Pomfri

tema je zaklenjena

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. jul 2010 12:31

sonic je napisal/a:

Uf. Uf. Ste se razpisali. Meni ni šlo v nos to, da nekdo pametuje na forumu, kako se kaj piše. Čisto lepo in prav, da napišeš "pomfri se napiše pomfrit zato ker...". Ko pa nekdo začne težit s tem kako ga kurja polt oblije, ko prebere kaj takega, se mi pa zdi malo bedasto. @Nola.  Če se s teboj kdo takoj ne strinja, ga tudi ni treba takoj ozmerjat, kot da je največji cepec na svetu.

sonic

Daleč od tega, da bi kogarkoli zmerjala s cepcem. Celo tebe ne.

Kot sem napisala, vsak se pač predstavi, hote ali nehote, tudi na anonimnem forumu.

In je zelo hitro jasno kam sodi.

Bo šlo?

nola

jakačakačaj  

član od: 14.7.2010

sporočila: 6

14. jul 2010 12:39

Aha in kaj točno ti to pomaga pri izmenjavi mnenj? Tebi izjemno veliko pomeni nek status v družbi očitno, da te imajo za pametno, pa da se znaš pravilno izražati itd... nekateri pač pridejo tukaj po kak nasvet in mnenje, ne pa da se jih prikrito zmerja z neumneži. bo šlo? jakačakačaj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. jul 2010 12:55

jakačakačaj je napisal/a:
Aha in kaj točno ti to pomaga pri izmenjavi mnenj? Tebi izjemno veliko pomeni nek status v družbi očitno, da te imajo za pametno, pa da se znaš pravilno izražati itd... nekateri pač pridejo tukaj po kak nasvet in mnenje, ne pa da se jih prikrito zmerja z neumneži. bo šlo? jakačakačaj

 

Bravo,  jakačakajoč na čaj a si vendarle skapiral!

Ampak daj, razloži mi, ker mi je nekaj očitno med to silno izmenjavo mnenj ušlo:

Kakšen nasvet in katero mnenje že iščeš? O čem?

Pa ne se preveč obremenjevat, tebe pa pač nobeden ne bo prikrito zmerjal z neumnežem.

bo šlo ?

nola

neznan uporabnik

14. jul 2010 13:05

Jakačakačaj, imaš prav, morda tule za nekatere res ni pomembno, kako se izražajo, važno je, da izmenjava mnenj laufa (čeprav ne vem, kako bo nekdo zapopadel moje mnenje, če se ne izrazim pravilno? no, v primeru pomfrija morda to res ni tako odločilno). Meni so Amerikanci simpatični zaradi svoje praktičnosti. Oni so pomfrit poignorirali in uvedli francosko ocvrt krompir in mirna Bosna! Je pa tako: govorim pomfri, kadar bi nekoga s popravljanjem spravila v zadrego. In govorim pomfrit tam, kjer dojamejo razliko (včasih v življenju ne želim izpasti prepametna - človk težko verjame, da je to res hehe...) Čeprav se meni pomfrrri (tale i mora na pol ostati v goltancu) veliko bolj fensi francosko sliši kot pa pomfrit s tem t-jem na koncu..(velja za nas, ki ne znamo francosko..) Zdaj pa še ena zgodbica o opominjanju: Imela sem "čast sodelovati s podjetnikom". Najprej je šimfal Slovence, kako ne obvladamo...da to v Evropi že zdavnaj...tukaj so pa "uni" blablabla..vse neki zašuštral..blabla.... in skratka : nam (Slovencem) enostavno manjka nekaj, kar v tujini že dobro obvladajo. In to je knovhov (dobesedno tako). Previdno mu v pogovoru uturim nekaj stavkov, ki so vsebovali besedo novhau. Novhau gor, novhau dol... Nič. Da skrajšam: V nadaljevanju sem imela čast sodelovati v pogovoru zgoraj imenovanega podjetnika z drugimi karkoližesobili..sestanek je trajal bore malo, zadnji dve tretjini pogovora sta se vrteli okoli vremena, turističnih znamenitosti in ostalih small talkov. Pač ni obvladal knowhowa ( sem imela srečo, da vpričo mene ni začel še lajati "howhow"?) Tako da je kar fino, če vemo, kako je prav. Potem se itak lahko odločimo, da bomo delali narobe. V nasprotnem primeru pa...? japaja

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

14. jul 2010 13:25

Ne - strpnost je človeško stanje, ki povzroča gorje. Nestrpnost do tistih, ki molijo drugega Boga in nestrpnost do tistih, ki imajo drugačno poreklo. Pišemo, da se zgražamo nad dogodki v Srebrenici.

Ne-strpnost do tistih, ki imajo drugačno polt in ki imajo drugačne ljubezni, je pokazalo, kako je človek sredi kuturne Evrope primitiven in napadalen do tistih, ki ga sploh ne ogrožajo.

Ne-strpnost tisth, ki se spotikajo ob napačne besede, ob tipkarske napake in ne znajo videti bistva.

Sovraštvo se prične s spotikanjem ob nepomembne napake, ki ne vplivajo na naša življenja. Vplivajo pa na odnose med nami.

In zato nisem več rada na teh straneh. Zaradi ne-strpnosti in izživljanja nad tistimi, ki nismo tako popolni kot tisti, ki  prostem času, na zabavnih straneh iščejo nepomembne napake. Zato ostane v senci bistvo tega uvodnika - ustavimo sovraštvo in ne-strpnost, ki samo spremninja oblike, išče različne žrtve, s takimi ljudmi pa si ne želimo živeti.F r i n a

Brez dovoljenja sem si drznila prilepit finin komentar,upam, da se bo koga prijel čeprav vedno bolj dvomim......

 

 

kobra 1

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. jul 2010 13:50

kobra 1 je napisal/a:

Ne - strpnost je človeško stanje, ki povzroča gorje. Nestrpnost do tistih, ki molijo drugega Boga in nestrpnost do tistih, ki imajo drugačno poreklo. Pišemo, da se zgražamo nad dogodki v Srebrenici.

Ne-strpnost do tistih, ki imajo drugačno polt in ki imajo drugačne ljubezni, je pokazalo, kako je človek sredi kuturne Evrope primitiven in napadalen do tistih, ki ga sploh ne ogrožajo.

Ne-strpnost tisth, ki se spotikajo ob napačne besede, ob tipkarske napake in ne znajo videti bistva.

Sovraštvo se prične s spotikanjem ob nepomembne napake, ki ne vplivajo na naša življenja. Vplivajo pa na odnose med nami.

In zato nisem več rada na teh straneh. Zaradi ne-strpnosti in izživljanja nad tistimi, ki nismo tako popolni kot tisti, ki  prostem času, na zabavnih straneh iščejo nepomembne napake. Zato ostane v senci bistvo tega uvodnika - ustavimo sovraštvo in ne-strpnost, ki samo spremninja oblike, išče različne žrtve, s takimi ljudmi pa si ne želimo živeti.F r i n a

Brez dovoljenja sem si drznila prilepit finin komentar,upam, da se bo koga prijel čeprav vedno bolj dvomim......

 

kobra 1

Daj no kobra 1, ma kako si dovoliš mešat zelo resne stvari z banalitetami.

Lepo te prosim, mislim, da sem dovolj jasno razložila, tako kot se pač razloži otrokom ali neukim ljudem da vilico držimo v levi roki in da se je treba zjutraj in zvečer stuširat.

Če niste zato, pa ne.

Nič nestrpnega ne vidim v tem, mogoče je pa vendarle bolje da ne uporabljaš tujk če jih ne poznaš.

Ampak verjamem da je  v vaših krogih to sprejeto, če ne celo imenitno.

Fino, mejte se in pač živite po svoje v skladu s svojimi navadami. Ni prav nobenega sovraštva, vsaj ne z moje strani.

Jaz sem še zmeraj zelo rada na teh straneh, najlepše pri internetu se mi zdi to, da ne smrdi in ni nihče užaljen ko mu predlagaš malo žajfe in vode.

In draga Kobra ena - o kakšnem uvodniku pa napletaš?

In pri vsem tvojem nakladanju o ustavljanju( ne- strpnosti) he he, pa  sovraštvu pa s kom si ti želiš  ali ne želiš živeti, pa ob dejstvu, da si si dovolila prilepiti zelo resen Frinin tekst, ki se nanaša na absolutno drugačno  temo  (mislim, da se Frina sploh ne spušča v take frivolnosti),

 

Ja draga kobra 1, bi ti še kaj napisala, pa se bom morala kasneje opravičevati  bolj pismenim članom foruma kjer se ti ne počutiš več doma,  dobro, ampak prav ...... pa nisi, a ne?

 

 

 

nola

jakačakačaj  

član od: 14.7.2010

sporočila: 6

14. jul 2010 14:04

Nola če bi bila pol tolk inteligentna in razgledana za kakršno se imaš, bi se ustavila že takoj po prvem sporočilu... ampak ne, mi smo dali veliko skozi mi lahko učimo druge kako pa kaj ane? Glede spletne komunikacije je že zdavnaj prišel nov čas in ne glede na to ali se ti strinjaš z asimilacijo jezika ali ne se bo zgodila. Mladi rod že veselo uporablja skovanke vseh vrst in ne boš verjela še kar se vsi razumejo med sabo in noben ne težači kako je pravilno napisano. Napake so bile: -tvoj pristop pri opozarjanju na slovnično pravilnost(kot prvo nekateri tukaj pišejo kot jim paše in zaradi tega še niso kmetje... bodi drugič rajši pozorna na vsebino) - moje teženje tebi zaradi zgornjega, priznam da bi tudi jaz lahko drugače napisal, me je pa pogrelo, ko sem videl totalno nevmesno razglabljanje o tem kaj gre tebi na bruhanje in žaljenje ljudi, ki pač ne pišejo v pravilni slovenščini... jakačakačaj

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. jul 2010 14:26

No, in kakšnega okusa pride ocvrt krompir, ki je ocvrt samo po imenu?

Nasmejala sem se komentarjem, pravilna slovenščina gor ali dol.

In naslednja misel; še dobro, da nisem pristaš ocvrtega krompirja. Čeprav si pa včasih ne morem pomagati in v gostilni vprašam, če imajo pommes frites, beri dobesedno kot napisano, da jih malce vržem iz tira, ker najprej ne vedo, kaj točno sprašujem.

In da gremo malce bliže, kar v domače loge; melancan, malancan in jajčevec. Sem Primorka in precej časa nisem vedela, da so cukete bučke, tako kot npr. moja štajerska prijateljica ni vedela, kaj je to mineštra... In da mi je malo mar, če v domačem dialektu na tržnici kupim dve banane in ne banani. Dobim isto, ravno tako kot bi dobila v gostilni ocvrt krompirček, razumeli bi oboje, s t ali brez. Seveda mi pa v gostilni na rkaj pameti ne bi prišlo, da bi naročila ocvrt krompirček pečen v pečici. Kar navaden krompir mi zapecite, pa ornk ga začinite, prosim.

Pa brez zamere.

 

Loni Makaroni

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. jul 2010 14:39

O jejej, ma če ne bi bil ravno 14. julij, se mi verjetno ne bi dalo.

In mi je seveda popolnoma jasno, da gre za izgubljen primer.

Nimam rada, da se mi pripisuje oziroma polaga na jezik nekaj, česar nisem napisala.

Kje točno naj bi napisala da je nekdo kmet?

Pa vmesno ali pa manj vmesno, tudi o bruhanju vsaj v mojih prispevkih ni bilo nič napisanega. Tvoj slovar in dikcija.

In tudi ne o slovenščini, pravilni ali ne.

Ko boš morda kdaj toliko pismen, da boš, kot sam priporočaš, pozoren na vsebino, boš opazil, da sem se obregnila na napačno uporabo francoske in ne slovenske  besede.

Konec koncev, kot sem že nekajkrat napisala, meni in vsakemu se pač predstavite s svojim slogom, slovnico in slovarjem. Pa z asimilacijo?? ali brez.

In kot sem povedala, moja pripomba ni bila zlonamerna, nasprotno.

A moram še enkrat ponovit?

Če te pač doma niso naučili, da se vilico drži v levi roki, pa da se je treba zjutraj in zvečer stuširat in da se ne spodobi uporabljat tujk iz slovarja jezika, ki ga ne poznaš , a se ti zdi res narobe da ti nekdo to končno pove?

Pa pač to upoštevaš ali pa ne.

Jaz nisem snob, vsaj trudim se da nisem.

Zato tudi, čeprav že po prvi besedi vem kam kdo spada, odgovorim in se pogovarjam s tabo in tebi podobnimi v duhu današnjega dne .

Tvoje mnenje o meni ali o čemerkoli je seveda toliko tehtno kot moje.

Poskusi ga malo artikulirati, moje pripombe in prispevki so namenjeni  prav takim kot si ti.

Prikrajšanim.

Pri nas vam rečemo deficenti .

 

 

 

nola

neznan uporabnik

14. jul 2010 14:42

Tale z okusom ti je pa super, Loni!! No, da se mal spihamo in osvežimo, evo ena stara šala (pa ne me zdej da je Kajn Abla ubou ker mu je stare štose pravu..): Za časa naše bivše Juge. Znajdeta se dva naša "govori srbski da te razume ceo svet" v Franciji. Lačna. Gresta v restavracijo. Prvi:" Joj, kako bova pa naročila, ker ne znava jezika?" Drugi: "Ni problema, francoščina je v bistvu čist enostavna. Pred vsako besedo daš besedico "le" in to je to. Evo, boš videl!" In pokliče natakarja: "Le konobaru!" Natakar pride. Drugi naroči:" Le supa, le meso, le salata.." Natakar prinese juho, meso, solato. In tako naprej še le kavo, le torto.... Na koncu: "Le konobar?! La račun!" vse laufa kot namazano. Prvi se čudi: "Uf, nisem vedel, da je res tako enostavno.." Nakar reče natakar: "Bi bilo le *piiiip* enostavno, če jaz ne bi bil iz le Jugoslavije." Tako. Važno je, da se razumemo in da se dobro papca japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti