Kozarci za vlaganje

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. jul 2010 10:27

To morajo biti neki posebni informirani kozarci, navadno steklo se da vedno oprat brez ostankov. Res je pa, da pokrovčki lahko zadržijo vonj, pa tudi zaščitna plast se jim kar hitro obrabi, tako da je v kakršnihkoli dvomih čisto pametno kupiti nove. lp, proxima

blazblog  

član od: 20.5.2009

sporočila: 4

4. jul 2010 16:41

Kozarci ki so prikazani na fotografiji zgoraj so namenjeni za med slovenskega porekla. Mislim da moraš pred nakupom takih kozarcev celo pokazati neki dokument. Vsekakor pa naj bi bila prodaja takih kozarcev nadzorovana. Strinjal pa bi se s Proximo. Stekleni kozarci, ki so pravilno očiščeni in razkuženi nebi smeli imeti nobenega vonja. Steklo je le steklo in ni plastika, kjer se vse prime. Seveda pa se pokrovček navzame vonja. Pri nas za med uporabljamo večinoma nove kozarce, vendar pa opažam, da so ljudje začeli ločevati odpadke. Vedno pogosteje se zgodi da prinesejo kozarce. Potem pa jih skupaj s stranko pregledamo in izločimo vse tiste ki niso primerni(720ml kozarec, navoj za kovinski pokrovček), vsi ti kozarci pa gredo potem v čiščenje in so ponovno uporabljeni. Seveda, pa so vsi pokrovčki novi. Pravzaprav ne vidim razloga zakaj jih nebi ponovno uporabili. Je pa res, da se poveča količina dela pri uporabi takih kozarcev. In ravno zato se vedno manj čebelarjev odloča za prevzem kozarcev od strank. Kajti čas je denar. blazblog

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

4. jul 2010 20:35

proksima in blazblog jaz sem poskusila in sem kozarce od kumar, ki so bili že pomiti še enkrat pomila zaprla z novimi pokrovi in pustila par dni, ko sem jih ponovno odprla je bil v njih še vedno vonj po kumarah, tako da sem se o tem prepričala, ker v začetku je bilo moje mnenje enako vajinemu. Naj še kdo poskusi. reza

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

5. jul 2010 19:21

Ja, vonj po kumarah v kozarcih res dolgo ostane. Za zgoraj omenjene kozarce za med - ravno prejšnji teden sem kupovala (na Betnavi) steklenice 1/1 za višnjev sok in nekaj kozarcev za vlaganje 1/2 za slivovo marmelado in sem točno hotela takšnega kot je na sliki, takrat mi je prodajalka povedala da je ta kozarec zaščiten in namenjen izključno za polnjenje medu. To ni nič čudnega, tudi nekatere steklenice za žganje so zaščitene in jih lahko uporabljajo samo za določeno vrsto pijače oz. jih lahko uporablja samo določen proizvajalec. Kar se tiče "uvoza kozarcev", lahko da v Straži izdelujejo te kozarce izključno po naročilu SLO naročnika in je ta kozarec zaščiten oz. ga lahko izdelujejo samo za njih, tako da je to dejansko SLO proizvod izdelan v tujini (v Straži kupuje veliko SLO proizvajalcev embalažo). gordana

vrgoles  

član od: 8.11.2010

sporočila: 1

8. nov 2010 13:33

Pozdravljeni, V našem čebelarstvu je pa tako: izdelki, ki se prodajajo kot darila se prodajajo v SLO kozarcih, ti so 3 velikosti, opremljeni z vsemi otrebnimi dodatki, nalepka prelepka (s potrebnimi podatki). Seveda smo pa veseli steklene embalaže strank, ki to prinesejo k nam (neke ekonomike ravn v tem ni je pa to pomembno za razmišljanje in učenje otrok o ponovni uporabi določenih odsluženih stvari. S temi kozarcije dosti dela, saj je ravno vonj tisti, ki noče iz kozarca. Ampak tudi to se da, le namočiti ga moraš ali pa 2x oprat v pomivalnem stroju. Pokrovčki p amrajo biti vedno novi. Tudi če suh pokrovček nima vonja, ga pozneje, ko se navzame lage iz medu lahko spet dobi. Tako da pokrovčke jepotrebno vedno imeti nove. vrgoles

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

16. avg 2013 16:11

Ali morda katera/kateri ve kaj naredijo v gostinskih lokalih, po uporabi, s praznimi kozarci in s steklenicami?

Lp

slivovi cmoki

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. avg 2013 16:28

V kontejner za steklo jih mečejo (razen, če se zmeniš, da ti jih prihranijo).

rimljanka

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

16. avg 2013 21:10

rimljanka je napisal/a:

V kontejner za steklo jih mečejo (razen, če se zmeniš, da ti jih prihranijo).


rimljanka

Rimljanka hvala sem se odločila in jim pisala, čez kakšen dan jih bom pa poklicala, da bom videla kakšen bo odziv. Sem zalogo malih kozarčkov in steklenice za sok porabila, pa želim letos vsega več nakuhat in vložit.

slivovi cmoki

lollypop  

član od: 16.1.2011

sporočila: 175

16. avg 2013 21:33

Tudi jaz uporabljam ˝gostilniške˝ stekleničke od gostih sokov po 2 dl s širokim ustjem. Za mezgo so prav fine. fructalove temno modre so malce zoprne glede pokrovčkov, ker so manjši, pa še čez temno steklo se ne vidi najbolje. Stekleničke od Dane so pa lepo prozorne in se vsebina lepo vidi, pokrovčki pa so enaki kot za litrske steklenice, tako da ni problem kupiti novih. Prijazni gostilničarji jih radi dajo, tako ali tako jih odvržejo v kontejner.  

lollypop

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. avg 2013 21:39

Slivovi cmoki, moje izkušnje so take, da je najlažje vse urediti osebno. Lepa beseda lepo mesto najde, pa potem kak poln kozarček/stekleničko daš, da vidijo, za kaj si jih uporabila. Ker s tem se ukvarjajo natakarji, ne lastniki lokala.

Ja, 2 dl so super, pokrovčke pa se da še lažje od stekleničk sprositi v vsakem lokalu, ker se hitro najde predal, kamor jih mečejo, pa lahko skozi leta malo obnavljaš zalogo pokrovčkov. Preizkušeno.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti