Kozarci za vlaganje

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. jun 2010 15:30

Nola, Čebelarska zveza Slovenije je že pred nekaj časa uvedla tipizirane kozarce za slovenski med. Evo, tukaj: http://www.czs.si/novice_podrobno.php?sif_no=53.

Tedyka, saj ne frči perje, no, samo vročina od zunaj pritiska

lp

 

cervus

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. jun 2010 19:36

Elaphus, to dobro in povsem razumem.

Če se ti da in če imaš čas, pa še enkrat preberi  njena prva posta.

Mene je zmotilo tisto o slovenskih kozarcih iz uvoza.

nola

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. jun 2010 20:12

Ja, nola, razumeva se. Zato sem pa dala v mojem postu "slovenski med" krepko tiskano. Med in kozarci pač niso eno in isto.

lp

cervus

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

1. jul 2010 0:34

Dekleta, lepo da ste nas podučila o kozarcih za med.... jaz bi še vseeno rada vedela, če je kdo zainteresiran za kozarce (ki jih lahko uporabite za vlaganje česarkoli razen medu), ki jih imam jaz viška....

 

lp

katjushka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

1. jul 2010 8:10

Draga Katjushka,lepo, da ti je težko vreči kozarce v kontejner za steklo,ampak najbrž bo to edina pot.Sama sem klicala ,sicer že pred leti v Eto, da se mi je nabralo ogromno kozarcev in bi jih pripeljala osebno tja, ker mi jih je bilo težko kar zavreči.Enako sem dolgo nosila kozarce na ljubljansko tržnico, kjer moj mož kupuje med.Gospa, ki ga prodaja, ni bila preveč navdušena, vzela pa jih je.Ali čebelarji lahko večkrat uporabijo enak kozarec ali so kakšni predpisi, da se ne sme.Mogoče katera ve.Oprejo se že lahko predpostavljam, le zaradi nalepk bi bila mogoče kakšna ovira.Ogromno stekla in plastike gre kljub ločevanju odpadkov še vedno v navadne smeti, kar je velika škoda. naor

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. jul 2010 12:09

naor, sem si mislila, da ne bo nekega hudega povpraševanja, ampak poskusiti ni greh pravijo.....

katjushka

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

2. jul 2010 15:38

naor je napisal/a:
Ali čebelarji lahko večkrat uporabijo enak kozarec ali so kakšni predpisi, da se ne sme.Mogoče katera ve.Oprejo se že lahko predpostavljam, le zaradi nalepk bi bila mogoče kakšna ovira. naor
Meni zdrava pamet pravi, da niti Butalci ne bi mogli sprejeti takega predpisa. Opereš, namočiš, da etiketa odstopi, opereš ponovno in evo, če je vse to dobro narejeno, ne bo nihče vedel, če so bile v kozarcu kumare ali marmelada. (Ja, imajo taeni kozarci trmasto lepilo - če ne gre stran, pač neseš v zabojnik za steklo.) To s predpisanimi kozarci se mi pa zdi malo mimo. Meni je vedno vsebina pred obliko (naj gre za kozarce z medom ali za ljudi) in moj med v mojem čaju ne bo nič boljši, če sem ga vzela iz predpisanega ali čisto običajnega kozarca. sara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. jul 2010 16:17

V teh novih  kozarcih predpisane oblike smejo naši čebelarji prodajati le slovenski med. 

Namenjeni so temu, da bi potrošniki laže razlikovali med domačim medom in uvozom, znanega ali  neznanega izvora.

Ko pa greš po med k čebelarju, ki ga poznaš in veš, kje se pasejo njegove čebele, je res popolnoma vseeno v kakšen kozarec ga natoči, da je le dobro pomit.

Katjuška:  malo prezgodaj ponujaš kozarce. Če se prav spomnim, je bilo lani jeseni nekje na forumu povpraševanje po njih. Dokler nisem sama vlagala, sem imela isti problem. Na koncu so, pomiti in brez etiket, končali v zabojniku. 

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. jul 2010 19:11

Se strtinjam s Cilo, počakaj kak mesec dni in spet potegni temo na plan. Morda dodaš še to, za kako velike kozarce večinoma gre.

rimljanka

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

4. jul 2010 9:31

Naš čebelar ne bo natočil meda v kozarce od kumaric tudi če so bili uporabljeni pred leti, ker pravi, ko kozarec ponovno opereš in zapreš z novimi pokrovi vonj po kumarah ali podobnim še vedno ostane. reza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti