Korenjevo perje

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

11. jul 2010 15:10

Hi, hi, končno enkrat perje zaradi perja frči.... Lp pa senčko si privoščite! micogica

neznan uporabnik

11. jul 2010 15:15

....in tega perja je kot listja in trave, hihi.... japaja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. jul 2010 15:38

Na našem koncu ljube slovenske deželice imajo listje samo drevje in grmovje, vsa zelenjava pa perje - pravzaprav ne vsa: korenovke (korenje, pesa, repa ..) ima ošabje.  A  nam zato mimoidoči pravijo, da je pri nas "kot v pravljici".

PS: še malo SSKJ:

 

perje -a s (e) 1. več peres, peresa: ptice menjavajo perje; populiti kokoši perje; bujno perje; kovinsko se lesketajoče perje; ptica z belim, črnim perjem / gosje, pavje perje • bahati se s pavjim perjem s čim tujim * zool. krovno perje ki pokriva odraslo ptico 2. listi krmnih rastlin: obirati perje / pesno, repno perje // star. listje (na drevju): perje rumeni po drevju; slana je ožgala perje / koruzno perje

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 11. 2010 15:39

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. jul 2010 16:41

Hehehe, en kivi ima perje (ki sicer zgleda kot dlaka, pa to res ni), drugi ima listje (ki mu včasih rečemo kar perje....z žegnom SSKJ; lepo prosim...), Kiviji so pa - kakor kateri..................če me spomin ne vara, se tako reče bolj in manj postavnim od tamdol......ne vem, a se oni kitijo s tujim perjem al s tujim listjem.

rimljanka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. jul 2010 17:06

ribaracarak je napisal/a:

To pesmico je mamaF nekoč pripopala v eni drugi temi - vsekakor dopustniški - in res je lepa.

rrr

Res je. In vmes sva s Hedonistom ugotovila, da oba to pesem povezujeva z istim južnim otokom, ki ga oba obožujeva.

 

No, s perjem ali brez, vsem želim, da se na južnih otokih, ob severnih rekah ali tam nekje vmes naužijete lepote poletnih dni in kar najbolj uživate!

Mojca

Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 11. 2010 17:10

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

11. jul 2010 21:26

In kaj zdaj? A bomo kuhali špinačo iz korenčkovega perja, al ne?! Mene čisto za res zanima ;). Saj pri nas ne gre perje v gnoj, ker imamo pujse, ampak bi bilo vseeno super fino fajn, če bi ga lahko uporabila za špinačo. LP, pe3ca

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. jul 2010 21:29

japaja, v prvem postu si napisala, da imaš domačo žival, predvidevam, da je koza ali ovca. Če boš ti pojedla perje od korenja, a boš kozi ( ovci ) kupovala špinačo?

ežoj

neznan uporabnik

12. jul 2010 0:19

Naša domača žival je čudovit čuvaj. Ni ovca in ni koza. Prehranjuje se vegetarijansko, včasih zagrize v meso a takoj spusti..Ima 4 noge, glavo, rep. Tole korenjevo perje, listje, zelenje..te dni za špinačo ni prišlo na vrsto. Nekaj ga je pojedla žival, nekaj ga je ovenelo. Grem jutri na trg po novega, tudi mene firbec matra, kakšna špinača bo ratala. Pa sej, Ežoj, če tko pomisliš, je za vse dovolj. Smo imeli mačke in smo si delili jetrca, mleko..iz radovednosti sem poskusila mačjo konzervo, moram rečt da ni napačna..Smo imeli psa in sem mu kradla pljučka, ko je bil na dieti je bilo pa tako, da je on jedel belo piščančje meso in razkuhan riž v juhi, jaz pa juho z zlatimi kroglicami in kolikor je ostalo mesa na kosteh. In ni vrag, da si ne bom sposobna s to našo živaljo zdaj deliti tega zelenja od korenja japaja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. jul 2010 6:42

O, japaja, kaže, da imaš psa vegetarijanca! Lepo, lepo.

Drugač, jaz tudi delim jetrca in ledvičke z mačkami ( sicer ne iz iste sklede: one dobijo surove ).

Drugač, spomnila si me na tisti star vic: dva prijatelja nakupojeta v trgovini, pa en pravi: a ne ješ več tistih pasjih piškotov. Ne, odvrne drugi, po njih me boli vrat. Kako pa to? Ja, ko si ližem jajca!

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti