Borovnice na žganju

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

tema odprta - 11. jul 2010 20:38 | ogledi: 30.959 | odgovori: 9

Pozdravljene!

Na eni povezavi sem našla recept za borovnice na žganju..borovnice in sladkor izmenično nalagaš v steklenico. Potem pustiš stati na soncu en mesec in nato na to naliješ žganje. Borovnice in sladkor sem dala pred 14 dnevi na sonce in danes me je skoraj fršlok...stvar mi je zavrela. Ker se mi to ne zdi normalen pojav, vas prosim za komentarje. Je to vedno tako, ali je to zdaj za k prašičem?

Do zdaj sem vedno borovnice dala v žganje in sladkala, tokrat pa sem hotela poskusiti nekaj novega ...

Hvala vam že vnaprej!

LP,

pe3ca

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

11. jul 2010 21:25

Sama vedno tako delam že leta in leta in se mi kaj takega nikoli ne naredi. Je pa res, da vsake toliko časa to premešam, da se sok, ki se je natekel od borovnic premeša in raztopi sladkor. Na soncu pustim več kot 14 dni, nato razdelim v steklenice in zalijem z žganjem. Moji "borovničkarji" tole obožujejo . Alcika

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

11. jul 2010 21:31

Potem je moja zmešnjavca za k prašičem..smrk pe3ca

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

12. jul 2010 12:47

Pe3ca, če še imaš kaj borovnic (lahko tudi zamrznjenih), potem naredi še enkrat tako. Plast borovnic, plast sladkorja, plast borovnic, na vrhu naj bo sladkor. Kozarec postavi na sonce in redno mešaj, ker se sladkor posede na dno, na sredini je tekočina, borovnice pa so na vrhu. Če boš mešala vsak dan, se ti bo sladkor hitreje topil in tudi borovnice se bodo premešale (tiste na vrhu ponavadi gledajo iz tekočine). Jaz sadje in sladkor mešam vsak dan.

Ko se to bo ves sladkor stopil (v teh vročij dneh bo to šlo hitreje), pa dodaj žganje. Jaz borovnic sploh ne precejam, ampak samo dolijem žganje, medtem ko pa ostalo sadno tekočino (npr. višnje) precejam.

ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. jul 2010 13:05

pe3ca je napisal/a:

Potem je moja zmešnjavca za k prašičem..smrk pe3ca

Če je zavrelo, teče alkoholno vrenje. Poskusi, če je dobrega okusa, dosladkaj in pusti na soncu.

Konec koncev kasneje tako ali tako dodaš alkohol, če ga je zdaj  nekja nastalo po naravni poti, ne bo škode.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

12. jul 2010 13:07

A mi lahko razložiš za kaj prvazaprav gre pri borovnicah na žganju ? A to pomeni da se borovnice vsedejo gor na žganje , ali pa si mislila borovnice v žganju ? lp hedonist

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

12. jul 2010 13:51

Mišje dlakce_na ali v Majdina

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

12. jul 2010 15:44

hedonist je napisal/a:
A mi lahko razložiš za kaj prvazaprav gre pri borovnicah na žganju ? A to pomeni da se borovnice vsedejo gor na žganje , ali pa si mislila borovnice v žganju ? lp hedonist
Uf hedonist, ti pa znaš zakomplicirat stvar. Razlagaj si po svoje tele borovničke na žganju. Soseda je rekla, da se je njej že tudi enkrat to naredilo in je potem samo dolila žganje in je bilo. Tako, da sem tudi jaz danes dolila žganje in sedaj čakam, da se ozori. Bodo že moji borovničkarji povedali, če je al' ni za spit' pe3ca

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

13. jul 2010 12:40

Meni se je isto zgodilo z višnjami. Ko sem ponovila, sem naredila na enak način (višnje + sladkor po plasteh), le da sem takoj zalila z žganjem. Vsak dan sem premešala in po enem tednu se je sladkor raztopil, zavrelo pa ni nič. teddy

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

19. jul 2010 15:06

Pozdravljeni! Zanima me, kolko bi bili pripravljeni odšteti za 1l domačega borovničevca? Se vam zdi 8€ preveč? Hvala in Lep pozdrav, Alcika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti