Prigrizki za piknik

začetnicaa  

član od: 3.11.2009

sporočila: 9

tema odprta - 28. jun 2010 12:02 | ogledi: 10.286 | odgovori: 10

hey... v kratkem pripravljamo s kolegi piknik in se mi tudi sanja ne kaj naj pripravim za jest. v mislih sem imela kakšno osvežilno solato, ampak fantje niso od zelenjave, tako da to odpade. prosim vas, če mi svetujete kaj naj kaj pripravim ,ker se mi že meša od tega.. :))

lp

začetnicaa

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

28. jun 2010 13:15

V iskalnik vtipkaš razne key words žar/piknik/praznovanja pa ti pade ven malo morje zadetkov od dejanski receptov do tem na forumu, kjer je bilo že milijonkrat premleto kaj narediti, koliko narediti, kako pripraviti, kako postreči itd. nevem če ti bo tale link delal... http://www.kulinarika.net/zadetki.asp?splosno_besede=%C Viva Meier

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. jun 2010 17:38

Na raženj vržte enga jagenjčka....al pa kozlička.... Ja, vem, se bere kruto, ampak koneckoncev je tole kulinarični forum in si zapisala, da fantje niso od zelenjave...

lp

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. jun 2010 17:48

Sicer ti je najboljše odgovorila že elaphus, lahko narediš brez kompliciranja: na moško glavo računaj pet čevapčičev, en kremenatlc ( pa ne borov, vratnik ) pa še kaj, recimo hrenovko ali ena tri-štiri krilca od piščanca, na žensko glavo pa en borov kremenatlc in pet čevapčičev. Vso ostalo šaro/solate in kar koli že skombiniraj kakor češ, ni panike, bo v redu.

ežoj

neznan uporabnik

28. jun 2010 18:04

Ni glih prigrizek ampak badbinton tut sabo vzamte. Zmagovalci imajo en kremenatlc in pol bonusa. Pa še vmes, ko se hranca pripravlja, imaš mir pred unimi "A bo že kmal?" japaja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jun 2010 18:25

Ja, dragi otrok, na koliko piknikih si pa že bila, ever...da ti pride ideja "osvežilnih solat".....rofl, sorči, ampak res je hecno.. Naslednja stvar: ženska ni nikoli toliko mlada, da bi se jih "mešalo do tega", kako se nahrani fante. Mlajši bodo itak pojedli vse, ker bodo še leta minila preden, bodo prišli do malo okusa. Veliko mesa. That is it. Aja, a priprava mesa, pa paca, v kateri počiva meso, a to zna kdo od vas - povej zdaj, da ne bomo novega topica odpirali? In last but not least: To je čisto navaden test zate, kako boš vozila naprej v življenju. Če boš "zmešana od tega", kako kolegom ustreči, potem se ti tudi v nadaljevanju življenja ne piše ravno dobro (razen, če totalno zamenjaš špuro). Lepo se odloči in delegiraj naloge in sicer - določi nekoga, ki bo zadolžen za pijačo in najo jo dobavi nin naj jo tudi ustrezno hladi v bližnjem potoku (in naj ti poročia, koliko je naračunal pijače na osebo in če ne računa vsaj litra in pol vode na osebo, naj računa še enkrat...) - določi drugega, ki bo zadolžen za to, da bo nosil roštilj in tisto, kar je pač treba, da bo stvar goriela - določi tretjega za zadosti paprine embalaže in odpadnih vrečk, da boste čistili odpadke - določi nekoga, ki ima vsaj malo smisla za pečenje mesa, da to postori.... Ti vse to lepo koordiniraš. Jei' shvatila? Ti obleci kopalke, čez džins šorts in zgoraj najbolj prozorno majčko. S tako opravo se bistveno lažje koordinira delo moških kolegov. Preizkušeno n-krat in vedno deluje. Žoga in badminnton sta pa dobra za to, da zamotiš tiste, ki imajo dve levi roki, da dajo totalne mir. Vendelina jr.

rozi13  

član od: 25.3.2010

sporočila: 45

28. jun 2010 20:09

Na tem forumu se pa da velik koristnega navadit!! Smola, ker to z majčko pa ekstra kratkim hlačkam ne deluje zmeri rozi13

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. jun 2010 20:34

rozi, kako da ne, edino pri možu ne deluje. Drugač, Vendy ga biksa: če upoštevaš tisto z majčko in šortsom vse drugo je brez smisla, karkoli zorganiziraš bo prav.

ežoj

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

28. jun 2010 22:56

Hm, glede prozork je ežoj gotovo največji izvedenec. Glede solatk pa - pri nas ponavadi zažge (ne samo pri tistih v prozorkah, ampak tudi pri moškem delu) kakšna makaronova solata. Dobrojedka

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

30. jun 2010 14:01

hahaha, dobre ideje, ki zelo verjamem, da vžgejo. Kako se jaz tega nisem nikoli spomnila? Na naših piknikih tekne testeninska solata, kumare s kislo smetano, fižolova solata, krompirjeva solata, pa mešana zelenjava samo posoljena. Razdeli delo,ubogaj izkušene, pa lepo se imejte na pikniku! baška

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. jun 2010 16:00

Ko smo se prebili čez prve odmeve bi jaz vprašala nekaj čisto praktičnega:

- koliko vas bo

- bo piknik doma ali kje v naravi

- ste za običajne jedilnike ali bi radi kaj posebnega, oziroma ste za cenejše variante ali ste pripravljeni porabiti malo več?

- najbodo jedi čisto preproste i v naprej pripravljene, ali se bo pripravljalo na kraju samem in v živo? ker za piknik ni nujno,da je tudi roštilj, to imam v mislih

 

Če odgovoriš na ta vprašanja, potem se bodo tudi nasveti kar vsuli.

 

 

Majčka in šorc vedno potegneta, ne glede na delitev dela, gre samo za to, v katero smer...

 

Mamamia

 

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti