Pomfri

tema je zaklenjena

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. jul 2010 18:11

nola je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:
Ali tudi pravilno uporabljanje citiranja v temah na forumu, govori o pismenosti, vsaj internetni? Meni je tak odgovor v temi veliko bolj neberljiv in nerazumljiv, kot beseda pomfri.

Razumem da ti je težko,  zzak 1977.

Eni rabijo kalkulator za množenje z 10, drugi pa slovar, če se sploh spomnijo kaj že to je.

Seveda je tebi dosti tem tako neberljivih kot nerazumljivih.

Kaj je krompir pa vendarle zastopiš, a ne.

 

nola
Ne najbolje, predlagam da razložiš cepcu, mogoče te bo to osrečilo. Razen če te žaljenje bolj.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. jul 2010 18:13

Pa tiste pečenice z zemfom v kiosku pri železniški postaji......! Kaj bi človek danes dal za tisti okus (ali pa so bili samo občutki drugačni). Lisa

neznan uporabnik

14. jul 2010 18:26

Kaj pa šunkenžemlje, se jih še kdo spomni? Naloženih v skladovnice na velikih tasah v vitrinah Delikates.. Je pa bilo nekaj. Razen pomfrita in sladoleda se "po cesti" ni spodobilo jesti nič. Pravzaprav se niti nikoli ni nikamor tako zelo mudilo, da bi ne mogel v miru prežvečiti tiste kranjske ali pa pečenice (ja, Liza, bile so božanske!!). Dandanašnji se nam pa kar venomer nekam mudi. Edino za prepir si še vzamemo nekaj več časa japaja

kajjazvem  

član od: 28.4.2008

sporočila: 22

14. jul 2010 18:35

Naj bi se cvrl 2x. Prvič počasi, drugič na visoki temperaturi, da postane hrustljav. Sama tega nikoli nisem preizkusila, sem pa videla na tv. No, da še jaz pristavim svoj piskerček: Meni se zdi sama ideja, da lahko iz sporočil na forumu razbereš družbeni položaj posameznika, neumna. Verjamem, da nisem edina, ki ob pisanju sporočil, ne premišljuje o pravopisu oz. slovnici. Zakaj bi pa? Saj nisem v službi ali kateri drugi situaciji, ki zahteva knjižni jezik. Na forume grem, da odklopim. Na spolšno mi grejo take debate na kozlanje. Najdeš jih skoraj na vseh forumih. Samo zaradi tega, ker manjka en t ali ena vejica, sporočilo ni izgubilo pomena. Zaradi tega ni težje razumljivo. Obstajajo pomembnejše stvari v življenju. Mag. phil. kajjazvem kajjazvem

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

14. jul 2010 18:35

A je prav z zemfom al z zenfom? zeta

neznan uporabnik

14. jul 2010 18:39

Gorčica, Zeta, gorčica.. Drugače je pa senf japaja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

14. jul 2010 18:46

Hvala, Japaja. Saj veš, da sem se samo malo pohecala. Sem te pa včeraj pogrešala. zeta

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. jul 2010 18:48

Z gorčico, zeta, z gorčico. Lahko tudi z zenfom ali zemfom, ampak moraš vedeti, kam ga lahko tlačiš, ker na čokoladno torto ne paše. In seveda se da iz jezika kar dobro uganiti družben položaj posameznika, ne samo v smislu izobraženosti, ampak tudi to, ali je topdog ali underdog. Jezik je medij in medij je sporočilo (trkajte in se vam bo odprlo, iščite in boste našli pod geslom Marshall McLuhan). Kajti ne gre za "pravilno" in "nepravilno" (kot tudi ne verjamem, da lahko kdo v službi piše brezhibno, na forumu pa da slovnični čip na bypass), ampak za inštrument, ki zazveni v rokah koncertmojstra ali zaškrta pod kopitom osla. Berite Gorana Vojnovića, avtohtonega fužinskega čefurja, pa se vam bo mogoče posvetilo, kaj imam v mislih. lp, proxima

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

14. jul 2010 19:12

Ja, vročina je enim res v glavo udarila, kaj bo šele v prihodnjih dneh, ko bo še kakšna stopinja več.

Balenka

neznan uporabnik

14. jul 2010 19:15

Takrat, Balenka, bomo pa vsi frit! japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti