Rolada kot gorenjkina?

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

tema odprta - 7. jul 2010 20:48 | ogledi: 12.733 | odgovori: 28

Najbrž poznate mini roladice od Gorenjke. Dobre so! Kako bi lahko doma naredila kar najboljši približek?

V mislih imam tiste najbolj navadne, z vanilijevo kremo.

sara

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

7. jul 2010 22:26

Ooo, pa res! In nič odgovorov ... Upam, da bo več kot triletni časovni zamik dovolj, da se najde kakšna ideja. sara

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

9. jul 2010 12:28

Po mojem je fora v tem, da je biskvit narejen iz industrij. praška, ki ga zmešajo z vodo, krema je pa tudi kaj takega... spominja na cremeperle. cukrpekrca

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

9. jul 2010 15:22

Cukrpekrca, hvala za mnenje! Se mi nekako zdi, da imaš kar prav. Na žalost. (Pa jaz bi vseeno točno tako rolado doma pekla ...) sara

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

10. jul 2010 11:30

K sreči za našo živilsko industrijo so okusi pač različni! teta torta

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

10. jul 2010 20:14

Ja, se bojim, da imam prav. Čeprav-po pravici povedano-meni je zelo všeč struktura teh biskvitov in bi rada ugotovila, našla recept-domač, kjer bi bil biskvit po strukturi tako fin, kot so npr. te roladice ali pa tortice v slaščičarnah. Bi morala vpr. Goljata, saj sem enkrat pri njem jedla tako torto: fin biskvit in cremeperle....saj torta ni nevemkaj, ker mi maslena ni ravno po godu, čeprav je bila vseeno okusna (a je težka), struktura biskvita je bila pa zelo fina. Ampak ga imam na sumu, da je bil tudi biskvit iz vrečke :( cukrpekrca

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

11. jul 2010 22:52

Se strinjam s cukrpekarco Ti biskviti so iz vrečeke,oz iz 10 kilskega žaklja Ima pa ga Alpegel,za vrhniko ne vem,so božanski,pa še izredno malo dela je z njimi,ker se mešajao z vodo in jaci.Zmiksaš v minutki sweety

katka285  

član od: 10.6.2011

sporočila: 115

3. okt 2011 9:07

Za biskvit se strinjam, krema mi deluje pa tko, da mislim, da bi se doma najbolj približala z zmehčanim maslom/margarino (pol-pol), sladkorjem v prahu in vanilinom (ali aromo) ;) katka285

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. okt 2011 19:42

Punce,

kaj pa, če bi - ko vas ravno prime - naredile nekaj za nacionalno gospodarstvo in za silo potešit še naprej kupovale Gorenjkine roladice, doma pa še naprej ustvarjale normalne domače slaščice brez gotovih praškov in dodatkov? Saj, če sodim po sebi, napadi prihajajo bolj občasno, ampak ko pride, je treba hitro nekaj naredit. Tako bi še naprej vsi imeli nekaj od tega, Gorenjka in sladkosnedke, ugled domače kuhinje pa tudi ne bo trpel (ker tole pol masla pol margarine pa malo arome - to pa res ne zveni preveč ugledno, doma raje ne bi, pri Gorenjki pa zapreš oči in poješ in se ne sekiraš).

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. okt 2011 20:16

Joj, limnol, kot da bi sebe včasih brala.... Jaz imam občasne  napade teh mini roladic, kaj tako dobrega ... in potem včasih pojem vseh pet, ker toliko se še obvladam, da kupim manjšo škatlo in ne tiste z desetimi ...

Ja, podpiram nacionano gospodarstvo,ni kaj, Pa tiste Gorenjkine čokoladno-pomarančne pločice...

eh, kam bi del, ali kako že gre???

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti