Pomfri

tema je zaklenjena

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. jul 2010 8:27

Hvala Nola, da si poskušala razložiti kako je prav. Sej sem se jaz hotel vtakniti ampak sem zadnje čase to že prevečkrat počel pa nočem biti nadležen. Pomfri je eklatanten primer jezikovne šlamparije in ne glede da je jezik na forumih res nekoliko bolj sproščen si čisto vsega le ne bi smeli privoščiti. lp hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jul 2010 10:09

Nola, je comparte ton point de vue. Sonic, na forumu nihče ne uporablja samo knjižne slovenščine. Se pa, po drugi strani, iz prispevkov vsakogar lepo razbere, koliko je v veščini izražanja gibčen/gibčna ali pa tog/toga do nivoja hude bolečine. Z izrazom "razbere" se v tem kontekstu označuje to, da človek po bradnju dveh tem (bog ne daj, da bi rekla "topicov") zlahka oceni, katere od osebe z vzdevki v resničnem življenju zmorejo napisati dopis z repom in glavo, ki znajo v petih minutah tudi kaj razložiti na način, da se jih razume in ki uživajo, ko slišijo ali preberejo tekst, kjer so dobro odmerjene besede dajejo informacijo dodatno vrednost. In taki, ki v besedah najdejo vse to, taki ne samo, da imajo pravico, imajo tudi dolžnost, da opozarjajo na ponesrečene in napačne uporabe besed. Je pa vedno tako, da pameten upošteva. Preostanek se pa repenči. Vendelina jr.

jakačakačaj  

član od: 14.7.2010

sporočila: 6

14. jul 2010 11:08

Uf ja na forumih se zmeraj uporablja le in zgolj knjižnja slovenščina. Poanta izmenjava mnenj je v tem, da te sodelujoči razume, da pa si privoščiš kak tak eksces kot je uporaba besede pomfri na kulinaričnem forumu je pa res absurd brez primere. aja nola in ostali, ki imate take grozne težave z razumevanjem nepravilnih slovenskih tekstov, priporočam vam forum grammarnazi.com tam se boste počutili kot doma... zdaj pa hitr iskat kje manjkajo vejice in kje so formirane nepravilne besede. Sem že zaposlil lektorja za moje izražanje po internetu, da mi bo pomagal pri pisanju in da ne bom izpadel kot neizobražen cepec, ki ne zna napisati dopisa... Pa tudi svoje otroke sem začel pospešeno izobraževati na tem področju tako, da bodo lahko brez skrbi komunicirali po spletnih kuharskih forumih :D sonic pejt na njivo no :D Pa da ne bo kakih nepotrebnih težav, prijavil sem se le in zgolj zato, da napišem tale post, ker mam nekaj časa med okopavanjem njive med soncem... pa da sonicu rečem da naj gre na njivo :D jakačakačaj Sporočilo je spremenil(a) jakačakačaj dne 14. 2010 11:10

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

14. jul 2010 11:22

Joj nehajte, ker se mi krmpir že počasi upira ! banana130

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. jul 2010 11:26

Očitno vpliva vročina na to, da se tudi v virtualnem svetu vidijo podvajanja, ne le v realnem. Menda obakrat zaradi vročine vidimo dvojno, ali kako?

Me res veseli, da se nekdo prijavi le zato (za to), da nam malo moralizira. Konstruktivna kritika je pač dobrodošla, kajneda, sploh od nekoga, ki si odtrga čas med okopavanjem svoje njivice. samo čudi me, čemu sploh okopavati, če ni nobenega plevela. Nov v tej vročini pa tako ali tako ne raste.

Vsak po svoje, pa bo za večino najbolj prav. Za nekatere tako ali tako nikoli ne bo.

rimljanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. jul 2010 11:31

 

[citat=--jakačakačaj--]Uf ja na forumih se zmeraj uporablja le in zgolj knjižnja slovenščina. Poanta izmenjava mnenj je v tem, da te sodelujoči razume, da pa si privoščiš kak tak eksces kot je uporaba besede pomfri na kulinaričnem forumu je pa res absurd brez primere. aja nola in ostali, ki imate take grozne težave z razumevanjem nepravilnih slovenskih tekstov, priporočam vam forum grammarnazi.com tam se boste počutili kot doma... zdaj pa hitr iskat kje manjkajo vejice in kje so formirane nepravilne besede. Sem že zaposlil lektorja za moje izražanje po internetu, da mi bo pomagal pri pisanju in da ne bom izpadel kot neizobražen cepec, ki ne zna napisati dopisa... Pa tudi svoje otroke sem začel pospešeno izobraževati na tem področju tako, da bodo lahko brez skrbi komunicirali po spletnih kuharskih forumih :D

 

 

 

 

Ne samo na forumih, mimogrede,  lepo da si se nam pridružil, tudi vobče se ljudje hote ali nehote predstavijo precej točno taki kot so.

Mislim, da si se dobro domislil ko si zaposlil lektorja. Če že ne tebi, tvojemu leglu bo gotovo v veliko in očitno zelo potrebno pomoč.

 

 

nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 14. 2010 11:35

jakačakačaj  

član od: 14.7.2010

sporočila: 6

14. jul 2010 11:31

Ma okopavam da bo zrastel debel krompir, kar je posledica sistema neumen kmet=debel krompir in posledično tona pomfrija...pomfrita...no pač :D Nola samo toliko, da še jaz tebe nekaj podučim na forumih se ne replya na tak način ;) Moraš malo razdelit citate pa pokomentirat spodaj... definitivno priporočam knjigo internet za telebane, bo prijetna osvežitev med branjem SSKJ ;) Sporočilo je spremenil(a) jakačakačaj dne 14. 2010 11:33

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

14. jul 2010 11:46

Malo vročina, pa še malo mlaj in evo ti ga na

rrr

jakačakačaj  

član od: 14.7.2010

sporočila: 6

14. jul 2010 11:52

Vse bi bilo lepo in prav, ko bi se bili nekateri sposobni držati teme in ne začet nabijat o nekih slovničnih napakah itd... Če ima kdo potrebo smetit teme na tak način naj si odpre svojo pa noter lepi vse napake iz ostalih in tam pljuva po želji, ne pa da tukaj pobirate voljo ljudem sploh pisat... Moderatorji en minus zarad takilih stvari... jakačakačaj

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

14. jul 2010 12:15

Uf. Uf. Ste se razpisali. Meni ni šlo v nos to, da nekdo pametuje na forumu, kako se kaj piše. Čisto lepo in prav, da napišeš "pomfri se napiše pomfrit zato ker...". Ko pa nekdo začne težit s tem kako ga kurja polt oblije, ko prebere kaj takega, se mi pa zdi malo bedasto. @Nola.  Če se s teboj kdo takoj ne strinja, ga tudi ni treba takoj ozmerjat, kot da je največji cepec na svetu.

sonic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti