Smolnato mazilo

ŠNUKI  

član od: 28.8.2008

sporočila: 2

tema odprta - 20. jun 2010 15:12 | ogledi: 5.814 | odgovori: 2

Pozdravljeni! Ne vem če bo moje vprašanje naletelo na plodna tla, a vendar...Zopet sem zamudila Majesovo oddajo, kjer je povedal recept za izdelavo Smolnatega mazila. Ima kdo natančno recepturo za izdelavo le-tega? Bila bi vam zelo hvaležna!

ŠNUKI

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

20. jun 2010 18:43

SMOLNATO MAZILO

Smola iglavcev (najboljša cedrova smola) 20 g, rumeni čebelji vosek 15 g, beli čebelji vosek 20 g, maslo 5g, olivno olje - hladno stiskano 150 g, mira ( smola ali tinktira) 1 g ( lahko tudi olje evkalipta )

 

UPORABA:

Za celjenje ran, za prekrvavitev, za jačanje kapilarnega pretoka krvi (črne noge ), za neutralizacijo adrenalinskih bolečin. Za neutralizacijo bolečin, ki nastanejo zaradi hormonskih motej (bolečine v plečih in ramenskem delu pri ženskah). Tudi sicer za nekaj časa neutralizira bolečine v sklepih.

 

(Vir : Nasveti in recepti iz kmetije pod Rogom   Avtor: jože Majes )

kobra 1

ŠNUKI  

član od: 28.8.2008

sporočila: 2

21. jun 2010 18:05

Draga Kobra 1, bili ste mi v veliko pomoč. Hvala za obsežen odgovor, upam, da lahko kdaj s kakšnim nasvetom vrnem uslugo. Še enkrat hvala, bodite zdravi in lepo se imejte. ŠNUKI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti