Nemčija

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

tema odprta - 2. jul 2010 11:40 | ogledi: 8.348 | odgovori: 41

Živjo,

ker berem, da znate ponavadi zelo dobro svetovati kar se turizma tiče, bi prosila za kakšne informacije o počitnikovanju v Nemčiji - predvsem če ima kdo kakšne izkušnje s cenovno ugodnimi prenočišči (oddaja sob/apartmaji/turistične kmetije) v okolici Münchna, Nürnberga... (tam okrog 50€ na sobo - rajši manj) Prav tako tudi kakšne predloge, kje se da kaj dobrega pojesti za ne pretirano zasoljene cene. Pa seveda kakšne kulinarične dobrote, ki jih je vredno poizkusiti in kraje, ki si jih je vredno ogledati... :)

Rakuncek

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. jul 2010 12:32

Glede apartmajev nimam pojma, bi pa predlagal obisk živalskega vrta, sploh če je bil ljubljanski edini do sedaj obiskan. Pa meni osebno so ful všeč manjša mesteca ki so urejena do potankosti, ljudje umirjeni, promet pravtako, meni je bil pravi balzam za dušo in telo. Za zanimivosti ti bo moral pa kdo drug predlagat, nimam izkušenj.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jul 2010 14:45

http://www.germany-ebrochure.travel/?lang=si

Pa german tourism, vpisan v googla, tudi da veliko zadetkov. Za začetek bo verjetno dovolj.

Muenchen je sicer čisto lepo mesto, ampak za počitniško destinacijo si ga ne bi izbrala, Nurnberg in Heidelberg na primer pa sta že drugi zgodbi, tako vsaj pravijo tisti, ki so tam že bili.

 

Glede nemške kulinarike - je ena pomembnejših elementov promocije Nemčije v zadnjem času, google bo pomagal, če vpišeš german culinary...

Mamamia

mamamia

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

2. jul 2010 15:06

Munchen in Nurnberg sem obiskala pred skoraj 10 leti, obe mesti sta zelo simpatični, Nurnberg me je prepričal s starim mestnim jedrom, prav tako z muzejem o vzponu in padcu nacizma. Munchen pa z muzejem igrač (plišastih medvedkov), in nemškim Harrodsom, veleblagovnico Dallmayr. Nedaleč od Munchna je muzej koncentracijskega taborišča Dachau. Obe mesti imata precej razvito turistično infrastrukturo, moja nemščina ni bogvekaj, pa ti znajo vseeno zelo dobro pomagati. Če želiš počitnice v slogu city-break, je zelo dobra destinacija. Bila sem v času Oktoberfesta, mesto je bilo polno (precej alkoholiziranih) turistov, pa sem se vseeno počutila varno. Sashika

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. jul 2010 16:21

V Münchnu verjetno nikakor ne moremo mimo tehniškega muzeja, ne da bi vstopili. En cel dan je nujno rezervirat!

lp

cervus

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

2. jul 2010 17:30

V Münchnu verjetno nikakor ne moremo mimo tehniškega muzeja, ne da bi vstopili. En cel dan je nujno rezervirat! Glede prenočišč ti sicer ne morem pomagati. v Münchnu pa absolutno tehnični muzej, sama nisem "tehnični" tip, oz. se boj ne-spoznam na razne fizikalne in tehnične zadevščine, ampak ta musej je must-see v Münchnu - tako zanimivo-nazorno-atraktivno prikazano, da dol padeš. vroče priporočam, ne samo toplo. si je pa res treba čas vzet - ne sam za prijatle, tudi za ta muzej. pred leti sem bila tudi v Nürnbergu, s prijateljico iz Nemčije - mene je tudi očaralo staro mestno jedro, predvsem pa okolica - lepo urejene vasice, hišice z veliko rožami, skoraj v vsaki lokalna pivnica-pivovarna, pravi balzam za oko in dušo. Blizu je znameniti Hitlerjev kolosej - ogromna zadevščina z ogromnim prostorom za nacistične parade, ki se mi zdi tudi must-see - se človek, ki vsaj od daleč pozna zgodovino 2. vojne, precej zamisli, obenem pa mogoče razume Hitlerjeve megalomanske ideje ... pa lepo se imejte. 5rusa

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

4. jul 2010 9:41

Super, hvala vsem za vaš čas in za predloge :) Mamamia za Google tudi sama vem, sem si izposodila tudi nekaj knjig o potovanju po Nemčiji, zanimajo pa me predvsem še kakšne izkušnje iz prve roke. Tehniški muzej in zoo, München kot mesto in Nürnberg si bomo torej sigurno ogledali. V Nürnbergu je tudi zelo priznan germanski muzej, ki naj bi bil prav tako zanimiv. Namen imamo pa iti še do jezera Mainau. V smislu hrane bomo preizkusili različne vrste klobas in krompirja, prav tako naj bi imeli dober kruh in pecivo. :) Rakuncek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jul 2010 11:02

Ja, kruh in razno pekovsko pecivo so v nemških pekarnah odlični, jaz se ne morem najesti bavarskh slanikov...

Klobasice so itak najboljše na imbiss štandih, v kakšni pivnici pa si naročite kak golaž, v Munchnu, vtisti glavni ulici v peš coni, imajo tudi odličen golaž iz lisičk, če je kdo ljubitelj gob. Pa preste seveda.

 

Mamamia

 

mamamia

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

4. jul 2010 16:44

Muenchen sem obiskala v marcu, ko sem svoje dijake peljala na obisk v Strasbourg. Med potjo smo se najprej ustavili v Salzburgu, nato smo pot nadaljevali proti Muenchnu. Tu se nedvomno splaca tehnicni muzej (vsaj en dan), potem olimpijski park in vzpon na olimpijski stolp, tam v blizini je se muzej BMW. (najstniki, ki sem jih spremljala na ta izlet, bi ostali v njem celo vecnost). Vecerjali smo v Ratskeller, tu se za spodobno ceno je bavarske specialitete. Predlagam tudi sprehod skozi mesto in obvezen obisk pivnice HB. Ce ste bolj umetnisko navdahnjeni, lahko stopite se v Alte in Neue Pinakotek. Tam v blizini je tudi taborisce Dachau (vstopnine ni), nogometni navdusenci pa si bodo radi ogledali se Allianz Areno. V sirsi okolici so se bavarski gradovi. Ce imate otroke, pojdite tudi v Legoland (nase so bile navdusene). Pot nas je nato vodila so Strasbourga, kjer smo se ustavili 2 dneva. Med povratkom domov smo sli skozi Schwarzwald, ogledali smo si Tuebingen in Freiburg, prespali smo v Schwangau (Schlosshotel Lisl - lep hotel, dobra hrana, primerne cene), kjer smo si ogledali bavarske gradove. Zadnji dan smo sli skozi Innsbruck domov. Izlet je bil zelo lep in zanimiv. ribica

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

4. jul 2010 20:20

Mamamia in Ribica hvala za predloge in vse te vtise! Še posebno glede restavracije in hotela! :) Namreč vedno ko gremo kam na sever, zapravimo čisto preveč denarja za prenočišča... Prenočišč nikoli nismo planirali vnaprej in potem pač vzameš to, kar je na voljo, ko si utrujen. Na jugu ni takega problema, ker dobesedno folk hodi do tebe in ti ponuja prenočišča, povsod imajo apartmaje... Pa tudi glede hrane se nam na potovanjih po severu dostikrat dogaja, da preveč zapravimo za čisto povprečno kosilo. Rakuncek

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jul 2010 12:52

Nemčija ima marsika, kar velja pogledati in marsikaj, kaj velja posnemati, ampak kulinarika ne spada v ti dve katergoirji. Okej, meni severne kuhinje ne sedejo...termin "dobra nemška hrana" meni zveni malo oksimoronsko, si ne morem pomagati. Zato gre moja izkušnja tako, da v teh krajih raje iščemo gostinske Italijane, Turke, Portuglace in tudi "naše ljudi" (pri teh slednjih pogledam, kako deluje lokal - če ima preveč nacionalnih označb, bodisi hrvaških ali srbskih, potem se temu v velikem loku izognemo). Je ceneje in dobro. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti