Vrtnična aroma

Plain Jane  

član od: 22.12.2008

sporočila: 26

tema odprta - 3. jul 2010 21:03 | ogledi: 2.492 | odgovori: 2

Pozdravljeni!

Doma imam neko zadevo z okusom vrtnic, izgleda kot nekakšna marmelada (dobila iz Grčije). Vrtnice obožujem in me zanima, če imate kakšno idejo, kako bi to lahko uporabila? Ciljam na kakšno sladico. Je pa zelo nežnega okusa, tako da ostale sestavine ne smejo nekako prevladati.

Za kakršnokoli idejo se vam lepo zahvaljujem. :)

Plain Jane

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. jul 2010 0:57

A ni to podobno, akr Srbi imenujejo "slatko"? To se ponudi gostom - pojedo ga eno žličko in potem spijejo čez to kozarec vode. SLatko se dela iz različnih vrsta sadja in tudi iz vrtnic.

Morda uporabiš  kotnadev za kakšne žepke iz listnatega testa.

 

Ali pa narediš obročlke ali košarice iz beljakovega testa in s tem nadevaš (testo je po receptu za torto Pavlova).

Ali pa s tem zlepiš kakšne piškote.

Mamamia

mamamia

Plain Jane  

član od: 22.12.2008

sporočila: 26

8. jul 2010 22:20

Hvala za nasvet! Enkrat sem jedla nek biskvit s tem in je bilo noro dobro, nič posebnega na prvi pogled, ampak posebno po okusu. :) In je to v bistvu navaden biskvit z malo kakava, počež in po vrhu premazan s to marmelado, prelit s čokolado. Plain Jane

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti