Pomfri

tema je zaklenjena

Mišelinka  

član od: 31.3.2010

sporočila: 29

tema odprta - 13. jul 2010 13:36 | ogledi: 8.910 | odgovori: 68

Pozravljeni ! Zanima me če je že katera pekla pomfri kupljen v trgovini in ga potem dala v pečico na peki papir pečt a se to da ?

hvala za odgovore in lp

Mišelinka

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

13. jul 2010 13:45

Kadar delamo pomfri, ga vedno tako naredimo: zmrznjenega damo na pekač s peki papirjem in v pečico na najvišjo temperaturo. Pečemo toliko časa, da je primerno zapečene barve, solimo in to je to. Je precej manj masten. aby

Mišelinka  

član od: 31.3.2010

sporočila: 29

13. jul 2010 14:21

aby je napisal/a:
Kadar delamo pomfri, ga vedno tako naredimo: zmrznjenega damo na pekač s peki papirjem in v pečico na najvišjo temperaturo. Pečemo toliko časa, da je primerno zapečene barve, solimo in to je to. Je precej manj masten. aby
hvala vam no to bom tud jaz dans poskusila da ni preveč maščobe Mišelinka

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

13. jul 2010 14:35

aby je napisal/a: Kadar delamo pomfri, ga vedno tako naredimo: zmrznjenega damo na pekač s peki papirjem in v pečico na najvišjo temperaturo. Pečemo toliko časa, da je primerno zapečene barve, solimo in to je to. Je precej manj masten. aby Pa tudi manj okusen. Pomfri je pomfri in je najboljši, če se cvre na olju. Raje redkeje, pa takrat slastno. To je samo moje mnenje, razumem pa, da ga pripravljate na način v pečici, če malo več maščobe škodi. zeta

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. jul 2010 15:02

Mi ga že leta pečemo v pečici  in to kar sveže narezanega in primerno začinjenega. Nam je tako v resnici bolj dober kot ocvrt. Recept je bazi.

 

 

Vanja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

13. jul 2010 15:30

Ja, saj ga tudi mi pečemo v pečici, ampak to je pečen krompir, ki je tudi zelo dober, ampak, ko sem govorila o pomfriju sem hotela povedati, da ga imam zelo rada, pa čeprav si ga privoščim zadnje čase zelo poredko, enkrat letno, pa bi ga z veseljem večkrat jedla in nič drugega ne bi rabila poleg. zeta

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

13. jul 2010 20:52

koliko časa pa ponavadi porabite, da se speče v pečici, na olju se verjetno kar precej prej? onaon

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. jul 2010 21:07

Predpečen kormpir se v pečici speče (itak na vrečki piše, da je za pečico) čisto OK, Masten seveda ni, sicer je pa povsem OK pomfri.

rimljanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. jul 2010 6:36

Sicer mogoče spet sitnarim, ampak vedno, ko slišim pomfri, dobim kurjo polt.

Pommes (de terre)  frites se napiše, dobesedno prevede kot ocvrti krompirji (ker krompir v francoščini za razliko od slovenščine ni množinski samostalnik) in prebere pomfrit, povdarjam, z dobro slišnim t-jem.

Pomme frit (izgovorjeno pomfri) bi bil samo en ocvrt krompir in bi se mu upravičeno reklo pomfri.

Zato, če niste rahlojedke, ki se načelno omejujejo na en krompirček, prosim uporabljajte pravilno obliko. Ali pa enostavno recite ocvrt krompir, če znamo Slovenci reči brv, črv, smrt in celo mravljinec smo itak jezikovni zmagovalci.

D accord?

 

 

 

nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 14. 2010 06:38

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

14. jul 2010 7:32

Ja, ker na forumih se uporablja edino le knjižna Slovenščina.

sonic

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. jul 2010 7:50

sonic je napisal/a:

Ja, ker na forumih se uporablja edino le knjižna Slovenščina.

sonic

Ma joj sonic, nehaj se zaletavati v zid, bejži na njivo, pa tam malo osuj svoje krompirje.

Ti pa Vanja iz L amerike se pa lahko še zmeraj menita v sloveščini z veliko začetnico.

Moja pripomba ni bila zlonamerna, ni mi pa všeč da se moji sodržavljani vedejo kot neizobraženi cepci.

Samo v izogib temu sem prispevala pripombo.

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti