Kvašeno testo

denmar  

član od: 30.6.2010

sporočila: 1

tema odprta - 30. jun 2010 11:54 | ogledi: 4.722 | odgovori: 4

Prosim, če mi lahko kdo pove, kaj delam narobe, ko pečem kvašene rogljičke, da so nekaj časa po tem, ko jih vzamem iz pečice, že spočiti, namesto, da bi bili rahli.

Hvala za odgovor že vnaprej.

denmar

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. jun 2010 12:43

Pokrij jih s krpo, ko jih daš ven, da bo vlaga ostala notri. V tem vremenu se vse kvašeno hitro izsuši. Če pa so direkt iz pečice že trdi, pa parkrat vmes našpricaj pečico, da bo v njej para. Eni postavijo tudi lonček z vodo not.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. jun 2010 14:04

denmar je napisal/a:
Prosim, če mi lahko kdo pove, kaj delam narobe, ko pečem kvašene rogljičke, da so nekaj časa po tem, ko jih vzamem iz pečice, že spočiti, namesto, da bi bili rahli. Hvala za odgovor že vnaprej. denmar

 

spociti? ne vem tocno kaj mislis - ce so suhi jih mogoce predolgo peces

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

30. jun 2010 15:58

Razlogi so lahko različni- Verjetno je krivo pretrdo testo, predolga peka, previsoka temperatura pri peki. Testo za rogljičke mora biti izredno mehko. Sama jih ne pokrivam. Migla

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. jun 2010 17:04

Jaz sem razumela, kot da so na začetku čisto mehki - potem so spečeni verjetno v redu. Če bi se predolgo pekli ali na previsoki temperaturi, bi bili že takoj bolj trdi. Mora bit pa res mehko testo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti