Pot na morje

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

6. jul 2010 14:10

japaja je napisal/a:
Meni osebno je simpatična tista pot Kočevje, Delnice..no, Delnice so mi en tak turoben kraj ampak tudi to je treba videt... Brod na Kolpi je bil vseskozi en simpatičen prehod, smo vse živo prepeljali čez mejo brez komplikacij... Cesta kočevje itd. je sicer malo ovinkasta, a je ponavadi bolj kot ne prazna, senčna, zanimiva, simpatična, tam nekje ne vem kje vmes je en slapek, nasproti slapa je počivališče (miniaturno), ko je na asfaltu 100 stopinj, ti lepo poslušaš žuborenje vode, prižgeš en čik, uživaš v dopustu in potem lepo na izi naprej med griči, gozdovi...meni se smeje že na štartu, kadar vem, da gremo po tej poti. Tisti kočevski konec je po krivici mal v drugo ligo postavljen ( po eni strani hvalabogu, da je tako).. Viamichelin je pa itak zakon. japaja
Jaz najrajši kar tam ostanem, mislim na kočevskem. Je lepše kot na Krku. K

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. jul 2010 19:38

japaja je napisal/a:
Cesta kočevje itd. je sicer malo ovinkasta, a je ponavadi bolj kot ne prazna, senčna, zanimiva, simpatična, tam nekje ne vem kje vmes je en slapek, nasproti slapa je počivališče (miniaturno), ko je na asfaltu 100 stopinj, ti lepo poslušaš žuborenje vode, prižgeš en čik, uživaš v dopustu in potem lepo na izi naprej med griči, gozdovi...meni se smeje že na štartu, kadar vem, da gremo po tej poti. japaja

Slap Nežica je to: http://www.burger.si/Slapovi/Ljubljana/Tisenpoljsk

rimljanka

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

6. jul 2010 19:54

Midva se pa (iz Logatca oz. Cerknice) čez Reko zadnja leta raje odpraviva kar čez Gorski Kotar (MP Babno Polje), čeprav se cesta vleče. In vse skupaj vzameva kot Japaja Vzrok: obvoznica Reke - ne vem, kako je s tem letos, ampak dvakrat sva padla v tako gužvo, da sva za pot mimo Reke potrebovala okoli dve uri (moram pa povedat, da je bilo v prometni špici, sva pač takrat morala na pot). Čez Kotar se pa voziš po ovinkih, gozdovih, nazaj grede kupiva domači sir, ki ga prodajajo ob cesti, in se gostilni ob cesti v v Mrzli Vodici prepustiva kulinaričnim užitkom. Če si človek vzame nekaj več časa, lahko zavije še v naravni park Risnjak ... @KARMINA tudi jaz bi raje ostala na kočevskem ali zavila ob Kolpo, pa je oj mahnjen na vročino in morje in Krk. Sem ga letos komaj prepričala, da greva za nekaj dni ob Kolpo, zadnji vikend sva šla v izvidnico in je pristal 5rusa

neznan uporabnik

6. jul 2010 20:20

Rimljanka, ja, to je to, hvala! In kako sem pozabila Risnjak?! Dopust se res začne s trenutkom, ko zapreš vrata doma za seboj.. sicer si tak kot Japonci v tisti šali, ko jih vprašajo, kje vse so bili, oni pa odgovorijo, da ne vejo ampak bojo fotke pogledali in pol povedali, ker itak so tako divjali in mimgrede slikali, da pojma nimajo za kva () se je šlo (ja, ja, sej vem, da tole ni po pravopisu....je pa resnično) japaja

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

6. jul 2010 21:47

5ruša, pa saj ni treba mimo reke, na Gornjem Jelenju zaviješ na levo in se pelješ do vasi Križišče in tam v desno in si skoraj že na mostu za na Krk. Mi gremo vedno tu in je prav v redu, samo moraš iti bolj zgodaj, da greš mimo pred navalom iz avtoceste. reza

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

7. jul 2010 8:16

Jaz tudi ne razumem ljudi ki štartajo ob treh zjutraj da so potem ob pol sedmih na krku pred kampom ali v kakih Žvrčah. Pa kako se potem hvalijo kako so leteli po avtocesti 170-180, pa po lokalnih 120 in tekmujejo kdo je hitreje prišel do trajekta. Jaz še niti enkrat nisem šel kamorkoli na jadran prek Zagreba na Split, vedno na jadransko magistralo, in lepo počasi pa če tudi do Cavtata. Pa obiskujem Jadran redno že dobrih deset let. Ob nekih 6ih od doma, na Lomu obvezno neki prigriznit in en ekspreso, pa potem počasi do Reke čez ilirsko bistrico, tam se potem ravno napravi prečudovito jutro in čudovita svetloba da se spustim mimo kvarnerja in lepo počasi do Senja. Tam se ustavim, popijem še kako kavo ali kak sok, malo pretegnem noge, in potem počasi naprej vijugam, šipe dol, šibedah odpret, sončne špegle, cigaret (to žal ne več ), kakšno simpatično muziko, včasih paše celo kak turistični radio in tako vse do Zadra. Tam pa največkrat na kak trajekt. Izberem pa dan med tednom skoraj obvezno, ravno zaradi divjakov katerim se mudi na morje, ker mi je pot precejšno doživetje in reskiram tudi dan ali dva morja zaradi tega. Pa okoli Reke je treba pazit na domačine, čeprav je zdaj malo bolje ker je obvoz. Tisti pa nimajo meje na desni roki na motorjih.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jul 2010 8:31

Ja zzak, enkrat se midva strinjava v nulo!  No skoraj. Jaz se namreč ustavim po poti do Zadra še za ena par kopanj, norma mi je, da v Zadar pridem nekje okrog šestih zvečer. Potovanje na želeno " destinacijo " je sestavni del užitka.

ežoj

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

7. jul 2010 9:18

Tudi jaz spadam k vama . Moja pot na dopust je podobna vajini , sem še eden redkih, ki namesto po avtocesti ZG- Split potuje po stari magistralki čez Plitvice, Knin do Splita. Tako potovanje je del dopustniškega rituala in si ga oba z ženo ne pustiva vzeti, čeprav me včasih zamika, da bi šel po AC. Tako kot pravite nekateri, dopust se začne, ko zakleneš domača vrata in od tod naprej je vsaka minuta dragocena in jo je treba užiti na polno. Pri tem je to, kako hitro prideš do cilja drugotnega pomena, bolj pomembno je kako pri tem uživaš. Tako med vožnjo domala ne gledam na uro (to so redki trenutku v življenju ) edina omejitev mi je odhod trajekta iz Splita. Ampak to se pa že da splanirati. BTW še 10 X grem spat , potem pa na morje ! lp hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

7. jul 2010 9:25

Hitro se tebi odšteva tale sitno :) Če zamudiš trajekt, greš pa na naslednjega, no ja, nekateri plavajo samo dvakrat na teden, tam je pa res treba mal preračunat prej, midva z drago tudi rezervacije nisva imela še nikoli, razen ko se zmenimo z družbo. Tako da prideva v dalmacijo okoli 18-19ih brez vsakršnih načrtov kako in kaj. Drugače pa večna želja avtodom, da se rešiva še apartmajev in edine skrbi, kje prespat. Če ne prej pa v penziji. Plavam pa vmes ne, razen parih izjem, me nervira sol za pop...

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. jul 2010 11:13

japaja je napisal/a:
Rimljanka, ja, to je to, hvala! In kako sem pozabila Risnjak?! Dopust se res začne s trenutkom, ko zapreš vrata doma za seboj.. sicer si tak kot Japonci v tisti šali, ko jih vprašajo, kje vse so bili, oni pa odgovorijo, da ne vejo ampak bojo fotke pogledali in pol povedali, ker itak so tako divjali in mimgrede slikali, da pojma nimajo za kva () se je šlo (ja, ja, sej vem, da tole ni po pravopisu....je pa resnično) japaja

Ja kajpaše japaja!

Dopust se začne že dosti prej, takrat, ko ga začneš planirat, pa ko po karti gledaš kje  se boš vozil in kaj vse te čaka med potjo. Itak imaš pred vsakim potovanjem v glavi en film, ki je vedno drugačen od tistega, ki te čaka med potjo.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti