Pečen krompir

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

26. mar 2011 22:56

Hedonist , daj , reci no , da se zafrkavaš ! ? manca51

neznan uporabnik

26. mar 2011 23:41

Manca,saj veš,da je treba vsako zadevo zakomplicirat do amena, da se pol odmota nazaj do kamena. Nato se pa krompir speče.

 

Multivitamin

multivitamin

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

27. mar 2011 14:09

Kolegica Manca51, zakaj misliš, da se zafrkavam ? Meni neke kvazi kuharske avtoritete res nič ne pomenijo. Pa ne , da bi jih hotel žaliti, daleč od tega ! Ampak, stvar je preprosta: Goljat, Adamlje, pa še kdo od slovesnkih kuharskih kao veličin to počenjo vse svoje življenje in nič drugega. Imajo čas 24 ur na dan, da mudrijo in jasno kdaj tudi kaj namudrijo, kakopak. Mi, amaterski kuharji pa delamo svoj poklic, job ali karkoli že in potem, ko pridemo domov , kuhamo. In to dobro. Sam se ne bojim pomeriti z nobenim profi kuharjem. In kaj zdaj- naj se tresem pred nekim imenom kot je npr. Goljat ? Zagotovo in nikoli ne ! V tem je draga Manca51 smisel mojih postov o nekem posebnem krompirju, ki je zadišal prijatelju Zzaku. Me zdaj razumeš ? lp hedonist

neznan uporabnik

27. mar 2011 14:30

Se strinja s kolegom Hedonistom popolnoma.

Ker verjetno tud pol kako rezilo rabiš,da to nareše na 4mm debeline. Al pa vsaj ravnilo. Se pa krompir lepo olupi,nareže z navadnim nožem brez uporabe ravnila. Od oka. Pol se ga opere, vzame krpo veliko in osuši. Potem se to položi v pekač pokrit s peki papirjem in se na predhodno ogreti pečici 220 stopinj, peče 20 minut. Nič več in nič manj. Ko se pa pred vsem tem gre kupovati krompir, se pa na vrečki prebere. Tam namreč piše za kaj je kter primeren. Začini se pa tak krompir nič. Po pečenju se ga samo rahlo potrese z grobo morsko soljo.

 

Multivitamin

multivitamin

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

13. avg 2012 12:36

jaz imam problem, in sicer vedno ko delam krompir v pečici mi nikoli ne pride hrustljav temveč mehek. enako se mi dogaja pri cvrtju krompirja. ko delam ocvrt krompir ni hrustljav ampak mehek. ali ve kdo kaj delam narobe, ima kdo kak nasvet?

mali kuhar

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. avg 2012 12:46

Hm, meni tako v pečici (na peki papirju, samo premazan z oljem) kotocvrt v ponvi ocvrt pride hrustljav. Predvidevam, da nimaš dovolj visoke temperature (v pečici maximum, na SK plošči pa 2,5 stopnja od 3). Morda pa je to tudi zaradi sorte krompirja, nekatere so bolj vodene in tisti se ponavadi raje skuha kot speče. Ampak če povečaš temperaturo, bi tudi tak moral biti hrustljav.

JJ

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

13. avg 2012 12:55

Nasvet za krompir. V posodo narežeš krompir na majhne kose, ga soliš, povegetaš in dodaš malo olja. Vse skupaj dobro premešaš. Na pekač daš peki papir, vse skupaj streseš na pekač - malo sortiraš, da ni krompir en čez drugega. Pečica naj bo segreta na 180 stopinj. Ko daš krompir notr, ga pustiš pri miru in ga ne mešaš. Pečeđ cca 30 minut. Odvisno od velikosti krompirja.

Maxi25

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

13. avg 2012 13:08

mali kuhar, od sorte krompirja je odvisno. Meni se je to že tudi zgodilo, da je krompir v olju izgledal hrustljav, ko pa sem ga dala v skledo in solila, pa je bil mehek. Poskusi speči v dobro segreti pečici in na čim višjem nivoju.

yulchi

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. avg 2012 14:32

Visoka temperatura(220 stopinj) in maslo, pa bo krompir hrustljav in lepo obarvan. Olje ima višji "smoke point" kot maslo, zato se na maslu hrana lepše zapeče oz. obarva.

Če tudi  tako ne uspe, potem ti pečica ne dela prav.

Vanja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

13. avg 2012 15:45

Morda je v ponvi za cvrtje prevelika gneča , krompir rabi prostor okoli sebe, enako velja za pekač.

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti