Pečen krompir

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. nov 2014 9:55

MBrando,

ne razumem točno, katero ime te zaima - Parmentier je bil gospod, ki je po Franciji razširil uživanje krompirja konec 18. in v začetku 19. stoletja. Je tako rekoč sinonim za krompir. Da bi v Franciji obstajalo kaj takega kot francoski krompir, mi ni znano, ravno tako kot v Zagrebu ni še nihče slišal za zagrebške rezine (in prav tako kot so moji slavonski prijatelji brez uspeha poskušali iztisniti iz mene recept za slovensko juho).

Če boš prebral link, boš videl, da je krompir lahko v kakršni koli obliki, tako da noben Rudolf ali Jamie ne more okoli recepta narediti nobene škode - razen če se ga ne lotita pripravljati brez krompirja.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. nov 2014 15:54

Mene pa zanima, če je Zzaku uspelo pripravit krompir, kot ga je opisoval v uvodnem vprašanju.

Vanja

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

18. nov 2014 15:54

V Zagrebu vsi poznajo "zagrebačke" kremšnite... pravi Zagrebčan, ki sedi pol metra od mene...

_tisa_

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. nov 2014 17:48

Mene so povsod, ne le v ZAgrebu, čudno gledali, ko sem hotela "zagrebško", že v otroških letih. <

A časi se spreminjajo - http://www.coolinarika.com/recept/zagrebacke-kremsnite/ - od tiste v MB se ta razlokuje le po tem, da ima mariborska zagrebška rezina plast listnatega testa tudi med smetano in čokoladno glazuro. 

 

mamamia

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

18. nov 2014 20:02

O, zanimivo, mamamia.

Zzak je pa verjetno spekel krompir, kot si ga želi, ker glede na vse napisano, je že dober kuhinjski mojster. Po moje je finta samo poiskat pravo temperaturo v lastni pečici...

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. nov 2014 20:17

_tisa_ , temperaturo v pečici se da krasno preveriti s takim termometrom. Za začetek si je dobro zapisati odstopanja.

Velike večine ljudi se ne da prepričati, da je treba, če hočeš imeti nekaj prav pečeno in lepo zapečeno, ne pa obenem presušeno, uporabljati maslo. 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti