Piščanec s semeni

malapika  

član od: 7.7.2010

sporočila: 3

tema odprta - 7. jul 2010 18:28 | ogledi: 9.830 | odgovori: 7

Pozdravljeni! Sem mlada kuharica, in ja, nimam še nekih izkušenj.. sem pa dobila željo od očeta- ocvrte piščančje trakce z bučnimi semeni... vse dugo mi je še jasno, ne vem pa, s čim naj te trakce mariniram, preden jih povaljam v semenih?? Če mi lahko kdo pomaga, bom zelo zelo vesela :) hvala hvala malapika

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

7. jul 2010 18:43

Malpika, mislim, da lahko piščanca samo posoliš, saj so bučna semena dovolj močnega okusa. Če ti pa ne bo dovolj, pa lahko naslednjič daš tudi v marinado. lp baška

malapika  

član od: 7.7.2010

sporočila: 3

7. jul 2010 19:52

aha, mislila sem, da jih morem v nekaj namočit, zato, da se bodo semena prijela in tudi ostala gori... malapika

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

7. jul 2010 19:58

Po moje pa bi morala ti te piščančje trakce panirat tako kot se panira, moka, jajce in drobtine, samo da bi v drobtine dodala zdrobljena bučna semena. Potem pa bi to zadevo normalno ocvrla. Vsaj jaz sem piščančji file že jedla na tak način in mi je bilo zelo dobro.

Lotti

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

7. jul 2010 20:27

Li pa trakce povaljaš v gorčici in semenih pa v ponvi spečeš,

 

lp Saša

Mir in dobro!

malapika  

član od: 7.7.2010

sporočila: 3

8. jul 2010 11:00

ok, danes bom poskusila, pa bomo vidli, če oz. kako bo ratalo :) Hvala vsem za pomoč :) Lep pozdrav malapika

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

10. jul 2010 20:13

Jaz naredim marinado takole: piščančje meso narežem na trakce ali neko podobno ploščato obliko. Dam v posodico in dodam: malo česna v prahu, sladko papriko (kar precej), sol in olivno olje. Vse skupaj dobro premešam in dam za nekaj časa v hladilnik. Potem stresem v vročo ponev in na hitro popečem. Zelo dobro je samo tako meso ali pa s pinijami, tako sem že poskusila. Verjetno bi bilo tudi z bučnicami ok. Količine pa prilagajaj okusu. šnorca

lukabograc  

član od: 16.8.2010

sporočila: 11

23. avg 2010 12:12

ali pa piščančje meso enostavno posujes z zdrobljenimi semeni in spečeš v pečici lukabograc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti