Kirurška sanacija zobovja in proteza na "socialno"?

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

tema odprta - 27. jun 2010 19:49 | ogledi: 3.728 | odgovori: 6

Zaradi bolezni in zdravil je možu dobesedno razpadlo zobovje, zato me zanima, če je tu katera od "foha", če je kirurška sanacija korenin z napotnico možna in če je upravičen do zobne proteze na socialno. Hvala lepa in lep pozdrav.

Ebonlass

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. jun 2010 10:50

sanacija-puljenje korenin? ja, opravičen je do napotnice za krg in tudi do proteze na socialno. mislim da je vsak na 7 let opravičen do nove totalne proteze.

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

30. jun 2010 16:04

hvala za odgovor bannanna :) Ebonlass

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

30. jun 2010 16:40

Bannanna je pozabila dodati, da se potem par let čaka, da pride protetika na vrsto. Možu je njegov zobar rekel tri leta in je šel raje  samoplačniško. Enako tašča, se je šla vpisat v zdravstveni dom in so jo napotili k zobozdravniku. Čakalna doba uhuhu, samoplačniško pa takoj. Je bila tudi takoj lažja za 6400 ojrov. Kadar se spomnim na to, kar pike dobim

 

Lijana

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

30. jun 2010 18:11

6400 eurov? naor

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

30. jun 2010 18:53

Zob sem dobila na socialo štift in prevleko čakala sem vsega skupaj od oktobra ,ko se mi je zlomil 30 aprila pa je bil zobek že v ustih.Zobarca ima sicer za protetiko napisano,da se čaka 300dni tako,da sem bila zelo vesela,ko je šlo vse veliko hitreje.Imam privat zobarco,ki dela na koncesijo. chappy

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

30. jun 2010 19:42

Če je človek ostal brez vseh zob zaradi bolezni, je jasno, da mora dobiti zobe v doglednem času. Po zgoraj napisanem tu ne gre za estetsko urejanje zob, ki so še v ustih in opravljajo funkcijo prežvekovanja in bodo pač dobili nove prevleke po določeni čakalni dobi. Upam, da ima gospod osebnega zobozdravnika, ki bo potem, ko mu bodo dlesni po posegu zacelile, pristopil k izdelavi proteze. In ta mu pripada, ob urejenem socialnem in dodatnem zdravstvenem zavarovanju, brezplačno. V kolikor gre za izdelavo mostičkov ali posebnih želja glede materialov, pa je potrebno dolplačilo. Koliko in kaj je potrebno doplačati, pa mu lahko najbolj natančno razloži le njegov zobozdravnik. zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti