Na krvavec z otroškim vozičkom

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

13. jul 2010 14:34

Kaj pa višinska razlika? Dojenček do treh mesecev niti še ni prilagojen na take spremembe okolja. Majdina

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

13. jul 2010 14:53

Kam se vam tako mudi? Jaz se spomnim, da mi je babica svetovala prve sprehode z dojenčkom nekje po enem mesecu, pa še to le ne kratko. Tale poletni čas je res vroč, vendar se ga da doma najlažje preživeti. Tudi ti kot porodnica si še vedno dojemljiva za različne okužbe, morala bi počivati, saj bi tudi otroka zaradi poroda samega še vedno bila v bolniškem staležu, kajne? Mladi starši kar ne morejo dočakati vse, kar bodo pokazali in počeli s svojim novim članom. Pri drugem otroku je po mojih izkušnjah vse drugače. Pa si zapojte tisto Smolarjevo:...pej' te bolj počas...pa brez zamere! kara

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

13. jul 2010 15:17

Meni se tudi zdi, da mora imeti takole majhno detece veliko miru, mogoče kratek sprehod z vozičkom, ko ni več ali pa še ni prehude sončne prepeke, drugače pa kolikor se da ohlajeno stanovanje, pa mamo ob sebi. En takle izlet je zanj prestresna zadeva, ki lahko naredi več škode kot koristi. Poleg tega, kar so že napisale predhodnice, moraš vedeti tudi, da je višje kot greš tudi UV indeks višji. Če bi ti mala štručka znala povedati, bi ti zagotovo rekla, da še ni pripravljena na take štarpace. zeta Sporočilo je spremenil(a) zeta dne 13. 2010 15:18

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. jul 2010 17:24

Dobri ste, da se s tako majhnim otrokom odpravite kam ... jaz s svojim enomesečnikom še k sosedom ne grem po mleko - ga ta čas kdo drug počuva ali pa kdo drug skoči po mleko :)

Resno, en mesec star dojenček mora biti doma - še posebej v tej vročini. Prav tako mlada mamica. Za sprehode bo še čas. Ker na stara leta se pokažejo grehi mladosti - to velja za vse tiste mamice, ki že po kakem dnevu, ko pridejo iz porodnišnice, veselo tekajo okrog 'saj se dobro počutim'. Od nekdaj velja, da mora porodnica vsaj prvih šest tednov bolj kot ne mirovati.

Atina

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. jul 2010 19:41

V Kamniški Bistrici je letos spet morje klopov, le pazite nase in na svoje malčke.

tulka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

14. jul 2010 5:04

Mislim, da je nasvet Kare, Zete in Atine na mestu - tako majhne dojenček naj bi bil skupaj z novopečeno mamico doma. Je preveč občutljiv, da bi z njim letali na moreje, pa v hribe. Zame je edina sprejemljiva varjanta mogoče, da se enostavno "preseliš" za nekaj časa nekam k morju ali v hribe - ampak po tem razumem najmanj mesec ali več. Če pa te možnosti nimaš potem ostani lepo doma. Saj smo tudi pred leti imeli otroke in vročina je tudi bila, pa smo vsi preživeli, tudi brez klimatiziranega stanovanja. Pa ne samo poleti, mislim tudi v drugih letnih časih je tak dojenček občutljiv in dobro je, da je doma v svojem miru in se z njim ne leta naokrog, kjer je veliko ljudi in posledično tudi veliko možnosti za razne okužbe. Mislim da je dojenček primeren za krajše izlete tam nekje od 3 mesecev naprej. Pa še to - nekoč je neka pediatrinja po radiu razlagala kako se dojenčki in majhni otroci odzivajo na vročino in dobro sem si zapomnila te njene besede. Ko starši vzamejo svojega dojenčka v vozičku in gredo z njim po nakupih naj pazijo, da se z njim ne bodo zadrževali pred hladilnimi omarami, ker v otroka, ki smo ga do trgovine pripeljali v vročem ali vsaj toplem avtomobilu pri teh hladilnikih zelo mrzlo piha. Odrasli tega niti ne občutimo tako zelo, otrok pa je mogoče malo potem in taka ohladitev mu zelo zelo škodi. Razmislite. Pa še nekaj - tudi če samo dojiš svojega dojenčka ima v teh vročih dneh lahko premalo tekočine in je lahko siten tudi iz preprostega razloga - ker je žejen. Daj mu malo prekuhane vode, ali blagega malenkost sladkanega otroškega čaja - boš videla, da bo takoj bolj miren. Otroci hitreje dehidrirajo kot odrasli in na to radi pozabimo. Torej če imaš klimatizirano stanovanje, ali pa tudi če nimaš takega stanovanja, ostani lepo doma in skrbi za otrokovo in tvoje udobje. Bodita na hladnem. Za sprehode in izlete bo še dovolj časa - samo zdrav dojenček je lahko zadovoljen in miren. Prehlajeni dojenčki znajo biti še kako sitni. Veliko veselih uric in lep pozdrav tedyka

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

14. jul 2010 11:23

Se popolnoma strinjam z predhodnicami- sem hotela že prej odgovoriti na vprašanje, pa se bojim, da bi bila preveč ostra. Sama kar dosti letam po hribih, pa se mi zdi čisti absurd z enomesečnim dojenčkom podajati nekam, kjer ni ne sence, ne primerne sprehajalne poti za voziček in to na nadmorski višini od 1450-1971m kolikor ima pobočje Krvavca. Da o UV sevanju niti ne govorim. Poraja se mi tudi vprašanje, Ali mamica misli bolj nase kot na svojega dojenčaka? Če mu želi dobro naj zjutraj prezrači stanovanje, da ga shladi in bo v vročini z njim doma. Za letanje naokoli pa bo še dosti časa. lp s.marinka4

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti