Na krvavec z otroškim vozičkom

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

tema odprta - 12. jul 2010 13:23 | ogledi: 6.044 | odgovori: 17

Pozdravljeni!

Zanima me, če se je kateri od vas že odpravil (poleti) na Krvavec z majhnim dojenčkom, ki za sprehod potrebuje še voziček :) Ali se na vrh lahko povzpneš le z gondolo? Poti kot vem do vrha ni, razen pešpoti, seveda? Je primerno za kakšen sprehod? Računamo namreč, da je višjebolj hladno - med kakšnimi drevesi in ne na soncu, ki je višje še bolj močno. Iščemo namreč "hlad", ker naš enomesečnik kar težko prenaša to vročino.

Torej, ima kdo kakšno izkušnjo z izletom na Krvavec z vozičkom?

Vesela bom vsake izkušnje in morebitnega namiga! Hvala!

lunacka

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

12. jul 2010 13:46

Moraš pa vedeti, da je višje v hribih več ozona, kot pri morju. In to ni ravno primerno za enomesečnika, potem je bolje, da ga hladiš doma, ali kje na podeželju. Mi imamo kar za 4 stopinje hladneje, kot imate v Ljubljani, pa smo samo 45 km ven. Malčica

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

12. jul 2010 13:48

Na Krvavec se da pripeljati z avtom,a senčke tam ni.Vroče višinsko sonce pa po mojem mnenju ni prav nič primerno za enomesečnega dojenčka,niti za porodnico. Majdina

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jul 2010 13:51

lunacka,na Krvavec z vozičkom malo težje

vendar pa je trenutno z vozičkom super na Pokljuki  in pa mogoče še na Veliki planini.

Na Pokljuki pustiš avtomobil pri vojašnicah,na Veliko planino pa greš lahko z gondolo ali pa se pelješ z avtomobilom do Tihe doline in imaš potem naprej kar dobro utrjeno makadamsko cesto po vsej Veliki planini.

Zagotovo greš lahko še kam,ampak mi malček spomin bremzam(vročina pač).

anaeva

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jul 2010 13:54

Ja seveda,še Rakitna in okolica mogoče,pa jezero je zraven.

Pa Jezero je tudi na Blokah.

Na Cerkniško pa nikar,je taka invazija komarjev da je prav luštno.

 

Pa Iški vintgar,tudi tam bi šlo z vozičkom.

anaeva

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

12. jul 2010 14:26

Jaz se z tako malim otrokom ne bi nikjer izpostavljala, raje bodi doma v senci in ne prehitevaj. Še veliko lepih trenutkov in vzponov je pred vama. lp, baška

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jul 2010 14:41

Malo si najdi kontakt s kakšno gospo, ki je patronažna sestra in to še dela ali je pa frišna v pokoju. Take gospe znajo največ trikov na temo, kako se umiri enomesečnega dojenčka, kako se pogleda, kdaj je preveč oblečen, kako se vlaži zrak v sobi in te stvari, kolikšne sprehode zdrži tak otrok in koliko časa potrebuje za to, da se navadi na novo okolje/podnebje. Skratka nekaj bazične modrosti, ki jo te gospe imajo, pa črpaj od tam. Na Krvavec boste pa šli takrat, ko bo otrok gibalen in ven iz plenic. Pred tem je Krvavec mučenje otroka in staršev. Vendelina jr.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jul 2010 14:46

Krvavec še zdaleč ni mučenje,

vendar greš tja malo lažje takrat ko ga imaš otroka  že v nahrbtniku ali kenguruju.

Krvavec je sedajle super za nabiranje zelišč in čisto majhen vzpon na svežem zraku.

anaeva

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

13. jul 2010 9:42

Mi smo bili v nedeljo na Pokljuki z enomesečnico, avto lahko pustiš pri Šport hotelu ali pri vojašnici-tu je za sprehod vsaj nekaj asfalta, ni pa toliko sence. Lahko pa parkiraš v okolici mrzlega studenca, tam imaš precej makadamskih cest ki so v senci. Se pa pozna nekaj stopinj. lep pozdrav Sporočilo je spremenil(a) xsara dne 13. 2010 09:43

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

13. jul 2010 10:50

Mi smo z našim dvotednikom šli na Krvavec. Z avtom do odcepa za Kriško planino, potem pa peš po makadamki do gondole. Ker je bilo takrat delno oblačno, je šlo, če bi bilo sonce, pa je prevroče. Bolj primerno se nam je zdelo v Kamniški bistrici, na Golovcu, Trenta... Tale vročina je res neprijazna, težko je biti ves dan v hiši, še težje je najti primeren kraj in čas za sprehod. Če imate v bližini kakšno hladno reko, je fino malo posedeti ob njej, ker ponavadi prijetno hladi. Mi smo recimo dosti hodili v zgornje Posočje in se hladili ob Soči. Ko so dojenčki malo starejši (vsaj 3m) je že dosti lažje, ker super prenašajo "hojo" po hribih - v kengurujčku seveda.

MARTAQ  

član od: 1.2.2008

sporočila: 120

13. jul 2010 14:19

Jaz sicer nimam majhnih otrok, so že odrasli. Se mi pa poraja vprašanje, ko berem Iški vintgar, pa Kamniška bistrica. Vas ni strah klopov - mislim, s tako majhnimi otroki. To sta baje najbolj "klopovska" kraja v Sloveniji. lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti