2010 18:05

Mene je pri teh ponvah pravzaprav motilo samo to, da posode za peko ni mogoče ločiti od grelca in je spodobno oprati.

(še zmeraj mi ni jasno, zakaj ta siamska sveza med grelcem in posodo).

No , pa sem se prilagodila in brisala kastrolo s papirjem, pa z vlažno in namiljeno gobo, pa spet s papirjem itd ...,

dokler me podnebne razmere niso poučile, da je čisto v redu, če posodo kar lepo klasično pomiješ (mogoče ni treba namakati cele aparature pod vodo), kakšen tuš in normalno pomivanje pa ne škodi.

Pri meni stoji celo leto na planem, prenaša vsa deževja in nevihte (nevarna je le tramontana, ki jo lahko zbije po tleh) in ji je za mokroto čisto vseeno.

Ker so tako zelo poceni, se mi zdi smiselno celo nabaviti eno za ribe in eno za ostalo hrano, ali pa eno večjo in še kakšno manjšo.

V začetku je tudi mene malo motilo to neenakomerno gretje, ampak seveda se to dogaja pri večini  kuhalnikov.

Saj tudi podolgovate ribe, pa čeprav v ovalnih posodah, kuhamo na plinu ali ali na večini električnih grelcev, ki so okrogli.

Rib  ne premikam preveč, ker to sploh ni potrebno - surovo ne bo nič ostalo, če pa želite skorjico, je dovolj, da tiste z roba samo enkrat, ko so že povsem pečene, premaknete tja, kjer ponev najbolj greje. Drugače bodo reve skalpirane.

Krompir in bolj trpežna jedila pa lahko brez škode valjate sem in tja  po kastroli.

Za električno ponev - picopek - sem izvedela prav tu, na kulinariki in mi služi odlično.

 

nola

neznan uporabnik

19. jul 2010 18:06

Jst namreč kar koli kdo reče, odtipkam na gugl in pol dobim, kar pač dobim. Simpl, a ne? japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti